anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kino domowe DVD czy Blu ray

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

kino domowe DVD czy Blu ray

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum :c37

Rozważam zakup kina domowego do pokoju ok 25m2. Mój budżet nie jest za wielki ok 1000 - 1500 zł.
Z uwagi na to że 3D i Blu ray nie jest wciąż zbyt popularny, chciałem kupić lepszy zestaw z DVD np. DAV-DZ740 i za jakiś czas dokupienie odtwarzacza Blu ray 3D np. BDP-S480. Taki zresztą zestaw polecił mi sprzedawca w mediaexpert, twierdząc że to się bardziej opłaca (gdyż możliwości takie same, a cena w sumie niewiele ponad 1500), podczas gdy kino domowe z Blu ray to prawie 2000 (chodziło mu o BDV-E880. Z racji tego, że wiedzę i intencje sprzedawców tego sklepu cenię bardzo nisko postanowiłem poszukać w sieci trochę informacji na ten temat.
Materiały na temat DAV-DZ740 są słabo dostępne (nawet na stronie sony), więc podejrzewam że jest to starszy sprzęt, a więc całe "bebechy" przetwarzające dzwięk nie mogą być takie same jak w nowych kinach z blu ray 3D. W DAV-DZ740 podoba mi się to że ma 2 głośniki typu tallboy, możliwość nagrywania na Usb, no i wzmacniacz S-Master! :thumbsup:
Spodziewam się że pomysł łączenia takiego pseudozestawu DVD+BR szybko wybijecie mi z głowy.
Dlatego od razu zadam drugie pytanie:
Jakie są różnice między zestawami BDV-E380 E780W i E880, poza tym że 780 ma WiFi i głośniki bezprzewodowe, a 880 wspomniane głośniki typu tallboy? I czy te różnice są warte 500 bo taka jest różnica w cenie między 380 a 780W i 880? Wykluczam niestety BDV-980W bo nie wytrzyma tego mój budżet :c9

76 ODPOW. 76
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

no to fajnie,że jest jakaś opcja,ale to już może przyszłość,po gwarancji
A czy da się zmienić kable zostawiając te dziwne wsuwki,czy to jest nierozbieralne?Jak podpiąć inne głośniki z innymi kablami bez sztukowania?Chciałem nadmienić,że kable w głośnikach są na stałe.Wychodzą ze środka kolumn.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

stubb napisał(a):

Spróbuj odjąć trochę basów, wtedy wysokie tony wyjdą trochę do przodu.
Całość możesz wtedy pogłośnić, gdyż niskie tony mają tą wspaniałą cechę przenikania ścian dzielących nas od sąsiadów. Skoro trochę ich odjąłeś, to możesz śmiało zdziałać Vol+ :c20.


Zrobiłem odwrotnie,tzn suba podkręciłem na max czyli +6dB,natomiast na fronty dałem -1dB i o dziwo efekt jak dla mnie jest o wiele lepszy.Na przód już nie wychodzi ten pusty dźwięk,tylko mocne basy z dobrym środkiem.Wcześniej coś w uszy kuło.Teraz jest bardziej miękko i nie męczy.Jak puszcze Enter Sadman Metalliki to firany fruwają.Jest lepiej. :c4

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Tego się spodziewałem, że środkiem bas wyjdzie do przodu. Ale co mnie dziwiło, że odjąłeś wysokie tony. Niskie "rozmiękczyłeś" a odejmując wyższe je "przytłumiłeś" - jak wpłynęło to na barwę dźwięku? Ociepliła się pewnie znacznie?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Właśnie, tak jak wcześniej napisałem ....teraz jest lepszy "power".Wcześniej mimo dobrego basu jednak go brakowało,gdzieś się gubił,natomiast przebijały środkowe,gdzie jak dałem głośniej to wydawały pusty dźwięk.Teraz na pierwszy ogień idą mocne basy,później reszta.To mnie bardziej zadowala.Jak już wcześniej wspomniałem te małe plastikowe kolumienki grają całkiem przyzwoicie.Ja akurat słucham trochę ciężkiej muzyki(metal,rock) i ten sprzęt nie oddaje jej tak jak powinien.Ale lubię też posłuchać Prodigy i Skrillexa.............i wydaje się,że to kino oprócz filmów jest stworzone chyba pod taką muzę.

profile.country.pl_PL.title
grego444
Początkujący

Jeśli chodzi o słuchanie muzyki, a większość użytkownikówe częściej wykorzystuje właśnie kino do tych celów, zdecydowanie polecam DAV DZ 740.

