anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VAIO - NIGDY WIĘCEJ !!! SVF CZYLI SYF

Pawel_Lodz
Nowicjusz

VAIO - NIGDY WIĘCEJ !!! SVF CZYLI SYF

Od kilkunastu lat użytkuję różne komputery i laptopy - posiadałem już HP,Dell, Samsung. Żanda z tych marek nie zirytowała mnie tak jak SONY i wspaniały produkt VAIO.

Kupiłem Vaio SVF 152A29M i byłem szczęśliwy do momentu pierwszego uruchomienia komputera:

1. Mcafee Antyvirus - jego działanie zawiesza system i powoduje konflikty nawet przy przeglądaniu witryn www w tym youtube (który ledwo co działał). Po odinstalowaniu antyvira problem zniknął....

2. ...ale to był dopiero początek, nadszedł problem  z WIFI - komputer regularnie zrywa połączenia bezprzewodowe....aż nie chce mi się komentować...pragnę tylko się pożalić......

3. Zawieszający się touchpad

4. Dodatkowo w " Zarządzaniu dyskami" nie mogłem podzielić dysku na takie partycje na jakie chciałem. Przy dysku kilkaset GB, mogłem wydzielić max 100GB na drugą partycję (kiedy chciałem to wykonać, na dysku był jedynie zaintstalowany system...)

Mając niezbyt wiele czasu, po miesiącu, zareklamowałem laptopa. Ku mojej radości,"specjaliści" naprawili mi problem nr 4. Pozostałe 3 problemy pozostały  - w tym zainstalowali mi na nowo antyvira Mcafee :slight_smile:

 

Dodatkowo dziś wieczorem zapragnąłem włączyć na chwilę komputer (chcciałem tylko sprawdzić mail), ale okazało się że VAIO zadecydował że zrobi sobie aktualizację, która zajęła 30 minut. Niestety VAIO jest taki "wspaniały"  że nie musi się pytać czy zgadzam się na aktualizację w tej chwili......

 

WSZYSTKO TO JEST POPROSTU CHORE !!!!

JESTEM POPROSTU ZAŻENOWANY TYM, JAK DZIAŁA SPRZĘT ZA 3000ZŁ.......

NA KONIEC POŻALĘ SIĘ TAKŻE ŻE BĘDĘ DOMAGAŁ SIĘ ZWROTU PIENIĘDZY I KUPIĘ SPRZĘT INNEJ FIRMY.

NO CHYBA ŻE KTOŚ Z SERWISU DO MNIE ZADZWONI I POWIE ŻE BĘDĘ MU MÓGŁ NAUBLIŻAĆ....BO NAPRAWDĘ NA TO TYLKO MAM OCHOTĘ......BANDA ĆWIERĆMÓZGÓW TWORZY TEN SPRZĘT I BANDA PÓŁMÓZGÓW GO SERWISUJE..................

 

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry, 

 

Przekazaliśmy Pański problem do Sony Support. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy. Mam nadzieję, że okaże się pomocna:

 

Zgłaszane problemy dotyczą raczej problemów systemowych. Proszę pobrać i zainstalować odpowiednie sterowniki do karty siecowej:

Win8

Win8.1

Win7 64-bit

Jeśli problem pozostanie proszę:

1. Otworzyć CENTRUM SIECI I UDOSTĘPNIANIA

2. Otworzyć POŁĄCZENIE SIECI BEZPRZEWODOWEJ i sprawdzić status połączenia WiFi i szybkość połączenia

3. Sprawdzić czy problem występuje po zbliżeniu się z notebookiem do routera.

4. Proszę wyłączyć wysyłanie/odbieranie.

5. Proszę upewnić się, że komputer jest jedynym urządzeniem podłączonym do routera.

6. Proszę upewnić się, że w notebooku zaktualizowano system za pomocą aplikacji VAio Update i Windows Update.

7. Proszę połączyć się z inną siecią, routerem i sprawdzić czy problem występuje.

8. Proszę przeinstalować sterwonik do LAN. Proszę wcisnąc przycisk ASSIST aby uruchomić aplikację VAIO CARE, wybrać narzędzia zaawansowane, wybrać odzyskiwanie i przywracanie, wybrać odzyskiwanie, wybrać zainstaluj ponownie aplikacje i sterowniki, wybrać wirless LAN Driver, aby go przeinstalować, a następnie zrestartować komputer.

