anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XH90 seria bez aktualizacji do VRR!!

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

XH90 seria bez aktualizacji do VRR!!

Witam

Proszę oficjalnie, aby Sony Polska ustosunkowała się do informacji z zagranicy a mianowicie seria XH90  według źródeł z zagranicy (jak również support Sony w USA potwierdza) nie otrzymają aktualizacji do VRR!!

 

 

Użytkownik polskiego forum HDTV również potwierdził (poprzez support Sony), iż nie będzie aktualizacji firmware do VRR w oprogramowaniu dla XH90.

Jak dla mnie SZOK!!

 

 

 

 

Tagi (2)
26 ODPOW. 26
winiaar
Poszukiwacz

Sony UK na swoim twitterze twardo obstawia przy swoim, że aktualizacja dla XH90 jednak będzie itd. Mam nadzieję, że to prawda, ale co będzie to się okaże...

 

sony twitter.jpg

profile.country.PL.title
plusio76
Użytkownik

Ta sprawa oprócz notorycznych resetów bez powodu telewizorów serii XH90 to idealny materiał na pozew grupowy przeciwko Sony Poland. Zachęcam do organizowania się w tej sprawie!

profile.country.PL.title
cezar1125
Użytkownik

Ciekawe też kiedy w końcu naprawią problem z brakiem dźwięku na PS5 na ulepszonym hdmi. Od 4 grudnia wisi informacja, że naprawią. 

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00254047

De facto powoduje to, że tv wciąż nie obsługuje HDMI 2.1 i 4K/120.

 

No i kiedy zadziała Bravia Sync z PS5. 

profile.country.PL.title
Darek2431
Użytkownik

Zgadzam się z tobą wywaliłem tyle kasy na ten jeba..y tv xh9096

user07
Poszukiwacz

Jest dzisiejszy update na stronie SONY. VRR i ALLM powinny zostac jednak dodane w przyszlym firmware. Chyba ze za dwa dni znowu zmienia zdanie.

Article ID : 00247938 / Last Modified : 01/12/2021

 

https://www.sony.com/electronics/support/articles/00246472

 

user07_0-1610471927478.png

 

 

 

profile.country.PL.title
Domell1
Użytkownik

Temat zamykam gdyż  Sony oficjalnie potwierdziło (i sprostowało informacje) m.in Vinectowi na kanale YT że zostanie wprowadzone VRR   w przyszłych aktualizacjach. 

Dziękuje wszystkim za dyskusję :slight_smile:

profile.country.PL.title
Piechu92
Poszukiwacz

Kolejne pół roku za nami a Sony nawet nie wspomni o dodaniu VRR

mitek96
Poszukiwacz

Nie zapominajmy o tym, że 4K/120 nadal nie zostało naprawione. Telewizor ucina połowę rozdzielczości pionowej, gdy tylko pracuje w 120Hz, skaluję do 4K i nakłada filtr wyostrzający (także dla rozdzielczości innych niż 4K nakłdany jest sharpening przez co pojawiają się artefakty). Dodajmy do tego problemy z earc, brak obsługi gier w dolby vision (tryb gry przełącza się automatycznia na dolby vision przez co opóźnienia uniemożliwiają wygodne granie) i wychodzi na to, że żadna z obiecywanych funkcjonalności standardu HDMI 2.1 nie działa poprawnie.

profile.country.PL.title
Piechu92
Poszukiwacz

Mitek w sumie ciekawe jest to o czym piszesz. Ja swojego tv używam głównie do grania na PS5 i nie zauważyłem pod tym względem żadnych problemów. Gram głównie w call of duty które chodzi w 120fps i nie zauważyłem problemów z rozdzielczością, artefaktami czy dużym imput lagiem. Jaką masz wersje oprogramowania?

profile.country.PL.title
micpl78
Poszukiwacz

Problemów z rozdzielczością nie zauważyłeś zapewne, bo Call of Duty nie renderuje grafiki w natywnym 4K, a laga nie zauważyłeś, bo PS5 nie obsługuje Dolby Vision, więc nie miałeś jak go zauważyć.

 

Co do tematu wątka - od premiery telewizora minął już ponad rok. VRR jak nie było, tak nie ma. 4K120Hz to nadal techniczna kupa. Mamy nauczkę, żeby unikać produktów tej firmy.