Mam właśnie ten model i został on wybrany po odsłuchaniu wielu modeli tej marki bo faktycznie SONY prezentuje coś więcej niż konkurencja w tej kwestii.

Jeśli chodzi więc o dźwięk, sprzęt w przedziale cenowym to tylko coś tego typu. Dla mających większe wymagania polecam wyłącznie inne marki (Denon, Marantz, Oknyo, Yamaha) ale to już inna :bajka" i kwoty min 2x wyższe.

Jeśli zaś chodzi o TV to Sony akurat nie prazentuje w tej kwestii niczego szczególnego poza w miare dobrze wyrobioną marką.

Sam posiadam LCD Samsunga i uważam iż tej klasy Sony pozostaje w tyle pod kątem jakości obrazu co zresztą nie jesy eyłącznie moją opinia (posiadam TV obu marek zakupionych w tym samym okresie i podobnej klasy). Wystarczy spojrzeć na strony z testami TV i wychodzi że Samsung ewidentnie wiedzie prym w kwestii LED!

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Jeśli zaś chodzi o TV to Sony akurat nie prazentuje w tej kwestii niczego szczególnego poza w miare dobrze wyrobioną marką.

Sam posiadam LCD Samsunga i uważam iż tej klasy Sony pozostaje w tyle pod kątem jakości obrazu co zresztą nie jesy eyłącznie moją opinia (posiadam TV obu marek zakupionych w tym samym okresie i podobnej klasy). Wystarczy spojrzeć na strony z testami TV i wychodzi że Samsung ewidentnie wiedzie prym w kwestii LED!

Niestety Grego444 nie mogę zgodzić się z Twoją opinią, choć każdy ma do niej święte prawo. Szanuję Twoje zdanie ale uważam, że to właśnie Sony wiedzie tu prym pod kątem jakości obrazu. Samsungowi oddam pokłony za multimedialność, której niekiedy brakuje mi w Bravii.

Moją subiektywną opinią, funkcja poprawiająca płynność obrazu w Sony, jest najbardziej dobracowana na rynku. Mówię o Motionflow oczywiście (u innych producentów nazywa się to inaczej i działa w trochę inny sposób - nie będę zanudzał szczegółami, a zainteresowani znajdą sporo informacji w sieci)

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/korzysci/article/motionflow

Czerni Sony nie ma na mega najwyższym poziomie za to widać jakość kolorów. Przykładem jest obecnie najwyższy model HX95, gdzie podwyższyli poziom czerni nie tracąc przy tym nic z kolorów. Dowodem jest przeprowadzany test (póki co szczątkowe informacje podsycające ciekawość zainteresowanych - ma się ukazać niebawem pełen test):

http://hdtvpolska.com/topic/29370-zaczyna-sie-sony-hx950-vs-philips-60-serii-9607/page__hl__hx95

Powyżej test porównawczy topowych modeli Sony i Philips (różne technologie - cel ten sam, czyli najlepszy obraz i wyduszenie maksimum z elektroniki)

