anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kino domowe DVD czy Blu ray

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

kino domowe DVD czy Blu ray

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum :c37

Rozważam zakup kina domowego do pokoju ok 25m2. Mój budżet nie jest za wielki ok 1000 - 1500 zł.
Z uwagi na to że 3D i Blu ray nie jest wciąż zbyt popularny, chciałem kupić lepszy zestaw z DVD np. DAV-DZ740 i za jakiś czas dokupienie odtwarzacza Blu ray 3D np. BDP-S480. Taki zresztą zestaw polecił mi sprzedawca w mediaexpert, twierdząc że to się bardziej opłaca (gdyż możliwości takie same, a cena w sumie niewiele ponad 1500), podczas gdy kino domowe z Blu ray to prawie 2000 (chodziło mu o BDV-E880. Z racji tego, że wiedzę i intencje sprzedawców tego sklepu cenię bardzo nisko postanowiłem poszukać w sieci trochę informacji na ten temat.
Materiały na temat DAV-DZ740 są słabo dostępne (nawet na stronie sony), więc podejrzewam że jest to starszy sprzęt, a więc całe "bebechy" przetwarzające dzwięk nie mogą być takie same jak w nowych kinach z blu ray 3D. W DAV-DZ740 podoba mi się to że ma 2 głośniki typu tallboy, możliwość nagrywania na Usb, no i wzmacniacz S-Master! :thumbsup:
Spodziewam się że pomysł łączenia takiego pseudozestawu DVD+BR szybko wybijecie mi z głowy.
Dlatego od razu zadam drugie pytanie:
Jakie są różnice między zestawami BDV-E380 E780W i E880, poza tym że 780 ma WiFi i głośniki bezprzewodowe, a 880 wspomniane głośniki typu tallboy? I czy te różnice są warte 500 bo taka jest różnica w cenie między 380 a 780W i 880? Wykluczam niestety BDV-980W bo nie wytrzyma tego mój budżet :c9

76 ODPOW. 76
profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

mialem okazje przesluchiwac ostatnio pare kin samsunga i spytalem sam siebie kto te gowno kupuje.nie mowie tylko o kinach domowych ale tez o telewizorach.owszem ceny sa troszke nizsze rozumiem ale ta jakosc dzwieku w kinie lub obrazu w telewizorach poza modelem najwyzszym d8000.jak porownalem system kina sony i samsung i jeszcze do tego pioneera to samsung wypadl tak jakbym kupil kasprzaka.mega shit. samsung najgorsza firma jezeli chodzi systemy kina i telewizory zaraz za nim biegnie braciszek LG.do japonczykow jeszcze im troche brakuje.co nawet swiadczy o tym ze zaden z tych koncernow nie wypuscil porzadnego amplitunera samsung sprobowal i wypuscil takie badziewie ktore nie dorownywalo nawet amplitunerom sprzed 10 lat.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Ja nie miałem okazji przesłuchiwać kin Samsunga i Sony też.Skłaniam się do Sony BDV- E280,ponieważ myślę,że jakością nie odbiegają wiele od tego co robili kiedyś.Mam LCD Sony i wiele innego sprzętu tej firmy z którego jestem b.zadowolony,ale nie mam klapek na oczach i nie twierdze,że wszystko co Sony jest super.I tak np radio samochodowe które mam u siebie tej firmy gra o wiele gorzej niż porównywalny Pioneer,JVC,czy LG.LCD,telefony Samsunga są też niezłe.Poza tym matryce w Sony to Samsung.Jeśli ktoś posiada kino Sony BDV-E280 to proszę się podzielić wrażeniami,chętnie poczytam.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

:slight_smile:

