anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A33/A55 - zasilanie

profile.country.en_PL.title
zlybanan
Początkujący

A33/A55 - zasilanie

jedna z najmniej atrakcyjnych cech tych konstrukcji bowiem producent deklaruje tylko:

A55
Number of Still Images :
Approx. 330 images with viewfinder, 380 images with LCD monitor
(C I P A standard)

A33
Number of Still Images :
Approx. 270 images with viewfinder, 340 images with LCD monitor
(C I P A standard)

do tego bateria ładuje się dosyć długo
(może dzięki temu będzie trwalsza)

ale jak jest w rzeczywistości i czy w praktyce można wydłużyć ten mizernie wyglądający czas pracy po jednym ładowaniu?
czy GPS lub automatycznie uruchamiany ciągły AF po przyłożeniu oka do EVF mają duży wpływ na pobór prądu?
czy automatyczne przełączanie pomiędzy EVF/LCD również ma tutaj znaczenie?
jaki jest optymalny czas przełączania w tryb oszczędzający energię?

byłoby super gdyby udało się tutaj wysupłać jakieś sztuczki-kruczki i wypracować optymalizację ustawień w obu aparatach :thumbsup:

może na początek dzielmy się wynikami z krótkim komentarzem - ile faktycznie udało się pstryknąć fotek między ładowaniami i z jakimi ustawieniami :nerd:

z lekturki na imaging-resource wynika, że wyłączenie GPSa daje +20 fotek z EVF i +10 z LCD:
By dropping GPS support, the A55 increases battery life just slightly, to 390 shots on the LCD, or 350 with the EVF.

na forach można też znaleźć sporo informacji, że po kilku pierwszych cyklach (rozładowanie/naładowanie) czas pracy ogniwa ulega znacznemu wydłużeniu - zauważyliście to u siebie? w jakim zakresie?

oczywiście kwestia zamienników - czy warto i jakie polecacie :c25

zapraszam do dyskusji :c22

61 ODPOW. 61
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

pawelpp napisał(a):

czy ktoś podpinał pod A33/A55 bardziej "prądożerne" szkła typu 70-200G SSM ?...
...jak z "komfortem pracy"(nie ma gripa) oraz żywotnością akumulatora (nie ma gripa)...


Kupując aparat za 2,5 tysiąca złotych warto zainwestować w dodatkowe aku. Zawsze. Be względu na wyniki standardu C.I.P.A.
Nie wyobrażam sobie sytuacji,że wychodzę na foty z jednym aku, mimo iż aku z 850tki jest bardzo wydajne. Robię tak, z zasady, że przezorny zawsze ubezpieczony :c20

zaś co do komfortu pracy. Kiedyś apaty projektowano bez uchwytu (grip, nie baterrpack) i dawało radę, bo aparat trzyma się przede wszystkim lewą ręką pod obiektywem.


Nie mniej jednak każdemu polecam aparat przed zakupem wziąć do łapek :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

pawelpp napisał(a):


czy ktoś podpinał pod A33/A55 bardziej "prądożerne" szkła typu 70-200G SSM ?...
...jak z "komfortem pracy"(nie ma gripa) oraz żywotnością akumulatora (nie ma gripa).

SZFENDAK napisał(a):


Mnie sie udało wykonać w ciągu jednego dnia, na w pełni naładowanym aku ponad 1300 zdjęć w różnych warunkach (także z lampą) i jeszcze pozostało 19% pojemności, więc byłem bardzo zadowolony


Przez 35 lat nie używałem gripa i nadal nie będę
zapomniałem dodać że to było z SAL 70-300 G SSM czyli prądożernym

heban-----
Początkujący

Witam! Czy do Alfy 55 można dobrać dodatkowego gripa? Czy można zastosować bezpośrednio inną baterię, czy tylko dedykowaną dla tego modelu? Czekam na zamówioną A55.

pawelpp-----
Początkujący

z tego co wiem, nie ma gripa... z doświadczenia proponuję jednak zakup dedykowanego akumulatora (zamienniki często znacznie odbiegają od oryginału i nie zawsze aparat/grip "widzi" poprawienie taki akumulator, po za tym jeśli akumulator Sony starcza na ok. 400 fotek to na ile starczy zamiennik ? i jakie do niego możemy mieć zaufanie?... wiem, że można trafić na "zamiennik" który praktycznie działa jak dedykowany ale nikt nie zagwarantuje, że na taki trafisz) i to od jakiegoś oficjalnego dystrybutora Sony (podobno jest mnóstwo podróbek) widziałem ostatnio w dość atrakcyjnej cenie np: 159 zł - tu (...zdaje się, że jest to jakiś autoryzowany przedstawiciel Sony bo :c56'y sprzedaje z 5 letnim Serwisem Extra tak jak salony SonyCentre ...)

heban-----
Początkujący

Dzięki za informację! Pozdrawiam!

