anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Piszczenie w Vaio E

bartek1233
Początkujący

Piszczenie w Vaio E

Witam. Piszę w sprawie problemu w laptopach Vaio E. W modelu tym występuje 'piszczenie'. Gdy jest podłączony do zasilacza problem staje się prawie nie słyszalny natomiast gdy pracujemy na baterii problem jest bardzo uciążliwy,gdy podłączymy coś do USB pisk nasila się. Dzwoniłem na infolinie Sony i powiedziano mi,że problem jest im znany i niebawem pojawią się sterowniki naprawiające to.
Zaznaczę, że 'nie tylko u mnie piszczy' - rozmawiałem z użytkownikami Vaio E na forum i u każdego występuje pisk zarówno u tych z i3 jak i i5.

Co jest przyczyną tego pisku i kiedy zostanie to naprawione (wydane sterowniki) ?

Pozdrawiam i proszę Sony o jak najszybsze załatwienie sprawy o ile cenią sobie zadowolenie klienta :slight_smile:

32 ODPOW. 32
profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

"" Czyli kolego dla Ciebie Vaio EB i5 za 3699 (cena za ktora kupilem laptopa) jest tanim kadłubkiem ? Myślę , że już za taką kasę mogę oczekiwać laptopa w którym nic nie będzie piszczeć,stukać i skrzypieć. Dla mnie to bardzo dużo pieniędzy i niestety nie stać mnie na lepszego - nie wiem jak Ciebie. ""

I tu się właśnie mylisz kolego .
SONY EB to kadłubek czyli wyższe parametry kosztem jakości ( obudowa )
to jest kadłubek tylko z pod znaku SONY .

Nie ważna jest w tym przypadku wysokość ceny , ba kupiłem nawet niewiele tańszego tylko o znacznie gorszych parametrach , tylko był z półki jakościowej a cena za znacznie gorsze parametry nie była wcale różowa .

Ja już siedzę w tym interesie od dawna .

Co jest nie tak z tym Sony .

przykład :

głośniki

kiepska matryca

popatrz na touchpad nie mów jak w nim wytrze się dziura co będziesz musiał wymienić
bo na pewno obudowę , praca na nim jest raczej niezbyt przyjemna jak nie miałeś innego modelu to temu nie zaprzeczysz , niejednokrotnie jak trzeba przy nim pracować to trzeba dociskać palcem , co dalej będzie się działo dopisz sobie ... , radził bym używać myszki .

co może obudowa nie skrzypi miałem w rękach model ze zdjęcia jakość plastiku przy moim starszym modelu Sony nie jest "" taka jak należy "" mnie ciekawi kiedy będzie pękać obudowa przy zawiasach ??? póki jest na biurku nie ma problemu , jak to wyjdzie przy przenoszeniu czas pokaże ( model nie należy do mnie )


"" Co do Lenovo - miałem model Y550 przed tym sony i sprawował się bardzo dobrze, oddawałem go niestety raz do serwisu bo 'padł'. Szybka akcja : telefon --> kurier --> serwis --> powrót (trwało to ok.8-9 dni). Komputer został naprawiony i do dziś dzień spisuję się bardzo dobrze, dlatego nie rozumiem pretensji niektórych użytkowników. ""

Lenovo Y550 to kadłubek produkcji Quanta Computers Incorporated sprzedawany pod znakiem towarowym Lenovo , jak nie wierzysz to sobie sprawdź w internecie .

Już się skarżą na te komputery a jak :

1/ Przy częstym przenoszeniu pękają plastiki przy zawiasach .

2/ Standardowym problemem są : wypadające gniazda sieciowe ( LAN ), oraz nagminnie psujący się wyłącznik wi-fi , w Lenovo oczywiście jest sposób na naprawę , wymiana płyty głównej
aha nie zapomnę dopisać te elementy nie są objęte gwarancją tak jak by to należało
i wina jest oczywiście zwalana na użytkownika , sposób na naprawę jak pan zapłaci za płytę główną wraz z wymianą to to panu naprawimy .

Jak się kłócą użytkownicy tych komputerów niektóre sprawy kończyły się w sądach
a walka oczywiście nierówna i osoby dają sobie spokój ( serwis wmawia klientowi iż za każdym razem potrzebna jest wymiana całej płyty głównej , użytkownik nie chce bo wie że po prostu mu ją wciskają na siłę ) naprawić samego wyłącznika się po prostu nie da ( opinia serwisu , ponieważ takie są procedury serwisu ) .

Jak nie wierzysz to sobie to sprawdź .
Póki ludzie nie zaczną z tym w sądzie wygrywać to takie praktyki będą w dalszym ciągu .
Płyty z wymienionym wyłącznikiem oczywiście nie dostaje pan dla siebie tylko trafia na sprzedaż , lub jako przeznaczona do wymiany w innym komputerze , chyba prosto napisałem .


