anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kino domowe DVD czy Blu ray

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

kino domowe DVD czy Blu ray

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum :c37

Rozważam zakup kina domowego do pokoju ok 25m2. Mój budżet nie jest za wielki ok 1000 - 1500 zł.
Z uwagi na to że 3D i Blu ray nie jest wciąż zbyt popularny, chciałem kupić lepszy zestaw z DVD np. DAV-DZ740 i za jakiś czas dokupienie odtwarzacza Blu ray 3D np. BDP-S480. Taki zresztą zestaw polecił mi sprzedawca w mediaexpert, twierdząc że to się bardziej opłaca (gdyż możliwości takie same, a cena w sumie niewiele ponad 1500), podczas gdy kino domowe z Blu ray to prawie 2000 (chodziło mu o BDV-E880. Z racji tego, że wiedzę i intencje sprzedawców tego sklepu cenię bardzo nisko postanowiłem poszukać w sieci trochę informacji na ten temat.
Materiały na temat DAV-DZ740 są słabo dostępne (nawet na stronie sony), więc podejrzewam że jest to starszy sprzęt, a więc całe "bebechy" przetwarzające dzwięk nie mogą być takie same jak w nowych kinach z blu ray 3D. W DAV-DZ740 podoba mi się to że ma 2 głośniki typu tallboy, możliwość nagrywania na Usb, no i wzmacniacz S-Master! :thumbsup:
Spodziewam się że pomysł łączenia takiego pseudozestawu DVD+BR szybko wybijecie mi z głowy.
Dlatego od razu zadam drugie pytanie:
Jakie są różnice między zestawami BDV-E380 E780W i E880, poza tym że 780 ma WiFi i głośniki bezprzewodowe, a 880 wspomniane głośniki typu tallboy? I czy te różnice są warte 500 bo taka jest różnica w cenie między 380 a 780W i 880? Wykluczam niestety BDV-980W bo nie wytrzyma tego mój budżet :c9

76 ODPOW. 76
profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

O ile dobrze skonfigurujesz AccesPoint ( i będzie on posiadał odpowiednie możliwości - czyli odpowiednią ilość portów ethernetowych) to nie powinno być problemów z takim połączeniem.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Czyli jaki AP byłby idealny?

Message was edited by: 3echo-----

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Hej

Napiszcie mi proszę czy jak podepnę Acess Pointa do mojego tv,to czy zda to egzamin z moim sprzętem?

Właśnie się dowiedziałem od znajomego,abym nie ciągnął żadnych kabli tylko kupił acess pointa i z niego kablem do TV.

U mnie to wygląda tak...W innym pokoju mam PC podpiętego do modemu,do tego modemu jest podpięty router TP Link,który podaje sygnał do pokoju,w którym mam PS3,LCD,BD system i laptopa.Tłumaczono mi tak,abym kupił acess pointa,który odbierał by sygnał bezprzewodowo z routera i z tegoż AP pociągnął kable do TV i pozostałego sprzętu,tylko nie wiem czy to zda egzamin.Operatorem internetu jest Vectra.

Stubbs wykaż się :wink:

Message was edited by: 3echo-----

Message was edited by: 3echo-----

Message was edited by: 3echo-----

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Znalazłem taki model ( tylko on mi się rzucił w oczy jako posiadający 4 RJ45, na tej stronie)


http://www.proline.pl/?p=SIEDLIBAK0018

Myślę że sprawdziłby się dobrze.

Message was edited by: Mylagos

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Podpiąłem swojego TP linka WR 543G pod TV Bravia i faktycznie internet śmiga.Oczywiście trochę czasu to zajęło zamin go odpowiednio skonfigurowałem z modemem(routerem Cisco EPC 3925).Jednak mam ograniczenia w sygnale,ponieważ główny router(modem Cisco EPC 3925) od Vectry podaje słaby sygnał,do TPlinka pod telewizorem,bo mam tylko trzy kreski na lapku.Na PS3 wyświetla 9Mb/s.Moje łącze to 24Mb/s.Dlatego myślę,że to on ogranicza sygnał.Nie wiem czy nie lepiej kupić jeszcze jeden router np ten co podałeś,podpiąć pod Cisco z Vectry i z niego wysyłać sygnał do routera pod TV w sąsiednim pokoju.Myślę,że sygnał by się wzmocnił.Wcześniej ten TP Link,który mam teraz pod TV,miałem tak podpięty do Cisco,przy pececie.Dawał on znacznie lepszy sygnał niż Cisco podaje teraz.

Czy dobrze kombinuję?

Message was edited by: 3echo-----

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Sposób myślę, że dobry ale przy takim połączeniu będziesz potrzebował routera, albo Acces Pointa z funkcją repeatera, najlepiej z możliwością wzmocnienia sygnału.

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showProducts/1/searchString/cmVwZWF0ZXI=/category/1/

Znalazłem na komputroniku - te urządzenia powinny działać.

Zastanawia mnie na przykład, czy poskutkowało by na przykład podłączenie do TP linka jakiejś lepszej anteny.

I jeszcze jedno pytanie - na jaką wartość synchronizuje się Twoje łącze?

Message was edited by: Mylagos

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Myślałem o czymś właśnie takim jak podałeś w linku,ale też o tym aby kupić drugi taki jaki mam WR543G.Myślę,że też by wystarczył skoro wcześniej ładnie sygnał podawał.Jest jeszcze jeden problem...

InSSider pokazuje mi,że na kanale 8 pracuje jeszcze 5 routerów.Może też przez to mam słabszy sygnał.Nie wiem jak to ustawić w Cissco,bo nie ma żadnej strony konfiguracyjnej.W TPlinku wiem,że można,bo zmieniałem kiedyś na kanał 3.

Co do Twojego pytania,to muszę zapytać gdzie to mam sprawdzić?:smileygrin:

Message was edited by: 3echo-----

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Do konfiguracji modemu powinieneś wejść poprzez wpisanie w przeglądarce adresu : 192.168.0.1 albo 192.168.1.1. ( myślę, że nie powinieneś tam za bardzo grzebać, ale zawsze może Ci się to przydać w przyszłości.)

Pytam o tą synchronizację bo umowy z dostawcami internetu są dosyć "fajnie" zrobione. Jest w nich sformułowanie na przykład "do 10mb", więc może się na linii synchronizować dla przykładu tylko 4 ( w moim przypadku mam umowę właśnie do 10, a synchronizuje mi się tak około 7/8) tak więc to że wyświetla Ci w laptopie 9 w cale nie musi oznaczać problemy z sygnałem ( chyba że w innym miejscu bez problemu łapię więcej )

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Wpisałem 192.168.0.1 i jako user/user wszedłem w ustawienia.Można pozmieniać prawie wszystko włącznie z nazwą,hasłem no i kanałem,który zmieniłem na 3,lecz nic to nie zmieniło.Nie chciałem więcej grzebać,bo może operator się przyczepić.

Na umowie mam do 24Mb/s.Im bliżej modemu tym ta wartość jest zbliżona.Czyli to raczej słaby sygnał od Cisco.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

W takim razie router Cisco daje po prostu za słaby sygnał Wi-Fi jak na taką odległość jaka jest u Ciebie. Tak więc myślę, że najlepszym rozwiązanie będzie właśnie stworzenie takiej sieci w domu z repeaterem.