Dodatkowo przesyłam link do strony z opisem sposobu poprawy łączności WiFi.

Zachęcam też do zapoznania się ze sposobami rozwiązań z WiFi zaproponowanymi przez producenta systemu Windows - link.


Dodatkowo proszę o zmianę kanału w ustawieniach routerach (informacja o tym, jak to zrobić znajduje się w instrukcji obsługi routera).

Jeśli powyższe propozycje nie rozwiążą problemu, proszę przeinstalować system.

Przed tą czynnością proszę pozgrywać sobie wszystkie ważne dokumenty/zdjęcia/filmy/pliki/maile na inny nośnik zewnętrzny. Reinstalacja systemu usunie wszystkie programy, pliki i zainstaluje system Windows od początku.

Aby przeinstalować system proszę upewnić się, że notebook jest podłączony do zasilania. Proszę podłączyć baterię. Brak dopływu prądu podczas reinstalacji może uszkodzić komputer.

Przesyłam link do strony z opisem i zdjęciami krok po kroku jak przywrócić system w notebooku.

Dodatkowo przesyłam opis jak to zrobić:

1. Proszę upewnić się, że notebook jest wyłączony
2. Proszę wcisnąć przycisk ASSIST
3. Proszę wybrać Start Troubleshooting (Recovery)
4. Proszę wybrać język; jeżeli nie ma języka polskiego proszę wybrać „See more languages” i wybrać język polski.
5. Proszę wybrać opcje klawiatury; jeżeli nie ma języka polskiego proszę wybrać „See more keyboard layouts”.
6. Proszę wybrać „Troubleshoot”
7. Proszę wybrać opcję „Recovery and maintenance”.
8. Proszę wybrać system Windows 8
9. Nastąpi proces przywracania.
10. Proszę wybrać język polski.
11. Opcja pierwsza: "Start recovery wizard” (Uruchom kreatora odzyskiwania).
12. Opcja druga: "Skip rescue" (Pomiń)
13. Proszę postępować zgodnie z poleceniami na ekranie.

Reinstalacja systemu rozpocznie się. Proces może potrwać ok 2-4 godziny.

Po reinstalacji proszę zaktualizować notebook, korzystając z aplikacji Windows Update i Vaio Update.

Przesyłam także opis podziału dysku, tzw.: Miejsca do magazynowania, zaproponowany przez producenta systemu, firmę Microsoft - link.

Dodatkowo wyjaśniam, iż aktualizacja oprogramowania jest zalecaną czynnością nie tylko przez Sony, ale też przez Microsoft.
Po każdej reinstalacji systemu, zalecamy zaktualizowanie komputera za pomocą aplikacji VAIO UPDATE i WINDOWS UPDATE.

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina.

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

ja jeszcze dodam od siebie, że niezależnie od producenta sprzętu jeśli jest na nim zainstalowany Windows to domyślnie ma ustawioną automatyczną aktualizacje, można zmienić te ustawienia (win 7) wchodząc do panelu sterowania--> stystemy i zabezpieczenia--> windows update i jest tam opcja pytaj czy zainstalować aktualizację.

Karol48493
Poszukiwacz

Witam,

 

Może to też być Intel Smart Connect... Klient jest standardowo instalowany przez Vaio Update.

