anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aparat RX10M4 ustawienia

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Aparat RX10M4 ustawienia

Nie wiem jak i co należy zrobić w ustawienia C 1 i C 2 (własne). W instrukcji nic nie ma na ten temat.

47 ODPOW. 47
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

to są przyciski które można dowolnie przypisać z listy opcji do wyboru (służą do przypisania funkcji którą będziesz często zmieniał, a jest zakopana głęboko w menu). Możesz np pod taki przycisk wybrać tryb balansu bieli albo tryb AF. 

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Rozumiem, że mogę we własne 1 wprowadzić np.: nagrywanie 4K, AF, szybkość migawki na 500 itd. Pstryka zdjęcia, a za moment naciskam 1 i mam potrzebne ustawienie. Czy tak ?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nie, ustawiasz pod przyciskiem np wybor AF i zamiast szukać tego w menu masz pod przyciskiem i w szybko możesz zmienić af z af-c na af-s np.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Szczerze ten aparat to chyba nie dla mnie, masa niezrozumiałych ustawień (jestem amatorem). Nacisnąłem C 1 - ustawienia ISO; nacisnąłem C2 - zdjęcia pojedyncze i co dalej znowu nie wiem.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

zerknij do tej instrukcji https://helpguide.sony.net/dsc/1720/v1/pl/index.html

jest w niej opisana każda funkcja tego aparatu. Co do przycisków C1 i C2 domyślnie masz przypisaną zmianę czułości iso i zmianę trybu wykonywania zdjęć (pojedyncze, seryjne itd). Do tych klawiszy możesz przypisać funkcje których najczęściej używasz, a nie są przypisane na stałe do innych przycisków na obudowie. Na spokojnie pobaw się aparatem zmieniaj ustawienia menu i będzie dobrze :slight_smile:

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za informację, pobrałem instrukcję która dokładnie pokazuje jak należy uczyć się i pamiętać o ustawieniach aparatu Sony RX10M4, trochę to potrwa i dlatego muszę uzbroić się w cierpliwość.  Dotychczas korzystałem z aparatów Minolta 700 SI, a ostatnio  Alphy 350 oraz kamery HDR CX700VE, sprzedałem i teraz na mojej głowie nowość.

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Czytam instrukcję, czytam i nie bardzo rozumiem własne 1 i 2, ale cóż będę dalej próbował może coś się uda.    Jak korzystałem z kamery kupiłem statyw VCT-60AW super sprawa, siedziałem sobie i rączką sterowałem sobie nagrywanie czy foto.  Niestety firma Sony tak produkuje, że ten statyw już się nie nadaje do RX10M4 - inne połącznie i klops.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

ustawienia własne to zbiór ustawień dla konkretnego rodzaju zdjęć, np. chcesz mieć w szybkim wybieraniu ustawienia pod robienie zdjęć sportowych i jednym przestawieniem pokrętła z trybu A na tryb własny ustawienia AF, ISO, przysłony itd się zmieniają. (osobiście nie korzystam z tych funkcji)

profile.country.PL.title
ojciec2008
Użytkownik

Dziękuję za cenne informacje, myślę że dalej będę korzystał z fachowego doradztwa.