anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Na dobry początek

profile.country.pl_PL.title
kawa------
Początkujący

Na dobry początek

Witam! Pierwszy, szczęśliwy post w temacie cyfrówek Sony posyłam!

sądzę, że to dobre meijsce, żeby się tu publicznie podzielić informacją, jakich aparatów używamy (np. z modelu) i z których jesteśmy zadowoleni, a z któryech ew. nie za bardzo.
Ja mam m.in. N1 z dotykowym ekranem i bardzo go sobie chwalę. Spisuje się na schwał 8-)

43 ODPOW. 43
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Trudno polemizować ze stwierdzeniami "to juz jest norma", "Sony to Sony", "Zakup to wyrzucone pieniądze."
Sony DSC H9 i H7 były jednymi z najlepiej sprzedajacych sie aparatów w swojej klasie, nie odbiegają na minus w stosunku do innych kompaktów.
Jeżeli oczekuje Pan wyższej jakości to pozostaje zakup lustrzanki.

profile.country.pl_PL.title
kawa------
Początkujący

Dobrol, może i masz rację, nie wiem nie weryfikowałam tych modeli. Ale też, mimo że nie posiadam szerokiej wiedzy technicznej czy technologicznej na temat cyfrówek, w tym kompletnie o:

Dobrol napisał(a):

b. dużej abberacji chromatycznej

to ze swojego aparatu i tak jestem zadowolona, a zakupu nie uważam za wywałkę kasy. Choćby dlatego, że aparacik sprawdzałam w najróżniejszych sytuacjach i generalnie jest na plus.
Ostatni mój komentarz dotyczy tego, gdzie miałby się ten czy inny producent do błędów przyznawać? Miałby stronę odpowiednią do tego celu stworzyć? Wybacz, ale jakoś tego nie widzę. A w prasówkach ci czy inni czasami prostują swoje większe babole. Cieszę się, że są fora, na nich można podyskutować i pożalić się, powymieniać się wiedzą. To jest dla mnie najcenniejsze.
POzdRO

Dobrol
Początkujący

Za takie pieniądze to aparat powinien robić technicznie zdjęcia dobrej jakości - nie mówię o b. dobrej.
Jeżeli mówimy o b. dobrej jakości to tylko lustrzanka.
Abberacja chromatyczna - zrób zdjęcia konarów drzew a nastepnie oglądnij obraz w rogach kadru, nawet nie trzeba stosować powiększenia a zobaczysz kolorowe krawędzie elementów obrazu. Porównaj to z obrazami wykonanymi innymi markami aparatów (innych firm) nawet tych tańszych. Niestety H7 i H9 to był "niewypał" a ja dałem się nabrać na reklamę.
Nie jestem wyjątkiem tej krytyki, wystarczy poczytać recenzje ekspertów w internecie (niestety robione są po pewnym czasie od wejścia aparatu na rynek).
A dbałoś o klienta to wysłuchanie uwag i choć częściowa poprawa wad wydając poprawione oprogramowanie aparatu - tak robią inne szanujące klienta firmy.

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Powiedzmy może że nie spełnił Twoich oczekiwań.
Nie nazywaj tych aparatów "niewypałem" Tysiące klientów są z niego zadowolone.
A aberacja chromatyczna jest cechą wszystkich "super zoomów" wszystkich marek.
Jest to cecha optyki i niewielkich matryc w kompaktach, nie da się tego poprawić nowym firmwarem.
A co do specjalistów w internecie... Wielu przypadkach to "wybitni teoretycy" w końcu jest się tu anonimowo...

Dobrol
Początkujący

Oprócz oczekiwań jest jeszcze koszt.
Wykonałem aparatem ponad 3000 zdjęć więc wiem co mówię. Poprawiam zdjęcia odpowiednimi programami i wymaga to niestety b. dużo czasu - uzyskuję nawet w miarę dobry efekt.
Nie mówmy, że coś jest białe jak jest czarne - niektórzy nie lubią krytyki.
Np. aparat S90 robi b. dobre technicznie zdjęcia - tym również wykonałem około 2000 zdjęć - nie wymagają tak wielu poprawek.

Sarema
Początkujący

Witam

Posiadam aparat Cyber-shot, dołączona jest płyta z programem do korekty zdjęć. Wgrałam po angielsku, czy jest możliwe aby menu tego programu było w języku polskim? i jak to zrobić?

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Sarema napisał(a):

Witam

Posiadam aparat Cyber-shot, dołączona jest płyta z programem do korekty zdjęć. Wgrałam po angielsku, czy jest możliwe aby menu tego programu było w języku polskim? i jak to zrobić?



Witam,

Z uzyskanych informacji wynika, że oprogramowanie nie występuje w języku polskim.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
Sarema
Początkujący

Dziekuję za odpowiedź.

agasz82
Początkujący

cześc mam pytanko mam DSC-H3 i po roku używania nie otwiera mi sie lampa błyskowa , spotkał się ktoś z czymś takim ...?
pozdrawiam A.

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

agasz82 napisał(a):

cześc mam pytanko mam DSC-H3 i po roku używania nie otwiera mi sie lampa błyskowa , spotkał się ktoś z czymś takim ...?
pozdrawiam A.



Witaj,

Przykro mi, że masz kłopoty z naszym aparatem fotograficznym. Prawdopodobnie uszkodzony jest zamek otwierający lampę błyskową. W celu uzyskania pomocy skontaktuj się proszę z wybranym Centrum Serwisowym Sony. Adresy zostały zamieszczone na stronie:

http://www.sony.pl/res/attachment/file/ ... 437162.pdf

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;