"" Co do aktualizacji - ja nie wiedzę nic nowego co mogłoby wyeliminować ten cholerny pisk ! ""

Ja podałem link gdzie się one pojawiają , a nie to czy one pomogą .

Napisałem "" oraz czy one dotyczą piszczenia cewek to nie wiem , ale stamtąd je należy pobierać . ""

W poście znacznie wcześniejszym napisane : kiedy zostaną wypuszczone to niewiadomo .

bartek1233
Początkujący

"" Czyli kolego dla Ciebie Vaio EB i5 za 3699 (cena za ktora kupilem laptopa) jest tanim kadłubkiem ? Myślę , że już za taką kasę mogę oczekiwać laptopa w którym nic nie będzie piszczeć,stukać i skrzypieć. Dla mnie to bardzo dużo pieniędzy i niestety nie stać mnie na lepszego - nie wiem jak Ciebie. ""

I tu się właśnie mylisz kolego .
SONY EB to kadłubek czyli wyższe parametry kosztem jakości ( obudowa )
to jest kadłubek tylko z pod znaku SONY .

Nie ważna jest w tym przypadku wysokość ceny , ba kupiłem nawet niewiele tańszego tylko o znacznie gorszych parametrach , tylko był z półki jakościowej a cena za znacznie gorsze parametry nie była wcale różowa .

Ja już siedzę w tym interesie od dawna .

Co jest nie tak z tym Sony .

przykład :

głośniki

kiepska matryca

popatrz na touchpad nie mów jak w nim wytrze się dziura co będziesz musiał wymienić
bo na pewno obudowę , praca na nim jest raczej niezbyt przyjemna jak nie miałeś innego modelu to temu nie zaprzeczysz , niejednokrotnie jak trzeba przy nim pracować to trzeba dociskać palcem , co dalej będzie się działo dopisz sobie ... , radził bym używać myszki .

co może obudowa nie skrzypi miałem w rękach model ze zdjęcia jakość plastiku przy moim starszym modelu Sony nie jest "" taka jak należy "" mnie ciekawi kiedy będzie pękać obudowa przy zawiasach ??? póki jest na biurku nie ma problemu , jak to wyjdzie przy przenoszeniu czas pokaże ( model nie należy do mnie )


"" Co do Lenovo - miałem model Y550 przed tym sony i sprawował się bardzo dobrze, oddawałem go niestety raz do serwisu bo 'padł'. Szybka akcja : telefon --> kurier --> serwis --> powrót (trwało to ok.8-9 dni). Komputer został naprawiony i do dziś dzień spisuję się bardzo dobrze, dlatego nie rozumiem pretensji niektórych użytkowników. ""

Lenovo Y550 to kadłubek produkcji Quanta Computers Incorporated sprzedawany pod znakiem towarowym Lenovo , jak nie wierzysz to sobie sprawdź w internecie .

Już się skarżą na te komputery a jak :

1/ Przy częstym przenoszeniu pękają plastiki przy zawiasach .

2/ Standardowym problemem są : wypadające gniazda sieciowe ( LAN ), oraz nagminnie psujący się wyłącznik wi-fi , w Lenovo oczywiście jest sposób na naprawę , wymiana płyty głównej
aha nie zapomnę dopisać te elementy nie są objęte gwarancją tak jak by to należało
i wina jest oczywiście zwalana na użytkownika , sposób na naprawę jak pan zapłaci za płytę główną wraz z wymianą to to panu naprawimy .

Jak się kłócą użytkownicy tych komputerów niektóre sprawy kończyły się w sądach
a walka oczywiście nierówna i osoby dają sobie spokój ( serwis wmawia klientowi iż za każdym razem potrzebna jest wymiana całej płyty głównej , użytkownik nie chce bo wie że po prostu mu ją wciskają na siłę ) naprawić samego wyłącznika się po prostu nie da ( opinia serwisu , ponieważ takie są procedury serwisu ) .

Jak nie wierzysz to sobie to sprawdź .
Póki ludzie nie zaczną z tym w sądzie wygrywać to takie praktyki będą w dalszym ciągu .
Płyty z wymienionym wyłącznikiem oczywiście nie dostaje pan dla siebie tylko trafia na sprzedaż , lub jako przeznaczona do wymiany w innym komputerze , chyba prosto napisałem .


"" Co do aktualizacji - ja nie wiedzę nic nowego co mogłoby wyeliminować ten cholerny pisk ! ""

Ja podałem link gdzie się one pojawiają , a nie to czy one pomogą .

Napisałem "" oraz czy one dotyczą piszczenia cewek to nie wiem , ale stamtąd je należy pobierać . ""

W poście znacznie wcześniejszym napisane : kiedy zostaną wypuszczone to niewiadomo .


