anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Piszczenie w Vaio E

bartek1233
Początkujący

Piszczenie w Vaio E

Witam. Piszę w sprawie problemu w laptopach Vaio E. W modelu tym występuje 'piszczenie'. Gdy jest podłączony do zasilacza problem staje się prawie nie słyszalny natomiast gdy pracujemy na baterii problem jest bardzo uciążliwy,gdy podłączymy coś do USB pisk nasila się. Dzwoniłem na infolinie Sony i powiedziano mi,że problem jest im znany i niebawem pojawią się sterowniki naprawiające to.
Zaznaczę, że 'nie tylko u mnie piszczy' - rozmawiałem z użytkownikami Vaio E na forum i u każdego występuje pisk zarówno u tych z i3 jak i i5.

Co jest przyczyną tego pisku i kiedy zostanie to naprawione (wydane sterowniki) ?

Pozdrawiam i proszę Sony o jak najszybsze załatwienie sprawy o ile cenią sobie zadowolenie klienta :slight_smile:

32 ODPOW. 32
profile.country.pl_PL.title
runeker
Początkujący

Witam

rozwiazanie jest banalnie proste. trzeba wejsc do biosu (pulsacyjnie f2 przy uruchamianiu komputera) tam wejsc w zakladke advanced i wylaczy funkcje gdzie w nazwie jest opis "cos tam cos tam c6\c3" czy jakos tak

wylacza to oszczednosc energi ale przestaje piszczec taka informajce uzyskalem z pomocy telefonicznej vaio

profile.country.pl_PL.title
witekktm
Nowicjusz

Podepnę się pod temat.

Mi też pisk występuje a dokładnie w modelu vpceb3l9e.

Pisk jest gdy podłacze laptopa pod ładowarke,a zanika pisk gdy zamknę ekran.

Gdy go zamknę pisk nagle ucisza się.... CO to może być? Mogę liczyć że sony w swoim serwisie coś zdziała?

wzm444
Poszukiwacz

Ok, przeszukalem Siec jeszcze raz i znalazlem cos, co 'dziala' na Windows 7.

1. Odpalamy konsole (cmd.exe) jako Administrator (chyba ze mamy UAC wylaczone...)
2. Wpisujemy linijki polecen zatwierdzajac kazda po kolei:

CODE
powercfg -attributes SUB_PROCESSOR 06cadf0e-64ed-448a-8927-ce7bf90eb35d -ATTRIB_HIDE
powercfg -attributes SUB_PROCESSOR 12a0ab44-fe28-4fa9-b3bd-4b64f44960a6 -ATTRIB_HIDE
powercfg -attributes SUB_PROCESSOR 40fbefc7-2e9d-4d25-a185-0cfd8574bac6 -ATTRIB_HIDE
powercfg -attributes SUB_PROCESSOR 4b92d758-5a24-4851-a470-815d78aee119 -ATTRIB_HIDE
powercfg -attributes SUB_PROCESSOR 7b224883-b3cc-4d79-819f-8374152cbe7c -ATTRIB_HIDE
powercfg -attributes SUB_PROCESSOR 943c8cb6-6f93-4227-ad87-e9a3feec08d1 -ATTRIB_HIDE

3. Przechodzimy do ustawien w Panelu sterowania "Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\Edit Plan Settings" - nie wiem jak to 'po polskiemu' jest
Generalnie chodzi o ekran pozwalajacy zmieniac ustawienia planów zasilania. Wybieramy profil 'High Performance' (Wysoka wydajnosc), przywracamy ustawienia domyslne.
4. Klikamy 'Change advanced power settings' (czyli mniej wiecej 'zmien ustawienia zaawansowane...', obok 'przywróc ustawienia domyslne')
5. Upewniamy sie, ze wybrany jest plan 'High Performance' (Wysoka wydajnosc)
6. Przechodzimy do 'galezi' Processor Power Management (ten pod 'Display' - 'Ekran')
7. Ustawiamy wartosci nastepujaco:

CODE
Proc. performance increase threshold = 30%
proc. perf. decrease threshold = 85%
Proc. perf. decrease policy = Ideal
Proc. idle demote threshold = 85%
Proc. idle promote threshold = 100% **
Minimum processor state = 0%
Proc. performance core parking overutilization Threshold = 95% **
System cooling policy (no change) = 'active'
Maximum processor state (no change) = 100%

Powinno zadzialac ;]

PS. Poprawilem ustawienia...