 

http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/architecture-and-technology/smart-connect-technology.html

 

A jeżeli chodzi o zrywanie Wifi to rzeczywiście, po rozpakowaniu laptopa z pudełka był taki problem, jednak od razu zaktualiziwał się BIOS (i inne sterowniki, w tym Wifi) i już nie ma tego problemu. To samo z "głośnym wiatrakiem" - teraz nie obserwuję tego problemu.

mare37
Użytkownik

No niestety, vaio nie należy do stabilnych sprzętów, ale pociesze cie, że ostatnio miałem jedno lenovo i dwie toshiby i to na najnowszych i7, które miały wady fizyczne :)) Vaio ma ewidentne problemy z oprogramowaniem. mnogośc aktualizacji, programów od sony oraz niedopracowany win 8.1 powodują problemy. Zainstalowałem win 8 na samych sterownikach preinstalowanych i laptop działał bardzo dobrze.Po wgraniu aktualizacji 8.1 zrobiła sie kicha. Bateria pada momentalnie bo nie działa zarząadzanie energią. Drivery z sony tylko pogarszaja sytuację więc odinstalowałem. Ajuz napewno nie instalowac nowego vaio care. Pora wrócic do sama ale neistety nie oferuje on sprzetów z i7 a ultrabooki mnienie interesują. Jedyna rada ograniczycaktualizacje i nie wrzucać wszystkiego co nam dają bo sprzęt zamula, robi zwiechy bo ciągle chce coś aktualizować.Powyłaczać wszystko z automatu co się da.

daszewc70
Nowicjusz

Mam te same problemy z tym "wspanialym" laptopem. Z tego co mi powiedziano w sklepie juz po kupnie, sony korzysta z wadliwego chipa odpowiedzialnego z WLAN i nic tu nie pomoze. A ze za drgogo wyszla by wymiana to wypuscili bubla. Co im tam.

Inna denerwujaca sprawa jest touchpad. Moj pilot do telewizora ma dokladniejszy niz to ****. Na dodatek jest bez fizycznych przyciskow co bardzo ladnie wyglada, ale nie dziala. Kazdorazowo proba klikniecia konczy sie przesunieciem kursora i trafienie w cokolowiek mniejszczego niz pare cm kwadratowych jest udreka.

Kabel do zasilacza ma smieszna dlugosc i zawsze jest za krotki.

Ogolna wydajnosc mimo braku zasobozernych programow jest smieszna jesli wziac pod uwage, ze to i3 i 4 GB ramu. Myslalem, ze w tle mam jakiegos wirusa bo jest tak zmulony.

Proba zainstalowania Win 8.1 spowodowala wyczyszczenie komputera ze wszystkiego (zrobil reinstalacje systemu, ktora nota bene trwala ok. 6 godzin) a system dalej pozostal 8.0.

 

Jedne co jest pozytywne to jakosc dzwieku.

 

Niestety tak samo negatywne odczucia mam z telefonem Xperia Z. Flagowy model a po zrobieniu update'u na 4.4 stal sie zlomem. Tel potrafi zrobic restart 20 razy dziennie (po kazdej rozmowie 2-3 razy), glosniki rzeza a akumulator trzyma niecaly dzien. Pomijam to, ze grzeje sie tak mocno, ze trzymanie go w kieszeni jest nieprzyjemne. Oczywiscie na infolinii dowiaduje sie, ze Sony nie widzi problemu a to, ze na forch internetowych ludzie klna ten upate na czym swiat stoi komentowane jest stwierdzeniem, ze to prywatne opinie. Moge sobie wyslac telefon do serwisu i czekac kilka tygodni na diagnoze. Niestety telefon jest moim narzedziem pracy a nie mam zastepczego (oczywiscie ani sony ani sprzedawca nic takiego nie udostepnia).

 

Ogolnie czuje sie "wydymany" bo kupujac sprzet z ponoc wyzszej polki (przynajmniej cenowej, bo nie jakosciowej) nie mozna liczyc ani na jakosc ani na dobry support w razie klopotow.

 

Wlasnie zastanawiam sie nad wyborem konsoli do grania, ale chyba nie zaryzykuje kupna PS4, bo pewnie tez okaze sie bublem jak reszta produktow tej niegdys dobrej firmy.