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

nikt tu nie ma klapek na oczach bo Sony.poprostu stosunek cena jakosc i ogolnie jakosc jest lepsza niz samsung.samsung lapie klientow wszelakimi bajerami w dodatku marnej jakosci.napchaja wszystkiego pokolei a dzwieku i jakosci zapominaja.zapakuja chlam do pieknego kartonika plus jedyna rzecz w ktorej sie sprawdzaja czyli swietny marketing a pozniej ida nad jeziorko i lapia te wszystkie samsungowe rybki.bdv 280 to dobre kino ale jak chcesz je wsadzic do pomieszczenia wielkosci powyzej 20m to odradzam.prponuje cos mocniejszego

spolDon1fhkbr
Początkujący

Ja bym proponował wziąć E380 lub E880. W E380 są z tego co pamiętam inne głośniki - lepsze. E880 masz przynajmniej z przodu stojące - jakoś to wygląda. Tylne nie muszą być bo to tylko efektowe. Cenowo niewiele drożej.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

pieniazek napisał(a):

nikt tu nie ma klapek na oczach


nie zrozum mnie źle bo nic tu nie sugerowałem.Chodzi mi o to,że są firmy które specjalizują się w danym typie produktów od wielu lat.Sony ma ten zakres bardzo duży,ale...jak szukam LCD to w grę wchodzi dużo firm,bo na tym polu jest bardzo duża konkurencja.Jeśli chodzi o aparaty,to jak dla mnie w grę wchodzą tylko dwie firmy Canon i Nikon(lustrzanki).Kino domowe...tylko "Japonia",bo oni to mają opanowany do perfekcji.Chociaż są firmy europejskie które przebijają Japończyków,ale mam tu na myśli sprzęt na który może sobie pozwolić przeciętny Polak.Chyba wiesz o co mi chodzi. :)

spolDon1fhkbr
Początkujący

3echo napisał(a):

Jeśli chodzi o aparaty,to jak dla mnie w grę wchodzą tylko dwie firmy Canon i Nikon(lustrzanki)



Może półkę profesjonalną mają dopracowaną. Za to w półce domowej zero innowacji i rozwoju. Sony ciągle wprowadza zmiany konstrukcyjne w tej gałęzi, w sumie co parę miesięcy jakiś patent i innowacja. Produkty naprawdę skrojone dla konsumenta amatora i funkcję naprawdę mu przydatne.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Każdy szuka coś dla siebie

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

3echo napisał(a):

pieniazek napisał(a):

nikt tu nie ma klapek na oczach


nie zrozum mnie źle bo nic tu nie sugerowałem.Chodzi mi o to,że są firmy które specjalizują się w danym typie produktów od wielu lat.Sony ma ten zakres bardzo duży,ale...jak szukam LCD to w grę wchodzi dużo firm,bo na tym polu jest bardzo duża konkurencja.Jeśli chodzi o aparaty,to jak dla mnie w grę wchodzą tylko dwie firmy Canon i Nikon(lustrzanki).Kino domowe...tylko "Japonia",bo oni to mają opanowany do perfekcji.Chociaż są firmy europejskie które przebijają Japończyków,ale mam tu na myśli sprzęt na który może sobie pozwolić przeciętny Polak.Chyba wiesz o co mi chodzi. :)


chyba nie masz na mysli tego pseudoaudiofilskiego plastikowego sprzetu? sluchalem pare modeli NADA czy NAIMA w stereo i żaden nie dorównał 20 letniemu SONY TA-F707ES czy TA-F808ES każdy był odlusuchiwany na B&W matrix 801 te garazowe firemki dla mnie nic nie znacza dobra reklama plastik juz o deisignie nie wspominajac i kasowanie kupe kasy....ale na swiecie zawsze tak bylo jest i bedzie ze na snobach sie zarabia

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Nie jestem audiofilem i nawet nie myślałem o takim sprzęcie.Mam do wydnia ok.1000zł.Zdecydowałem się na zakupu tego pseudo sprzętu tylko dlatego,że mój 15letni philips już nie gra,chyba,że w tej cenie polecicie coś lepszego i nowego z bluray-em :)