anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

Mam problem od niedawna z zestawem HT-ZF9 wraz z tylnymi głośnikami. W trakcie pracy chwilowo zanika dźwięk ale nie całkowicie tylko staje się słabszy. Trwa to sekundę, ale ma się wrażenie jakby listwa na ułamek chwili traciła moc. TO samo dotyczy tylnych głośników, trafia do nich jakby wyrwany z kontekstu  sygnał.

Listwa używana jest jako do codziennego oglądania tv więc na bardzo  niskich głośnościach. 

Czy ktoś spotkał się z problemem ?? Pokój mam 20m i po zakupie kilka miesięcy temu problemu nie było. 

118 ODPOW. 118
profile.country.PL.title
Friedelandre
Poszukiwacz

Ja mam podobny problem - użytkuję zestaw od 2 lat i w ciągu tego okresu stale występuje czasowa utrata łączności subwoofera z sounbarem/ TV z sounbarem. Nie pomogły w usunięciu usterki w tym czasie żadne aktualizacje telewizora czy zestawu. W "serwisie" w ramach naprawy gwarancyjnej usterka nie została usunięta i występuje dalej. Oba elementy HT-ZF9 stoją oddalone od siebie ca 0,5m, stoją przy telewizorze SONY KD-65XG8596 (zakupiony 11'2019) oraz Blu-Ray SONY BDP-S1700 (zakupiony 11'2018). SONY SUPPORT TEAM nakazuje ponowne przesłanie zestawu do "serwisu" nie gwarantując jednocześnie usunięcia usterki ani żadnego innego rozwiązania problemu! Czyli to może być 2 lub 3-krotnie lub więcej ?!

profile.country.PL.title
Friedelandre
Poszukiwacz

Ja mam podobny problem - użytkuję zestaw od 2 lat i w ciągu tego okresu stale występuje czasowa utrata łączności subwoofera z sounbarem/ TV z sounbarem. Nie pomogły w usunięciu usterki w tym czasie żadne aktualizacje telewizora czy zestawu. W "serwisie" w ramach naprawy gwarancyjnej usterka nie została usunięta i występuje dalej. Oba elementy HT-ZF9 stoją oddalone od siebie ca 0,5m, stoją przy telewizorze SONY KD-65XG8596 (zakupiony 11'2019) oraz Blu-Ray SONY BDP-S1700 (zakupiony 11'2018). SONY SUPPORT TEAM nakazuje ponowne przesłanie zestawu do "serwisu" nie gwarantując jednocześnie usunięcia usterki ani żadnego innego rozwiązania problemu! Czyli to może być 2 lub 3-krotnie lub więcej ?!

profile.country.PL.title
Koowall
Użytkownik

Ja mam cały zestaw od premiery. Wszystko przez ponad dwa lata chodziło ok, aż któraś aktualizacja z kolei popsuła właśnie łączność...

Na infolinii to oni nawet nie wiedzą, że belkę i woffer da się kablem połączyć...

profile.country.PL.title
rabatki
Poszukiwacz

Pisałem sobie troszeczkę z supportem, ale Ich rady nie pomagały. Dziś dostałem wiadomość, że pojawiła się aktualizacja telewizora, która coś tam z dźwiękiem naprawia: https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xh90xx_x90xxh_x91xxh_xh92xx-series/kd-85xh90.... Dopiero zainstalowałem, więc nie wiem, jak jest naprawdę.

profile.country.PL.title
rabatki
Poszukiwacz

No i niestety nic z tego. Może faktycznie wyeliminowano brak dźwięku przy włączaniu telewizora, ale nic więcej. Z tym dźwiękiem, to też jest różnie. Zauważyłem, że podczas oglądania TV mam co parę godzin przerwę na około 10 sekund, tak samo dzieje się na Netflix i Player. Z kolei na Prime Video i na Ipla, mam bardzo częste przerwy, ale takie na ułamek sekundy, z czego na Ipla zdarzają się też te dłuższe. Za to podczas grania na PS4 nie mam w ogóle problemów z dźwiękiem. Support poradził mi odinstalowanie aplikacji, restart telewizora i ponowną instalację, ale to nie pomogło. Podobnie, jak pomysł z usunięciem pamięci podręcznej z menu telewizora. Irytujące, że sprzęt za takie pieniądze nie pozwala na bezproblemową frajdę z jego użytkowania...

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Też z raz były przycinki , reset pomógł a mam też tego soundbara , może to wina kabli nie dają radę bywało już tak ja kupiłem drogie dość HDMI 2.1 by sygnał leciał z max mocą, w mojej głowie jak zawsze multum pomysłów. Polecam pomyśleć :slight_smile: poprzepinać pobawić się 

profile.country.PL.title
Lolek86
Poszukiwacz

Witam, u mnie dźwięk znika całkowicie na kilka sekund cisza później znów działa normalnie. Nie wiem jaka jest przyczyna.

profile.country.PL.title
Ziio1420
Użytkownik

Wyłącz earc w soundbar oraz w telewizorze u mnie pomogło

profile.country.PL.title
__Shuty__
Poszukiwacz

Witam, mam ten sam problem z JBL 9.1 - oglądam film i dźwięk potrafi zniknąć na 10/15 sek i sam się włącza, a soundbar działa,bo mogę zmieniać głośność,itd.. Połączony jest z tv przez HDMI.. 

profile.country.PL.title
Ziio1420
Użytkownik

Jak wcześniej pisałem miałem ten sam problem z zanikającym co jakiś czas dźwiękiem na kilka sekund po wyłączeni EARC w amplitunerze i telewizorze problem zniknął, może u ciebie też pomoże.