anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

BAD PIXEL NA MATRYCY????

profile.country.pl_PL.title
snopi6
Początkujący

BAD PIXEL NA MATRYCY????

Witam wszystkich forumowiczów. Od tygodnia jestem posiadaczem A290. Od pewnego czasu robię zdjęcia w nocy. Mam wyłączone redukcje szumów ISO i długiego naświetlania. Ostatnio zauważyłem na zdjęciach tak jakby bad pixele czyli np czerwone zielone pixele na czarnych lub bardzo kontrastowych miejscach fotografii. Zrobiłem mały test i wykonałem fotke na przysłonie 11 i czas naświetlania 30" przy ISO 100 i na mam mniej więcej na środku kilka białych pixeli. Co to może być. Czy oddawać aparat na gwarancje czy jak. Proszę o pomoc.

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Spróbuj najpierw włączyć redukcję szumów. Szczególnie dł. naświetlania. Jak nie pomoże, to jeszcze pozostaje mapowanie pikseli (czyli przestawienie daty o miesiąc).

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
snopi6
Początkujący

Jak włączę redukcje szumu to problem niby znkią "niby" bo nie widziałem na czarnym tle jakichkolwiek białych plamek.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No i o to chodzi - na zdjęcie o długim czasie naświetlania, jest nakładana "maska", któras eliminuje takie twory powstające przy długich czasach.
Właśnie to tego słuzy ta funkcja.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
snopi6
Początkujący

To czyli przy długich czasach naświetlania jestem skazany poniekąd na te funkcje, albo photoshopa 😕 Dzięki za odpowiedź :)