anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
oldguest
Początkujący


i jeszcze mam pytanie czy ktos z was wie moze czy to prawda ze HX1 ma 9-polowy AF :rolling_eyes:



Od zawsze myślałem że kompakty ustawiają na zasadzie detekcji kontrastów na matrycy więc nie definiuje się ilości punktów AF.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

[
mysle ze doskonale wiesz no ale skoro pytasz :nauseated_face:



nie interesuję się tą półką aparatów innych marek. Zbyt często się zmieniają. I zbyt rzadko je kupuję ;)

ale jak widać cmos i takie rozwiązania są w jednym modelu. Ktoś kupi taniej, ktoś inny kupi lepiej ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

Od zawsze myślałem że kompakty ustawiają na zasadzie detekcji kontrastów na matrycy więc nie definiuje się ilości punktów AF.



no ja nie wiem. dlatego pytam ;)

oldguest
Początkujący

no ja nie wiem. dlatego pytam ;)



Myślałem że ktoś gdzieś tak napisał w specyfikacji albo robił jakiś tekst...

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

no ja tego nie wymyslilem. przeczytalem ja jakims forum/jakiejs stronce.

profile.country.PL.title
andrzej186
Poszukiwacz

Jak spojrzymy w obiektyw aparatu (lornetki) to można rozróżnić, jakiego jest koloru.
Podobno ów kolor zależy od jakości wykonania obiektywu (szlifu szkła)?
Otrzymałem informację od przedstawiciela firmy optycznej, iż najlepszej jakości są szkła o odcieniach zielonych, potem niebieskich, a ostatnie miejsca obstawiają kolory pomarańczowe (lub temu podobne).
Jakiego koloru obiektyw ma HX1?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

andrzej186 napisał(a):

Jak spojrzymy w obiektyw aparatu (lornetki) to można rozróżnić, jakiego jest koloru.
Podobno ów kolor zależy od jakości wykonania obiektywu (szlifu szkła)?
Otrzymałem informację od przedstawiciela firmy optycznej, iż najlepszej jakości są szkła o odcieniach zielonych, potem niebieskich, a ostatnie miejsca obstawiają kolory pomarańczowe (lub temu podobne).
Jakiego koloru obiektyw ma HX1?


Obiektyw to układ soczewek - nie sądzę, aby można miarodajne dokonać jego oceny na podstawie koloru tylko przedniej soczewki - przecież pozostałych soczewek już nie zobaczysz, a są one bardzo istotne ;)

Mnie ta teoria kolorów jakoś nie pasuje do obiektywów...myślę, że to się bardziej sprawdza przy ocenie soczewek okularowych. :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

andrzej186 napisał(a):

Jak spojrzymy w obiektyw aparatu (lornetki) to można rozróżnić, jakiego jest koloru.
Podobno ów kolor zależy od jakości wykonania obiektywu (szlifu szkła)?
Otrzymałem informację od przedstawiciela firmy optycznej, iż najlepszej jakości są szkła o odcieniach zielonych, potem niebieskich, a ostatnie miejsca obstawiają kolory pomarańczowe (lub temu podobne).
Jakiego koloru obiektyw ma HX1?



najbardziej poszukiwane są obiektywy firmy Takumar z lat 60-70
były robione z bardzo specyficznej mieszaniny pierwiastków nawet ciężkich i zafarb ich był żółty ale w całej strukturze soczewki
a te kolory które widzimy naszym okiem to przeważnie powłoki

ci.nek
Początkujący

andrzej186 napisał(a):

Jak spojrzymy w obiektyw aparatu (lornetki) to można rozróżnić, jakiego jest koloru.
Podobno ów kolor zależy od jakości wykonania obiektywu (szlifu szkła)?
Otrzymałem informację od przedstawiciela firmy optycznej, iż najlepszej jakości są szkła o odcieniach zielonych, potem niebieskich, a ostatnie miejsca obstawiają kolory pomarańczowe (lub temu podobne).
Jakiego koloru obiektyw ma HX1?



tutaj masz fotkę i powłoka jest fioletowa:
http://www.optyczne.pl/aparaty_image/4457_big_DSC-HX1_Front.jpg
tutaj zielona:
http://www.fotopolis.pl/obrazki/SonyHX1ukos.jpg

zatem co o tym można sadzić :smileyquestion:
Myślę, że to tak jakby po obejrzeniu rury wydechowej oceniać jakość samochodu :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

aparat jest juz do kupienia w Platynowym sklepie Sony w Krakowie przy ul. Karmelickiej za 2499PLN