Nie rozumiem dlaczego mi piszesz takie pierdoły za przeproszeniem ? :slight_smile:

Nie narzekam ani na jakoś obudowy i innych rzeczy. Według mnie jest bardzo dobrze spasowany, nic nie skrzypi. Co do głośników też nie narzekam - na yt znajdziesz filmik mojego vaio na którym pracują głośniki. Jakoś nie odczułem , że kupiłem kadłubka, zawiasy trzymają bardzo dobrze a laptop często przenoszę i używam poza domem. Największym i jedynym minusem jak na razie jest to okropne PISZCZENIE.

profile.country.pl_PL.title
michal3411
Początkujący

"" takie pierdoły za przeproszeniem ""
To ostatni post jaki pisze .

No oczywiście można kupować tak że przy otwieraniu klapy już wszystko "" chodzi ""
Niektóre rzeczy które opisuje niejednokrotnie wychodzą do 2-3 latach użytkowania .

Jedna firma robi komputer tak a druga tak .

Ale 90 procent komputerów jest w ten sposób projektowana
są wyjątki VGN-CS ( dla kobiet ) , z VGN-AW kino domowe , wielkość i ciężar , VGN-Z inny rodzaj , i jakiś się jeszcze znajdzie
ogólnie poprzeglądać jak wyglądają materiały w komputerach VGN , popatrzeć na touchpady .

Testy łosia ...

Kładziesz komputer na ziemi i chwytasz go kciukiem i zgiętym palcem wskazującym za róg obudowy , tak aby chwycić w teorii 2 cm kwadratowe obudowy w praktyce więcej , i energicznie wyrywasz go na wysokość ramienia - powyżej 1,5 metra i tak na każdym rogu .
, tu jedna uwaga ( w moim tak jest ) w jednym miejscu w rogu znajduje się dysk wraz z zaślepką w tym rogu nie wyrywam go do góry , tylko wolno podnoszę
tutaj lekko skrzypi , ale też jest słychać odgłos naprężania materiału wraz z jego wygięciem .

Podparcie pod ręce - kładziesz deskę małą i wąską na przez cały komputer przez centrum klawiatury aby jej nie uszkodzić , nie wzdłuż komputera tylko na głębokość , i kładziesz około 20 do 25 kg. i patrzysz czy platforma robocza się ugina , jeżeli wogóle się ugina to patrzysz o ile . To samo powtarzasz na klapie matrycy od strony zewnętrznej ( na samej klapie nie na zamkniętym komputerze ) w centralnym punkcie ale już bez deski .

Chwytasz matrycę na ramce nieco powyżej zawiasu ( tak aby jej samej nie uszkodzić - matrycy ) dwoma palcami i należy prze tarmosić komputerem .

Tajson
Początkujący

A wienc wczoraj zakupilem SV VPVEB1M1E/WI i co sie okazalo ze tak jak wszyscy pisza po wyciagnieciu zasilania piszczy . Wienc jest teraz pytanie isc go od razu oddac do sklepu czy jest szansa na to ze to softwerowy program i zostanie usuniety czy jednak problem jest sprzetowy i nie ma co sie udzic na zdalna naprawe. Prosze o szybkie komentarze poniewaz od paru lat pracowalem na APPLE i skusio mnie teraz na sony vaio i chce wiedziec czy jednak powrocic do apple.

bartek1233
Początkujący

Gdybym ja miał taką okazję, oddałbym do sklepu i wymienił na coś innego. Pisk szybko nie zniknie, a z dalszym użytkownikiem staję się bardziej wkurzający. Pozdrawiam

Tajson
Początkujący

I tak sie stanie wraca dzis do sklepu a ja powracam jednak do APPLE

thomekh
Początkujący

Mam laptopa 3 dzień i... zaczynam żałować. Co za cholerny pisk. Nigdy więcej sony.

profile.country.pl_GB.title
mamalin28
Początkujący

może wkońcu ktoś z sony napisze, czy mają zamiar coś z tym zrobić? po co jest ten śmieszny club vaio??

profile.country.pl_PL.title
wiwarsz41
Początkujący

Witam!
Mam ten sam problem piszczy na baterii, lecz u mnie ustępuje pisk po odłączeniu urządzenia USB. Też wymieniłem w sklepie na inny egzemplarz i jest to samo. Ja w przeciwieństwie do Ciebie po pierwszym telefonie otrzymałem wiadomość, że SONY zna problem, podobno maja wydać sterowniki usuwające to. Jutro dzwonię ponownie.

jarekmolenda24
Początkujący

Witam!
W moim Sony również piszczy. Zauważyłem że dzwięk nasila się kiedy przeglądam strony w internecie i słabnie kiedy wyłącze przegladarkę. Pisk występuję oczywiście tylko podczas pracy na baterii i tylko wtedy jesli mam podpietą myszke pod USB w pozostałych przypadkach jest cisza. Pozostaje tylko czekać na te sterowniki.

Pozdrawiam:)