anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
profile.country.PL.title
qazy72
Poszukiwacz

Wiesiek46 mam ten sam TV co ty i z listami nie mam problemów za to od początku walczę z modułami CAM CI. Jakiego używasz ?

Przetestowałem już oryginalny od NC+, AshtonCrypt, różne AlphaCrypty i zawsze jest ten sam problem: albo TV uruchamia się z czarnym ekranem albo po uruchomieniu nie można zmienić kanału albo pojawia się co jakiś czas "zaczekaj...", "moduł wyjęty, moduł włożony". 

 

Na każdym firmware od początku. Wgrałem też 3.885. AlphaCrypt działa na tym FW jeszcze gorzej niż przed. Ciągłe zawiechy przełączania kanałów. Wróciłem na razie do Ashtona bo rzadziej powoduje problemy. Nie chciałbym wracać do dekodera NC+ i znów bogactwo pilotów.

 

To co zauważyłem na nowym FW to lepsze i płynniejsze działanie KODI (17.3).

profile.country.PL.title
Wiesiekk46
Poszukiwacz

Moduł Conax.Wszystko raczej działa dobrze,tyko długi czas przełączania kanałów /2-3 sekundy/ , ale z tunerami w TV już tak jest . W zewnętrznym tunerze / Technisat / kanały przełączają się około 1 sekundy . Kanały sortuję w Sony Editor 1.17 build 216 , może jest nowszy ? Walka z tymi listami to tak jak z wiatrakami . Najlepsze są odpowiedzi przedstawicieli Sony - cytat :

Nawiązując do korespondencji proszę przywrócenie ustawień fabrycznych celem zniwelowania problemu.

 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Wiesiekk46 W instrukcji starszego telewizora EX725 jest napisane: funkcja automat.info.doty.usług sateli.  jest automatycznie aktywowana podczas używania usług CANATSAT/TNTSAT i po utworzeniu listy preferowany satelita. Może tu jest problem. W nowszych telewizorach np. w moim W755 brak o tym wzmianki. Piszą tylko o tej automat. info. w stosunku do kanałów cyfrowych ,czyli naziemna i lub kablówka.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Czy po każdej aktualizacji trzeba zrobić factory reset? 
Wyłączyłem tv, a on na nowo się załączył. 
Poza tym widzę, że gdy chce zrobić głośniej, lub ciszej, naciskam na pilocie przycisk, a on zaskakuje dopiero po około 2 sekundach. To tak, jakby ta funkcja była uśpienia, bo zaraz po tym działa normalnie, aż do momentu, gdy znowu chce zmienić głośność po dłuższym czasie oglądania. 


Wysłane z telefonu Samsung.
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Ktoś wcześniej dziwił się dlaczego przed aktualizacją niektórzy obawiają się o swoją płytę główną. 
Otóż samą instalacją płyty zepsuć się nie da, ale już samego softu z błędami nie da się odinstalować, czy zrobić tzw downgrade. Pozostaje wymiana płyty z preinstaliwaną poprzednią wersją androida. 
I taka sytuacja miała miejsce chyba z dwa miesiące temu. 
Do mojego domu też zapukał serwisant z nową płytą. 
A najśmieszniejsza dla mnie była wizyta w salonie Sony, gdzie pracownicy udawali, że nic takiego nie miało miejsca u nas, ale w UK i to rok wcześniej :slight_smile: 


Wysłane z telefonu Samsung.
profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

@Darek_A Wydaje się, że po tej aktualizacji Sony nie zaleca robienia factory reset. Z drugiej strony jak wchodziłem do zakładki z aktualizacją do innych telewizorów, ale w ramach aktualizacji 3.885 to pod listą zmian było takie zalecenie. W moim przypadku zaraz po aktualizacji nie zrobiłem factory reset i wszystko działało tip top. Niemniej jednak kolejnego dnia wykonałem reset dla bezpieczeństwa. W moim przypadku nic to nie zmieniło. Przy aktualizacji systemu android developerzy stosują trick polegający na czyszczeniu pamięci ART i cache. Zapobiega to błędom w funkcjonowaniu aplikacji. Wg mnie przyczyną błędnego działania aplikacji i TV we wcześniejszych wersjach był brak wywołania procedury formatującej partycje zawierającą pliki tymczasowe. Zrobienie factory reset oprócz przywrócenia domyśłnych ustawień dla aplikacji kasowała również pliki tymczasowe.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

No i wydawałoby się, że wszystko po aktualizacji jest ok, a okazuje się w moim przypadku, że nie mogę zrobić screen mirroring z mojego telefonu, co przed tem działało bezporoblemowo. Niby zaczyna się łączyć, ale wywala błąd urządzenia - tylko którego 😞
Również nie mogłem automatycznie podłączyć aplikacji Video & TV SideView : Remote.
Musiałem ręcznie wprowadzić IP.
Dla pewności przy czasie będę musiał zrobić kolejny reset 😞

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Po aktualizacji do 3.865 telewizor czasami się restartował, po najnowszej aktualizacji nie ma restartów i wszystko działa ok.

profile.country.PL.title
misiek1955
Użytkownik

                           Witam Forumowiczów

 

Aktualizacja 3.885 już dostępna z poziomu telewizora.

 

   misiek1955

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

no a ja zaliczyłęm juz 1 restart na 3.885 no ale poki nie ma powtóki z rozrywki to traktuję to jako wypadek przy pracy zwłaszcza że ok 2.00 nie byłem zbyt przytomny (chociaż naciśniecie zielonego przycisku to raczej nie sztuka) :wink: