anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Piszczenie w Vaio E

bartek1233
Początkujący

Piszczenie w Vaio E

Witam. Piszę w sprawie problemu w laptopach Vaio E. W modelu tym występuje 'piszczenie'. Gdy jest podłączony do zasilacza problem staje się prawie nie słyszalny natomiast gdy pracujemy na baterii problem jest bardzo uciążliwy,gdy podłączymy coś do USB pisk nasila się. Dzwoniłem na infolinie Sony i powiedziano mi,że problem jest im znany i niebawem pojawią się sterowniki naprawiające to.
Zaznaczę, że 'nie tylko u mnie piszczy' - rozmawiałem z użytkownikami Vaio E na forum i u każdego występuje pisk zarówno u tych z i3 jak i i5.

Co jest przyczyną tego pisku i kiedy zostanie to naprawione (wydane sterowniki) ?

Pozdrawiam i proszę Sony o jak najszybsze załatwienie sprawy o ile cenią sobie zadowolenie klienta :slight_smile:

32 ODPOW. 32
profile.country.pl_PL.title
wiwarsz41
Początkujący

Witam!
Ja dzwoniłem kilka razy do Sony konsultant skierował sprawę do Brukseli, nic nowego nie powiedzieli: odpowiedź że PISKI są dopuszczalne, oraz że przypadek jest odosobniony. Dzwońcie do SONY trzeba tę sprawę ruszyć niech nie ignorują klientów. Chyba że sprawia wam to trudność, więc męczcie i wkurzajcie się dalej!

mawajsz87
Nowicjusz

Dopuszczalne?? Ciekawe czy dla firmy dopuszczalny jest niezadowolony klient i tzw. poczta pantoflowa ?
Jeśli chodzi o odosobniony przypadek, to daje mi do zrozumienia że forum na którym piszemy nikt nie czyta.

art216
Początkujący

Posiadam model VPCEB1S1E, myśląc, że sony vaio reprezentuje najwyższą klasę wśród notebooków zakupiłem go bez obaw. Niemniej jednak coraz to więcej rzeczy zaczyna mnie w nim irytować, o ile na większość przymykam oko ciesząc się np:. świetną matrycą i dobrym wykonaniem to jednak to piszczenie na baterii jest nie do wytrzymania, zwłaszcza, że spędzam przed komputerem całe dnie z racji wykonywanego zawodu. Inaczej niż na zasilaczu pracować się nie da, piszczenie nie pozwala się skupić, tragedia, jutro zadzwonię do sony i zapytam co zamierzają z tym fantem zrobić.

profile.country.pl_GB.title
alczuba
Początkujący

Drugi raz wypowiadam się na temat piszczenia w laptopie, jestem mocno zawiedziony tym, że mój Vaio VPCEB1M1E posiada wadę w postaci pisków wydobywających się przy podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia pod USB lub pod port HDMI a także przy uruchomieniu kamery internetowej. Laptop jest świetny i bardzo mi odpowiada jego wygląd i parametry, piszę to żeby nie zaniżać całkowicie jego wartości, bo gdyby nie występował w nim ten pisk to moje zadowolenie byłoby bardzo duże z posiadania tego komputera a tak jest zaniżone z powodu tej jednej nieprzyjemnej dla ucha usterki. W związku z powyższym apeluję do pracowników firmy Sony (mam nadzieję, że przyglądają się temu co się dzieje na forum) aby wzięli sprawę na poważnie i określili co jest przyczyną tej usterki i jak zamierzają sobie z nią poradzić. Piszę to wszystko z myślą o użytkownikach laptopów z serii E a także mam na myśli samą firmę Sony, lubię ją i nie chcę aby to się zmieniło.
Co do piszczenia w laptopie to znalazłem na nie sposób w Internecie, piszczenie znika ale zwiększają się obroty wiatraczka, tak więc coś za coś.
Sposób:
1. Typing in the command line "regedit", you go to the registry key:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power \ PowerSettings \ 54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00 \ 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-2158492d58ad

2. Included option in this branch will enable and disable the idle processor. In this case, it should be included.
To enable one or another hidden parameter, it is necessary to find and edit the value DWORD, changing its value SettingValue from 1 to 0.

3. Then, through the control panel - power - in the settings mode select power management processor.
There will be an option disabling idle processor and high pitched noise immediately disappears.

Na polski:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Power \ PowerSettings \ 54533251-82be-4824-96c1-47b60b740d00 \ 5d76a2ca-e8c0-402f-a133-2158492d58ad

W kluczu z nazwą DWORD, zmieniamy z 1 na 0 a potem opcje zasilania -> zmień ustawienia planu -> zmień zaawansowane ustawienia zasilania ->zarządzanie energią procesora -> wyłączenie stanu bezczynności procesora. Wyłączamy stan bezczynności procesora i tyle.

profile.country.pl_GB.title
alczuba
Początkujący

Zapomniałem o jednym, to jest link do strony na, której sporo się pisze o piszczeniu w laptopach z serii E:
http://www.nhl.pl/index.php?s=99b501b46a56c2b5449e3d6edb376d45&showtopic=28223&st=1100

omielczenko
Początkujący

Dolaczam sie do dyskusji u mnie moj model Vaio VPCEB2Z1E/BQ tez piszczy bo odlaczeniu zasilacza :(((

profile.country.pl_GB.title
alczuba
Początkujący
profile.country.pl_GB.title
alczuba
Początkujący

Poprawka, w moim przypadku mam wrażenie, że piszczenie znacznie się uciszyło ale nie do końca, coś jeszcze zostało. Nie jest to więc sposób, który całkowicie eliminuje problem, choć niektórzy na forum do, którego link podałem wyżej piszą, że problem jest wyeliminowany całkowicie.

profile.country.en_GB.title
rafal212
Początkujący

Witam

Jestem posiadaczem laptopta z serii E i rowniez doswiadczam podobnych piskow. Z tego co znalazlem na internecie i z tego co powiedziano mi w sklepie Sony przyczyny sa nastepujace:

Piski pochodza z procesora, chodzi tutaj o procesory z nowych serii, wszystkie procki z serii I3 i I5, nie wiem czy processory I7 tez sa wadliwe. I niestety zadne sterowniki o ktorych piszecie problemu nie rozwiaza. Nie jestem specjalista w tej dziedzinie ale chodzi tu o przechodzenie processora w stan Idle, oszczedzania energii. Jedyny spobob na to aby te piski zminimalizowac to zmiana ustawien w BIOSIE i wylaczenie stanu C3/C6. Sony wypuscilo nowy BIOS po to tylko by mozna bylo to zmienic. Jak zreszta mozna zauwazyc nic innego w tym BIOSie ustawic nie mozna. Poprzez wylaczenie stanu C3/C6 procesor przestanie przechodzic w stan oszczedzania energi. Rezultatem bedzie zminimalizowanie piskow, czsami beda sie jeszcze pojawiac ale duzo mniej. NIestety jest tez negatywna strona. Zuzycie baterii bedzie duzo wieksze wobec czego Ci wszyscy ktorzy pracuja na baterii zauwaza to bardzo predko, baterie beda szybko wysiadac.

Niestety taka jest prawda i sam zaluje ze zakupilem ten komputer. Nowe procesory sa niedorpacowane jak widac a uzytkownicy musza terac cierpiec z tego powodu.Jak twierdza inzynierowie z Sony, piski te nie przekraczaja norm tak wiec mozecie zaponiec o tym ze Sony odda Wam pieniadze.

profile.country.pl_PL.title
panpawelo
Początkujący

Wyleczyłem się z kupowania jakichkolwiek produktów SONY "dzięki" zakupowi laptopa z serii VPCE. Takie rozwiązanie problemu piszczenia http://genesis.sony-europe.com/instranet/ccil_sony/selfservice/search.jsp?DocId=49806&l=pl_PL&m=VPCE... i nie przyznanie się do wady tych modeli to kpina...

Nie spotkałem się w laptopach innych firm posiadających procesory i3, i5, i7 z podobnym piskiem.

Z pewnością będę odradzał wszystkim kupno produktów tej firmy...

Message was edited by: panpawelo