anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A33/A55 - zasilanie

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

A33/A55 - zasilanie

jedna z najmniej atrakcyjnych cech tych konstrukcji bowiem producent deklaruje tylko:

A55
Number of Still Images :
Approx. 330 images with viewfinder, 380 images with LCD monitor
(C I P A standard)

A33
Number of Still Images :
Approx. 270 images with viewfinder, 340 images with LCD monitor
(C I P A standard)

do tego bateria ładuje się dosyć długo
(może dzięki temu będzie trwalsza)

ale jak jest w rzeczywistości i czy w praktyce można wydłużyć ten mizernie wyglądający czas pracy po jednym ładowaniu?
czy GPS lub automatycznie uruchamiany ciągły AF po przyłożeniu oka do EVF mają duży wpływ na pobór prądu?
czy automatyczne przełączanie pomiędzy EVF/LCD również ma tutaj znaczenie?
jaki jest optymalny czas przełączania w tryb oszczędzający energię?

byłoby super gdyby udało się tutaj wysupłać jakieś sztuczki-kruczki i wypracować optymalizację ustawień w obu aparatach :thumbsup:

może na początek dzielmy się wynikami z krótkim komentarzem - ile faktycznie udało się pstryknąć fotek między ładowaniami i z jakimi ustawieniami :nerd:

z lekturki na imaging-resource wynika, że wyłączenie GPSa daje +20 fotek z EVF i +10 z LCD:
By dropping GPS support, the A55 increases battery life just slightly, to 390 shots on the LCD, or 350 with the EVF.

na forach można też znaleźć sporo informacji, że po kilku pierwszych cyklach (rozładowanie/naładowanie) czas pracy ogniwa ulega znacznemu wydłużeniu - zauważyliście to u siebie? w jakim zakresie?

oczywiście kwestia zamienników - czy warto i jakie polecacie :c25

zapraszam do dyskusji :c22

61 ODPOW. 61
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Gucio50 napisał(a):

W marcu jadę(za 2 tygodnie) na narty na lodowiec.
jak byłem na wakacjach w Rzymie


Gucio, bardzo Cię proszę - czy możesz pisać bez takich dygresji w wątkach gdzie sprawa tyczy się konkretnej rzeczy?

Nie sądzę, aby wprowadzanie opisów wojaży zagranicznych pomogło w dylemacie oryginał czy zamiennik?

Z mojej strony w temacie zamienników - faktycznie do :c56 100 były jeszcze zamienniki, które działają dobrze. Potem od :c56 700 zaczęły się problemy z zamiennikami (szczególnie w gripach) więc zawsze polecam oryginalny akumulator.

Gucio50
Początkujący

Jamajka napisał(a):

gucio jeśli chcesz sprawidzić ceny to proszę
wejdź tu (według mnie oryginał)
http://allegro.pl/akumulator-sony-np-fw ... 64027.html" target="_blank


Może tak, a moze nie. To jednak Allegro.
Ja pisałem o cenie około 300zł lub więcej to cena w Sony Centre we Wrocławiu.
W wrocławskim FotoJoker też tak samo.
Te ceny ponizej 200zł maja swoje przyczyny. Wolę nie dociekać jakie, czy aby nie "przeleżał się " z półtora roku w jakimś magazynie?

Jadę na lodowiec 3100mnpm i setka(zł) to tam około 5-6 piw Zipfer.


Przy drobnych zakupach (akumulator, karta pamięci) gdy obracamy sie w okolicy 200-300zł, przy cenie aparatu w raz z obiektywami >5000 chyba jednak, ja sobie odpuszczę oszczędności. Zwłaszcza dlatego, że ten akumulator ze 2-3 lata u mnie popracuje.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Gucio50 napisał(a):

Ja pisałem o cenie około 300zł w Sony Centre we Wrocławiu.


Jeszcze nigdy nie kupiłem nic w żadnym Sony Centre po cenie jaka była na półce.
Jak potargujesz to będziesz miał więcej kasy dla siebie, (a skoro przeliczasz na piwa to przynajmniej 2 Zipfery więcej będzie dla Ciebie) :smileyhappy:

I Allegro nie należy tak deprecjonować. Jest tam wiele sklepów posiadających towar z europejskiej dystrybucji i te produkty są oryginalne, ale dużo tańsze z racji choćby tego, że kupili towar w dużej ilości po lepszej cenie.

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Ja kupiłem oryginalną zapakowaną w blister z wszelkimi hologramami w FJ za ok 230zł.
Na jednym aku fot strzeliłem na ostatnim plenerze ok 650 + 2-3 krótkie filmiki w fullHD, korzystałem tylko z wizjera, tryb usypiania mam ustawiony na 30sekund, bez wyłączania.
Zmieniałem kilkanaście razy obiektywy, od kita, DT35/1.8, sigmy 70-300 DG macro, sony 500/8 (dzięki Kris). A przez krótką chwilę miałem podpiętą 35tkę 1.4 od Krisa.

W zasadzie po pojawieniu się czerwonej ikony aku, zrobiłem jeszcze kilkadziesiąt zdjęć do wyłączenia.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

Allegro nie należy tak deprecjonować. Jest tam wiele sklepów posiadających towar z europejskiej dystrybucji i te produkty są oryginalne, ale dużo tańsze z racji choćby tego, że kupili towar w dużej ilości po lepszej cenie.


czasem to oferty sklepów SONY CENTER
jeśli mnie pamięć nie myli to we flagowym SONY STYLE widziałem aku NP-FW50 po 170 zeta

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Wracając jeszcze do kwestii zamienników, wspominając moją KM A200, gdzie miałem jeden oryginał i potem dokupiłem 2 zamienniki, które wtedy były wielokrotnie tańsze. Oryginał działa do dziś bez większych problemów z zamiennikami po roku były już problemy, a teraz to kilka zdjęć i się wyłączają.

Jamajka------
Początkujący

Bardzo dziękuje za wszelkie cenne rady i sugestie.
Z tego co piszecie to jestem bardziej przekonana żeby kupić oryginał, gdyż przy zamienniku po pół roku mogę już być niezadowolona i potem i tak będe musiała kupić oryginał. :c20

Gucio uważam że stanowczo przesadzasz z cenami, gdyż dziś widziałam aku NP-FW50 oryginalny za 220 zł w FOTOJOKER Słupsk, jeśli Wrocław ma takie ceny jak podajesz to współczuje.

Gucio50
Początkujący

Jamajka napisał(a):

Gucio uważam że stanowczo przesadzasz z cenami, gdyż dziś widziałam aku NP-FW50 oryginalny za 220 zł w FOTOJOKER Słupsk, jeśli Wrocław ma takie ceny jak podajesz to współczuje.




zaraz tam zadzwonię, dziękuję Ci bardzo

Dzwoniłem, maja teraz też we Wrocławiu za 222zł, jutro lecę do sklepu.

Bynek------
Początkujący

Witam! Prawdopodobnie to pytanie już ktoś wcześniej zadał - ale tak to jest, jak wpada się w połowie uczty.
Zanim tutaj dotarłem, szukałem w necie info. odnośnie gripa do mojej A55V. Widzę z dyskusji, że trafiłem dobrze i otrzymam odpowiedź. Czy można go kupić i prośba :c71 o szczegóły z tym związane. Z góry serdecznie dziękuję.

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Nie można, bo go nie ma.