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Kiedy kupowałem LCD(rok temu) tylko dwa modele wchodziły w grę...EX500 i Samsung C650.Moim zdaniem mogłyby konkurować jakością obrazu z dzisiejszymi modelami.Priorytet to jakośc obrazu,bo przecież po to służy TV.Multimedialnośc na drugim planie,chociaż czasami denerwuje jego brak.Obraz w Sony najbardziej odzwierciedla naturalność.Czasami jak ogladam Samsungi to wydaje mi się,że obraz jest jakby trochę przebarwiony.Pewnie nie we wszystkich modelach....ale np moja mama posiada LED-a Samsunga i tam za Chiny nie idzie ustawić bieli tak,aby można było wydobyć jakieś szczegóły.Obraz wydaje się prześwietlony.Poza tym kolorów nawalone,że babka w wiadomościach wygląda jakby miała żółtaczkę.Może taki trend,ale to nie dla mnie.Nie wiem jak dzisiejsze modele,bo nie obserwuję i narazie mnie nie interesuje zmiana.

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Rok temu kupowałeś jedną z ostatnich sztuk EX500. Do dzisiaj spora rzesza ludzi wspomina ten model z łezką w oku. Na pierwszy plan wybijała się jakość obrazu jaką ten model posiadał (2 lata temu to było COŚ!). Multimedialności EX500 ma w sobie jak dla mnie w sam raz - czyli w tamtych czasach do TV upchano tylko najpotrzebniejsze rzeczy takie jak:

DLNA - https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/dlna

dzięki któremu można przesyłać filmy/zdjęcia z komputera do TV bez użycia choćby najmniejszego kabelka

BRAVIA Sync - https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/bravia_sync

pozwalająca na obsługę urządzień Sony (z tym systemem) tylko jednym pilotem

Scene Select - https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/scene_select

mój ulubiony tryb automatyczny, który sam wybiera scene do wyświetlanego materiału.

Najlepszą rzeczą jaką wspominam z tego modelu to podświetlanie przez "jarzeniówki" CCFL

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_katoda

Message was edited by: stubb-----

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

U mnie jak mam ustawioną scenę na automat to nie widzę aby ona się zmieniała w zależności od wyświetlanej sceny(Dekoder Vectry).Do DLNA chyba trzeba mieć odbiornik Wi-Fi...oryginał bo inny nie pasuje.

P.S Niezła robota stubb :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

U mnie jak mam ustawioną scenę na automat to nie widzę aby ona się zmieniała w zależności od wyświetlanej sceny(Dekoder Vectry)

Nie chcę powielać wątków więc polecam Ci rzucić okiem na poniższy link:

https://www.sony.pl/discussions/message/1035033#1035033

Musiałbyś mieć bezpośrednie podłączenie do gniazda antenowego a nie przez dekoder.

Czyli w skrócie takie coś powinieneś mieć wtyknięte bezpośrenio do TV a nie do dekodera i HDMI dopiero do Twojego TV idzie sygnał.

http://image.ceneo.pl/data/products/1802702/i-hama-wtyk-f-wtyk-antenowy-1-5m-42976.jpg

Do DLNA chyba trzeba mieć odbiornik Wi-Fi...oryginał bo inny nie pasuje.

Według specyfikacji Twoj model obsługuje DLNA :laughing: więc potrzebujesz:

  • Urządzenie z certyfikatem DLNA do odtwarzania materiałów (np. Twój telewizor BRAVIA)
  • Serwer z certyfikatem DLNA do zapisywania materiałów (np. laptop VAIO, telefon Sony Ericsson itp.)
  • Router (prawdopodobnie już go masz, jeśli posiadasz w domu łącze internetowe)
  • (a) kable Ethernet, (b) mostek bezprzewodowy lub (c) karty sieciowe Powerline (w celu stworzenia sieci)

Do tego polecam PS3 Media Serwer (jest to program który instalujesz np na komputerze - wbrew pozorom nie potrzebujesz konsoli PS3 :smileywink:).

http://www.dobreprogramy.pl/PS3-Media-Server,Program,Windows,20771.html

P.S. nieraz pasują do Sony tylko urządzenia Sony więc nie ma możliwości użycia zamienników. Tam gdzie można użyć takiego zamiennika ja polecam jednak oryginalne części które gwarantują niezawodną pracę.

Pozdrawiam Stubb