anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

profile.country.PL.title
mikulski.d
Użytkownik

Soundbar HT-ZF9 chwilowo zanika dźwięk

Mam problem od niedawna z zestawem HT-ZF9 wraz z tylnymi głośnikami. W trakcie pracy chwilowo zanika dźwięk ale nie całkowicie tylko staje się słabszy. Trwa to sekundę, ale ma się wrażenie jakby listwa na ułamek chwili traciła moc. TO samo dotyczy tylnych głośników, trafia do nich jakby wyrwany z kontekstu  sygnał.

Listwa używana jest jako do codziennego oglądania tv więc na bardzo  niskich głośnościach. 

Czy ktoś spotkał się z problemem ?? Pokój mam 20m i po zakupie kilka miesięcy temu problemu nie było. 

118 ODPOW. 118
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Po ostatnich zgłoszeniach kolejnych użytkowników przekierowałem temat ponownie do supportu, który przekierował to do techników. Na innych zagranicznych forach Sony problem nie jest zgłaszany. Wynika z tego, że problem dotyczy najprawdopodobniej tylko pojedynczych użytkowników, a problemy prawdopodobnie wynikają z zakłóceń od innych urządzeń pracujących na tej samej częstotliwości.

Odpowiedź supportu w tej kwestii jest następująca:


Upewnij się, że Twoje urządzenia nie są zbyt daleko od siebie. Rozumiem, że pozycje zależą od przestrzeni, w której produkt jest używany, ale im dalej, tym słabsza komunikacja.
Upewnij się, że między różnymi elementami systemu dźwiękowego nie ma żadnych przedmiotów betonowych ani metalowych. Komunikację bezprzewodową mogą zakłócać metalowe i betonowe przedmioty.
Upewnij się, że urządzenie jest zaktualizowane do najnowszego oprogramowania układowego.

Być może dla wielu z Was odpowiedź nie rozwiązuje tematu jednakże na chwilę obecną nic w tym temacie nie da się uzyskać więcej.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
MarcinBiel
Poszukiwacz

Soft zaktualizowany, sounbar leży dosłownie 40 cm od listwy na ziemi obok stolika TV. Router jest w szafce pod tv do którego jest podłączone przez WI-FI: TV no i telefony czy tablety. Tak było cały czas. 

adiostry
Nowicjusz

Hej 

mam dokładnie to samo 

Najpierw zmiany HDMI , teraz sub wrócił bliżej belki i mimo to ostatnio znowu rozłączało

Dzisiaj próba zmiany wifi belki na 2,4 a TV jest na 5. Zobaczę czy to w jakiś sposób zaradzi. 

Około roku nie było żadnych problemów , zaczęło się ostatnio 

profile.country.PL.title
Tagis1
Poszukiwacz

Cześć. U mnie rok bez problemów i ostatnio pojawił się zanik. Nie dawało mi to spokoju. Najbardziej zauważalne przy filmach z HBO i N, także z tv naziemnej i cyfrowej, nie występowało to przy słuchaniu Spotify. Ostatnio nawet zgubił suba i tylne głośniki. Zresetowałem soundbar, sprawdziłem aktualizacje, ustawiłem ROUTER WIFI  na 5g i jak na razie problem zniknął. Oczywiście kabel dobrej jakości. Będę testował nadal i jak się znowu pojawi oddaje na gwarancji. 

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Nie mam żadnych problemów z moim ZF9 od kiedy go mam, jedynie jestem pod ogromnym zaskoczeniem jak to dobrze gra, słychać odległość boku i czasem bezpośredni tył, i ta czystość, a już posiadałem LG i Samsunga nigdy to nie z mienie. 

profile.country.PL.title
Tagis1
Poszukiwacz

A w jakiej odległości masz Suba od listwy. Bo zauważyłem że u mnie się zaczęło jak stoi tak gdzieś 3m dalej, wcześniej miałem około 1m i nie miałem problemów. 

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Raczej normalnie obok, i dobre ustawienie i najlepszy :slight_smile: thumbnail_DSC_0021.jpg

profile.country.PL.title
rabatki
Poszukiwacz

Mam podobny problem, a nawet dwa. Dźwięk zanika kilka razy dziennie na ułamek sekundy, a także zdarza się przerwać dźwięk na 10 sekund (przynajmniej raz dziennie). Zaczęło się to pojawiać podczas używania Netflixa, Playera i HBO GO, a później było już nawet podczas oglądania telewizji. Nie wydaje mi się, by miał na to wpływ układ mebli, czy odległość suba od listwy, ponieważ:

- sub stoi około 1 metr od listwy, więc jest to jedna z najbardziej optymalnych pozycji (nikt chyba nie stawia go centralnie pod soundbar'em):

- dźwięk zanika również na listwie i satelitach:

- (przede wszystkim) listwa jest podłączona przez HDMI do portu eARC HDMI 2.1, więc nie mogą zakłócać się jakieś fale.

Poza tym jest to dość powszechny problem na ŚWIECIE i dotyczy również innych soundbar'ów, w tym HT-G700.

       Zasugerowałem się wypowiedzią z innego wątku i zmieniłem ustawienia wyjścia dźwięku w TV z Dolby Digital Plus na Dolby Digital (Obraz i dźwięk > Wyjście audio > Wyjście Dolby Digital Plus). Minęły dwa dni i póki co, jest spokój. To oznacza jakiś błąd w dekodowaniu dźwięku w telewizorze i fajnie by było, gdyby Panowie z Sony popracowali nad jakąś łatką. Po co mi sprzęt zdolny do odtwarzania DD Plus, skoro tego nie mogę używać? Różnica w odbiorze jest ogromna.

      Niech każdy sprawdzi u siebie i jeśli pomoże, proszę zgłaszać do supportu. Może to przyspieszy prace.

profile.country.PL.title
Tagis1
Poszukiwacz

Niestety ale u mnie zmiana na DD nie pomaga. Ewidentnie coś z kodowaniem dzwięku. 

profile.country.PL.title
Tagis1
Poszukiwacz

Zauważyłem że po resecie i nie odpaleniu na listwie internetu wszystko działa dobrze.... Jak na razie... Sprawdzę potem połączenie na kablu.