Jamajka------
Początkujący

witam,
nie chcąc zaczynac nowego tematu postanowiłam spytać tutaj o radę, gdyż widzę że wszyscy znają sie tu lepiej niż ja i na pewno mi pomogą ;)
widzę że dyskusja tu jest troszkę na temat akumulatorów itd

1.Chciałabym kupić drugi akumulator do mojego SONY A33, no i teraz pytanie czy kupić oryginalny np. z allegro za ok. 180 zł czy jakąś podróbkę tzw. zamiennik za 90 zł?
co myślicie?

2. i drugie pytanko tak przy okazji, gdyż chciałabym oglądać zdjęcia także 'na telewizorze' niestety w zestawie nie było odpowiedniego kabelka, (kupiłam A33 w USA), jaki kabel byłby odpowiedni, o jaki pytać w sklepie, lub co wpisać w google żeby go znaleźć (i kupić przez internet np)

pozdrawiam i dzięki za info!
:c56 jamajka :c56

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

ad1. Zdecydowanie polecam oryginał.
ad2. Pytaj o kabelek miniHDMI - HDMI.

Gucio50
Początkujący

Jamajka napisał(a):

... ... chciałabym kupić drugi akumulator do mojego SONY A33... ...




W swoim fotografowaniu "zużyłem" kilka(naście) akumulatorów.
Zwłaszcza w kamerach Sony.

Moja rada jest taka, sam ją sobie udzielam.
W październiku kupiłem A55. W marcu jadę(za 2 tygodnie) na narty na lodowiec.
Dziś lub najdalej pojutrze kupuję drugi akumulator.
Będę miał dwa, z około 1/2 roku różnym okresem pracy.

Kiedyś do kamery miałem 2 kupione razem z kamerą i oba mi nawaliły jak byłem na wakacjach w Rzymie, w odstępie 2 dni czy coś koło tego. Po około 2i1/2 roku eksploatacji. Prawdopodobnie zaszkodziła im bardzo wysoka temperatura tego lata (kilka dni po 40stopniC) no i też się wysłuzyły.


Postanowiłem teraz dokonać "przesunięcia w czase" o około 6 miesiecy, co zmniejszy prawdopodobieństwo jednoczesnej ich wysiadki lub zużycia się.


Co do zamienników to myślę tak.
Oryginalny kosztuje około 300zł.
W oryginalność "za 180zł" nie wierzę.
Kupowanie zamiennika w Sklepie "w realu na ulicy we Wrocławiu", za powiedzmy 220zł, cóż to za oszczędność.
Zamiennik za 65zł z Allegro budzi moje zaniepokojenie i chyba bym go nie kupił.

Jamajka------
Początkujący

sdam dzięki za info. :thumbsup:

gucio jeśli chcesz sprawidzić ceny to proszę
wejdź tu (według mnie oryginał)
http://allegro.pl/akumulator-sony-np-fw ... 64027.html" target="_blank

i tu (zamiennik)
http://allegro.pl/sony-np-fw50-akumulat ... 06928.html" target="_blank

chyba i tak poczekam do lata i dodatkowy akumulator kupie w stanach, w sklepie B&H kosztuje około 52$, wiec około (+-) 150 zł (z podatkiem)

a tak na marginesie to sklep B&H na Manchattanie do istna "fabryka sprzętu" mają tam chyba wszystko, aparaty, kamery, laptopy, sprzęt nagłaśniający, był tam ktoś kiedyś?
polecam wstąpić, sklep prowadzą ortodoksyjni żydzi, obsługa super!

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Gucio50 napisał(a):

Oryginalny kosztuje około 300zł.
W oryginalność "za 180zł" nie wierzę.


średnia cena oryginałów to właśnie 180 zeta http://allegro.pl/listing.php/search?st ... gory=11728 " target="_blank
wszystko powyżej 200 to próba wyłudzenia pieniędzy, lub narzucenie zbyt wysokiej marży ze względu na dodatkowe opłaty

Gucio50 napisał(a):

Zamiennik za 65zł z Allegro budzi moje zaniepokojenie i chyba bym go nie kupił.


mam dwa do :c56 100 i używam z powodzeniem przez ponad dwa lata, trzeba wiedzieć tylko jakie zamienniki kupić