 

Powód edycji: przykro mi, ale post zawierał słowa, które nie są zgodne z regulaminem forum.

michalina1361
Poszukiwacz

Witam, posiadam podobny problem z wi-fi.

 

Proszę o kontakt mailowy (xxxxx@xx) w celu wymianu doświadczeń, ewentualnie wspólnego rozwiązania problemu.

 

 

 

*Wpis edytowano, ponieważ publikowanie prywatnych danych kontaktowych jest niezgodne z regulaminem forum.

lukasz_sp
Poszukiwacz

Witam, mam ten sam problem co autor tego postu.

Kupiłem tego laptopa rok temu... (Grudzeiń 2013). Jest to największe g**no jakie mogłem sobie zamarzyć. Miesiąc po kupnie pojawił się pierwszy problem, ponieważ nie chciał się włączyć. Na szczęście dało go sformatować i jakoś funkcjonowało. Jakiś czas temu ta sama sytuacja, ale już nie dało się go sformatować, ani uratować danych. Trzeba było go z użyciem dysku zewnętrznego sformatować (na szczęście dane ważne od zeszłego roku trzymam na osobnym dysku). Chciałbym też zaznaczyć, że powrót do windowsa 8.1 zajmuje 3 dni. Najpierw aktualizacje windowsa, później vaio update, później windowsa do 8.1, później aktualizacje windowsa i później vaio update. Jest to strasznie uciążliwe i denerwujące...

Po zrobieniu tego wszystkiego w dniu dzisiejszym rano zadowolony, komputer bardzo szybko się włączył (jak nie ten komputer), ale teraz wiem już dlaczego... Klawiatura nie działa, została w jakiś magiczny sposób zalana, będąc w torbie.

Już pomijam fakt słabego touchpada, którego nie idzie używać, wi-fi który się rozłącza, słabego kąta widzenia oraz beznadziejnego odzwierciedlenia czarnego koloru, fatalnego plastiku użytego do budowy tego komputera, który się cały "zeszlifował", beznadziejnego systemu antywirusowego (to akurat można zamienić).

Cały czas komputer potrzebowałem do pracy, bo nie miałemi nnego dlatego nie oddaję go do gwarancji, bo jest to zbyt długotrwały proces (30 dni albo więcej).

Po prostu to Sony VAIO które kosztowało ok. 3600 lub coś takiego jest totalnym niewypałem i gdyby była możliwość zwrotu tego komputera i zwrotu pieniędzy byłbym pierwszy w kolejce.

Pozdrawiam

Łukasz Sp.

metonimia
Poszukiwacz

Witajcie proponuję rozpoczęcie ogólnopolskiego protestu wszystkich osób oszukanych przez firmę Sony, w procesie reklamacyjnym dotyczącym laptopa Vaio SVF1521Z2EB. Mój laptop ze względu na wadliwe zawiasy nieomal sie rozpadł, oddałam go więc do sprzedawcy firmy Matrix Media z Poznania do naprawy reklamacyjnej. Ku mojemu zdumieniu po upływie 14 dniu usłyszałam, że to uszkodzenie mechaniczne za które firma nie odpowiada. Laptop był użytkowany zgodnie z przeznaczeniem, nigdy nie spadł, zresztą, pewnie wtedy zniszczeniu uległyby jego wrażliwsze części. Zamierzam oddać sprzęt, do rzeczoznawcy w polubownym sądzie konsumenckim. Być może ktoś z użytkowników na podobne problemy i uda się złożyć zbiorową sprawę. Nie musimy być ciągle nabijani w butelkę praktykami, które nie są zgodne z prawem.

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

@metonimia czy mogłabyś wysłać do mnie wiadomość prywatną, w której potwierdzisz swój adres e-mail? Chcemy sprawdzić, czy Twój sprzęt został zarejestrowany w systemie.

 

Pozdrawiam, 

 

Karolina