anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
oldguest
Początkujący

Szczerze pisząc zapowiada się wspaniale. Ale jednego mi naprawdę brak Rejestracji Full HD. Sorry ale według mnie to minusik. Choć nie powiem napaliłem się tym bardziej że naprawdę zapowiada się cudownie. A tu w bliższym nam języku.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8564

dodam jeszcze ze marzy mi się Anti motion Blur

ripride
Początkujący

no dla mnie brak pełnego HD to żaden minus. krecenie filmów aparatem ogranicza się w moim przypadku zwykle do krótkich sekwencji krajobrazu/architektury/sytuacji także są to w zasadzie filmiki, takie drobne uzupełnienie fukcjonalności aparatu do których starcza mi rozdzielcziość z H-50 bo generalnie kręceniem się nie pasjonuje.

zreszta aparatowa rozdzielczosc HD np. Panasa FZ28 jest bardzo przyzwoita (komu nie odpowiada powinnien już raczej zainteresować się kamerą) tylko że tam niestety dzwięk zawodzi. tu, jak sądze, z uwagi na głosniki stereo, problemu z jakościa dzwięku być nie powinno.

ci.nek
Początkujący

Zapowiada się dość ciekawie, jednak za tą cenę możną kupić a300 z kitem i jeszcze z jakimś obiektywem i jak dla mnie dużo lepsze rozwiązanie.

lennox-----
Początkujący

Ja czekałem na następce H-50 4 miesiące i wreszcie sie pokazał :))))
Jedyne co mnie trapi to czy będzie możliwość nakręcania osłony obiektywu a co za tym idzie filtrów, bo dla mnie to ważne :))

oldguest
Początkujący

lennox napisał(a):


Jedyne co mnie trapi to czy będzie możliwość nakręcania osłony obiektywu a co za tym idzie filtrów, bo dla mnie to ważne :))



Przecież w H50 można....

lennox-----
Początkujący

Tak, oczywiście można w H-50 :)
Lecz w specyfikacji HX1 na amerykańskiej stronie sony w akcesoriach osłona ta nie jest wymieniona, pisze tylko o dekielku na obiektyw. No chyba że coś źle zrozumiałem :)
Ale nawet jak nie będzie i tak go kupie :)) Sony to Sony :)
http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto ... 1665789079" target="_blank" target="_blank

ripride
Początkujący

lennox napisał(a):


Jedyne co mnie trapi to czy będzie możliwość nakręcania osłony obiektywu a co za tym idzie filtrów, bo dla mnie to ważne :))



a mnie czy dadzą wreszcie możliwość wyboru kompresji zdjęć i czy obiektyw będzie wolny od wad które miał Carl Zeiss (głownie zniekształcenia i aberracja)

oldguest
Początkujący

ripride napisał(a):

a mnie czy dadzą wreszcie możliwość wyboru kompresji zdjęć i czy obiektyw będzie wolny od wad które miał Carl Zeiss (głownie zniekształcenia i aberracja)



Ale fizyka nie pozwala przy takim zoom-ie. Aberracje rzadko występowały. A zniekształcenia w miarę łatwo skorygować. W sumie ja bym powiedział że fajnie by było jak by tylko zniekształcał bo ostrości się nie da poprawić, a aberracje dużo trudniej. Idealny obiektyw to może być stało ogniskowy. Choć taki Carl Zaiss-owi 24-70 F2.8 ociera się o ideał z tym że to zoom 3x. i kosztuje 5 razy tyle co H50.

lennox-----
Początkujący

Ja jeszcze odnośnie tej tuby osłaniającej obiektyw i do montażu filtrów. Znalazłem taką fotkę. Chyba widać gwint od wewnętrznej - macie takie samo wrażenie ? :)-mini_HX1_lens_close_up.jpg-.jpg