anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Tygrysek
Początkujący

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Witam
To mój pierwszy post mam nadzieję że nie będzie za długi ale od miesiąca gryzę się z tym który aparat wybrać leciałem po Canonach Nikonach itp itd..., ale ze względu na to że 3/4 domu to Sony postanowiłem kupić tą markę na każdym forum jadą po soniaku że szkoda tego słuchać. Przeleciałem dzisiaj z 500 postów tu na forum i nadal nie jestem pewny proszę o poradę z góry dzięki za odpowiedzi.
Krótka charakterystyka mnie jako przyszłego amatora z zacięciem :):
Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z lustrzankami miałem Minolte z3 ale to nie to mam T-300 ale szukam czegoś więcej dlatego postanowiłem kupić lustrzankę.
Mam do wydania od 3000 do 4000 tysięcy.
Myślałem nad zakupem A350 w zestawie z Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6 już miałem kupować
bo ta opcja wydała mi się interesująca po czym na różnych forach zacząłem czytać o A700 i tu się zaczął maksymalny dylemat co teraz. Postanowiłem podzielić to na 4 opcję i mam prośbę o radę którą z nich wybrać:
1. Kupić A350 Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6
czy też inny zestaw i jak tak to który?
2. Kupić A350 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?
3. Kupić A700 z obiektywem 18-70 czy też inny zestaw i jak tak to który?
4. Kupić A700 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?

Znam już różnice pomiędzy tymi aparatami chcę opcjonalnie kupić jak najlepszy zestaw zostało mi 2 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zakup oraz późniejsze cieszenie się z nowego nabytku wiem że z oby dwóch będę zadowolony jestem startującym amatorem i w pierwszym miesiącu nie będę wymagał zbyt wiele od siebie ale już w drugim ... :))))
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam

85 ODPOW. 85
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Widze, ze jestes juz napalony na 350. Zrobisz, jak zechcesz. Uwazam, ze 10 mpx jest wystarczace, a nawet przewyzszajace potrzeby. Przeciez nie robisz z nich wydrukow B0 w 300 dpi (wtedy i 14 mpx to za malo).
Dlaczego 700 jest lepsza? Bo to stara dobra Minolta.

Kupowanie aparatu ze wzgledu na ilosc megapixeli jest bledem.
JA sie zdecydowalem w systemie Sony na A300 i wolalem zainwestowac w obiektywy. Nawet najlepszym aparatem, ale ze slabym obiektywem - nie zrobisz dobrych zdjec. Obiektyw kitowy Sony to straszne mydlo (jak praktycznie wszystkie kitowe w Sony czy konkurencji). Jesli juz zastanawiasz sie nad zakupem A700 (czyli kilka tysiecy zl), to co ja moge doradzic, to kupno A300 (samo body) i dokup za reszte np. obiektyw Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG HSM (oczywiscie jak masz duuuuzo pieniedzy, to najlepszy bedzie Carl Zeiss 24-70 Vario Sonnar T).

Jak juz kupisz aparat (bez wzgledu jaki) i zainwestujesz w obiektywy, to nastepnie zainwestuj w dobry program do obrobki zdjec (np. Adobe Lightroom).

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

buzz napisał(a):

Dlaczego 700 jest lepsza? Bo to stara dobra Minolta.


poczytaj sobie w necie na temat matryc
dowiesz się dlaczego lepsza
i nie do końca to jest minolta
z minolty w A700 to tylko wspomnienie i parę patentów zostało

Tygrysek
Początkujący

buzz napisał(a):

Widze, ze jestes juz napalony na 350. Zrobisz, jak zechcesz.




Witam
Nie czytałeś chyba postów wcześniej tam już napisałem że kupiłem A700 z SAL16-105. Nie byłem napalony na A350 po prostu po skreślaniu wielu aparatów postanowiłem wybierać jak w pierwszym poście tego wątku pomiędzy tymi aparatami. W międzyczasie rzucił ktoś hasłem A300 i ten aparat też brałem pod uwagę budżet miałem chwiejny na koniec mocno nim zachwiało ale ostatecznie kupiłem A700 w myśl słów jak szaleć to szaleć.
Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Fakt, gdzies mi to umknelo, ze juz kupiles. Gratuluje doskonalego wyboru body! Obiektyw bym osobiscie wybral inny (Zeissa 16-80, badz oczywscie Zeissa 24-70), ale ten co masz, moze byc.
Teraz Adobe Lightroom i beda piekne zdjecia! :-)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

buzz napisał(a):

Teraz Adobe Lightroom i beda piekne zdjecia! :-)


Dobrych zdjęć nie zrobisz Lightroomem tylko głową i umiejętnościami :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Lajam, no czepiasz sie mnie! :D

Powiedzmy otwarcie, ze dobry program obrabiajacy zdjecia jest tak samo wazny jak inne skladowe (body, obiektywy, filtry...). Jpegi robione przez aparaty nie sa najszczesliwsze. Zamiana RAWow w Adobe LR na jpegi daje zdecydowanie lepsze rezultaty. Blagam, tylko nie pisz mi, bym to wyjasnial, bo wystarczy przeciez porownac jpega zrobionego przez aparat oraz LR. Ja mam ten program, a Ty nie? :)

Tygrysek
Początkujący

No zgadza się przede wszystkim dobre oko.
Ale z innej beczki znalazłem osłonę na ekran zamierzam kupić ale interesowało by mnie coś w stylu filtra albo filtr który pełnił by tylko zabezpieczenie lustra obiektywu czy coś takiego istnieje ? bo szukam na allegro i nie mogę znaleźć.
pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

buzz napisał(a):

Powiedzmy otwarcie, ze dobry program obrabiajacy zdjecia jest tak samo wazny jak inne skladowe


Czy ja wiem? Większość fotek mam w jpg. W zupełności mi to wystarcza.
Ostatnio mam więcej kart to robię cRAW+JPG, ale jak nie ma nic do poprawki RAW idzie :c10

Oczywiście Lightroom podobnie jak DxO Optics Pro jest świetny do wywoływania RAW, niemniej trudno mi się zgodzić, żeby jakoś lepiej wyglądały jpgi wywołane w programie w stosunku do tego, co wypluwa aparat. Po prostu kwestia dobrania odpowiedniej ekspozycji, WB, rozsądnego użycia DRO i JPG w zupełności wystarcza. Poza tym jaka to oszczędność czasu! ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Tygrysek napisał(a):

Ale z innej beczki znalazłem osłonę na ekran zamierzam kupić ale interesowało by mnie coś w stylu filtra albo filtr który pełnił by tylko zabezpieczenie lustra obiektywu czy coś takiego istnieje ?


na ekran najlepsza jest szybka ze szkła hartowanego, koszt niewielki
natomiast druga część pytania jest niezrozumiała
masz obiektyw lustrzany i chcesz te lustro zabezpieczyć ?

szyper88
Początkujący

nie kumam tu jednej rzeczy ...aparat cyfrowy ok ale ja traktuje go jako sprzet na ktorym widac odrazu efekt pominiecie calego procesu kliszowego ...pstryk i widze co zrobilem ...jak zle to porwawiam zmieniam i kombinuje zeby bylo tak jak chce ...ale nie kombinuje tego na komputerze w jakims tam fotopier....ku !!!
to gdzie sens fotografi kreatywnej skoro konczy sie to wypicowaniem na kompie ???

moze raczej glowa mysla kreatywnoscia filtrem itp powinnismy robic zdjecia a nie na wypasionych programach i super kompach...

NAPEDZAJMY FOTOGRAFIE WYOBRAZNIA ..... a nie programami