anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Tygrysek
Początkujący

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Witam
To mój pierwszy post mam nadzieję że nie będzie za długi ale od miesiąca gryzę się z tym który aparat wybrać leciałem po Canonach Nikonach itp itd..., ale ze względu na to że 3/4 domu to Sony postanowiłem kupić tą markę na każdym forum jadą po soniaku że szkoda tego słuchać. Przeleciałem dzisiaj z 500 postów tu na forum i nadal nie jestem pewny proszę o poradę z góry dzięki za odpowiedzi.
Krótka charakterystyka mnie jako przyszłego amatora z zacięciem :):
Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z lustrzankami miałem Minolte z3 ale to nie to mam T-300 ale szukam czegoś więcej dlatego postanowiłem kupić lustrzankę.
Mam do wydania od 3000 do 4000 tysięcy.
Myślałem nad zakupem A350 w zestawie z Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6 już miałem kupować
bo ta opcja wydała mi się interesująca po czym na różnych forach zacząłem czytać o A700 i tu się zaczął maksymalny dylemat co teraz. Postanowiłem podzielić to na 4 opcję i mam prośbę o radę którą z nich wybrać:
1. Kupić A350 Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6
czy też inny zestaw i jak tak to który?
2. Kupić A350 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?
3. Kupić A700 z obiektywem 18-70 czy też inny zestaw i jak tak to który?
4. Kupić A700 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?

Znam już różnice pomiędzy tymi aparatami chcę opcjonalnie kupić jak najlepszy zestaw zostało mi 2 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zakup oraz późniejsze cieszenie się z nowego nabytku wiem że z oby dwóch będę zadowolony jestem startującym amatorem i w pierwszym miesiącu nie będę wymagał zbyt wiele od siebie ale już w drugim ... :))))
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam

85 ODPOW. 85
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

szyper88 napisał(a):

.pstryk i widze co zrobilem ...jak zle to porwawiam zmieniam i kombinuje zeby bylo tak jak chce .


bo kiedyś musiałem nawet i pięciokrotnie iść w to samo miejsce by wykonać satysfakcjonującą mnie fotkę teraz na miejscu mogę dokonać czynności które zajmowały mnóstwo czasu
a i sam proces "wywoływania" skrócił się do paru ruchów myszą

Tygrysek
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):


na ekran najlepsza jest szybka ze szkła hartowanego, koszt niewielki
natomiast druga część pytania jest niezrozumiała
masz obiektyw lustrzany i chcesz te lustro zabezpieczyć ?



szkło hartowane znalazłem. Szfendak thx
Zgadza się dobrze zrozumiałeś myślałem o czym co zabezpieczyło by samo szkło obiektywu np. filtr uv który chronił by obiektyw sam w sobie przed na przykład przerysowaniem.

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

SZFENDAK napisał(a):

Tygrysek napisał(a):

Ale z innej beczki znalazłem osłonę na ekran zamierzam kupić ale interesowało by mnie coś w stylu filtra albo filtr który pełnił by tylko zabezpieczenie lustra obiektywu czy coś takiego istnieje ?


na ekran najlepsza jest szybka ze szkła hartowanego, koszt niewielki
natomiast druga część pytania jest niezrozumiała
masz obiektyw lustrzany i chcesz te lustro zabezpieczyć ?


Nie lustra a soczewki osłona. Tak filtr np. UV lub SKY i oby to neutralne w barwie szkło było i już. Praktycznie nigdy nie ściągam albo tego albo innego. Nieraz już stłukłbym nawet obiektyw ale filtr osłonił (niegdyś sporo wspinałem się "bylegdzie" obładowany lustrzanką).

Tygrysek
Początkujący

Dzięki wielkie może nie sprecyzowałem, albo źle to określiłem ale właśnie o to chodziło.
Żeby nie zaczynać nowego wątku a może ktoś tu jeszcze zajrzy po 2 tygodniach z aparatem jeszcze nie mam sukcesów którymi mógłbym się pochwalić, ale chciałbym zakupić jakieś tele jak wiecie mam 16-105 co radzicie na tele który obiektyw.
Dlaczego pytam?
Jednak brakuje mi trochę pstrykałem wczoraj mewy nad portem i parę łajb na wodzie i nie podoba mi się. Za dużo w kadrze co polecacie ?

wratislavian
Początkujący

55-200dt ? albo minolty 70-210 f/4 <- o tych się dobrze mówi.
możesz poczytać też o sal 75-300.

warto:
tu viewtopic.php?f=78&t=1288 tu viewtopic.php?f=78&t=2615 i tu: viewtopic.php?f=78&t=2709

Tygrysek
Początkujący

heh.... Konkret gość☻ konkretna odpowiedź dzięki wielkie

kamil1114
Początkujący

Ja mam sal 75-300 i mogę go Ci polecić. Trochę głośny ma silniczek AF , ale da się wytrzymać. Ładne zdjęcia robi , porządnie wykonany.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Tiger - podpisuję się obiema łapkami pod propozycją wratislava

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kamil1114 napisał(a):

Ja mam sal 75-300 i mogę go Ci polecić. Trochę głośny ma silniczek AF ...


Skąd wziąłeś SAL75300 z silniczkiem? :shock: :c7

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Oj Tadziu czepiasz się :slight_smile: