anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VAIO - NIGDY WIĘCEJ !!! SVF CZYLI SYF

Pawel_Lodz
Nowicjusz

VAIO - NIGDY WIĘCEJ !!! SVF CZYLI SYF

Od kilkunastu lat użytkuję różne komputery i laptopy - posiadałem już HP,Dell, Samsung. Żanda z tych marek nie zirytowała mnie tak jak SONY i wspaniały produkt VAIO.

Kupiłem Vaio SVF 152A29M i byłem szczęśliwy do momentu pierwszego uruchomienia komputera:

1. Mcafee Antyvirus - jego działanie zawiesza system i powoduje konflikty nawet przy przeglądaniu witryn www w tym youtube (który ledwo co działał). Po odinstalowaniu antyvira problem zniknął....

2. ...ale to był dopiero początek, nadszedł problem  z WIFI - komputer regularnie zrywa połączenia bezprzewodowe....aż nie chce mi się komentować...pragnę tylko się pożalić......

3. Zawieszający się touchpad

4. Dodatkowo w " Zarządzaniu dyskami" nie mogłem podzielić dysku na takie partycje na jakie chciałem. Przy dysku kilkaset GB, mogłem wydzielić max 100GB na drugą partycję (kiedy chciałem to wykonać, na dysku był jedynie zaintstalowany system...)

Mając niezbyt wiele czasu, po miesiącu, zareklamowałem laptopa. Ku mojej radości,"specjaliści" naprawili mi problem nr 4. Pozostałe 3 problemy pozostały  - w tym zainstalowali mi na nowo antyvira Mcafee :slight_smile:

 

Dodatkowo dziś wieczorem zapragnąłem włączyć na chwilę komputer (chcciałem tylko sprawdzić mail), ale okazało się że VAIO zadecydował że zrobi sobie aktualizację, która zajęła 30 minut. Niestety VAIO jest taki "wspaniały"  że nie musi się pytać czy zgadzam się na aktualizację w tej chwili......

 

WSZYSTKO TO JEST POPROSTU CHORE !!!!

JESTEM POPROSTU ZAŻENOWANY TYM, JAK DZIAŁA SPRZĘT ZA 3000ZŁ.......

NA KONIEC POŻALĘ SIĘ TAKŻE ŻE BĘDĘ DOMAGAŁ SIĘ ZWROTU PIENIĘDZY I KUPIĘ SPRZĘT INNEJ FIRMY.

NO CHYBA ŻE KTOŚ Z SERWISU DO MNIE ZADZWONI I POWIE ŻE BĘDĘ MU MÓGŁ NAUBLIŻAĆ....BO NAPRAWDĘ NA TO TYLKO MAM OCHOTĘ......BANDA ĆWIERĆMÓZGÓW TWORZY TEN SPRZĘT I BANDA PÓŁMÓZGÓW GO SERWISUJE..................

 

33 ODPOW. 33
steve9975
Poszukiwacz

Mam sfv152a29m, ogólnie nie mam z nim problemów poza właśnie pękniętą obudową w okolicy zawiasów, problemów z WIFI i pisząc delikatnie zepsutego pada (nieprzewidywalne działanie) co mnie doprowadza do szewskiej pasji. Nie oddaje go do naprawy bo używam myszki a pęknięcia się nie powiększają. Jako były serwisant wiem jak tego typu usterki są traktowane przez serwisy i szkoda mi nerwów. Biegli sądowi i rzecznik konsumentów nic wam nie da, kiedyś rozmawiałem z jednym rzecznikiem przy okazji reklamacji telefonu, powiedział że on może napisać tylko pismo do serwisu z prośbą/sugestią o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Zostaje tylko droga sądowa. Jakby co to pisz podeślę zdjęcia czy jakieś oświadczenie. Nie kupię więcej Sony, za 3500 spodziewałem się lepszego produktu. Sony sugeruję akcję serwisową dotyczącą powyższych problemów ale nie liczę na wiele bo to kosmiczne koszty.

metonimia
Poszukiwacz


steve9975 napisali:

Mam sfv152a29m, ogólnie nie mam z nim problemów poza właśnie pękniętą obudową w okolicy zawiasów, problemów z WIFI i pisząc delikatnie zepsutego pada (nieprzewidywalne działanie) co mnie doprowadza do szewskiej pasji. Nie oddaje go do naprawy bo używam myszki a pęknięcia się nie powiększają. Jako były serwisant wiem jak tego typu usterki są traktowane przez serwisy i szkoda mi nerwów. Biegli sądowi i rzecznik konsumentów nic wam nie da, kiedyś rozmawiałem z jednym rzecznikiem przy okazji reklamacji telefonu, powiedział że on może napisać tylko pismo do serwisu z prośbą/sugestią o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Zostaje tylko droga sądowa. Jakby co to pisz podeślę zdjęcia czy jakieś oświadczenie. Nie kupię więcej Sony, za 3500 spodziewałem się lepszego produktu. Sony sugeruję akcję serwisową dotyczącą powyższych problemów ale nie liczę na wiele bo to kosmiczne koszty.


Dzięki za sugestie. Faktycznie sytuacja z wyrobami Sony i serwisem gwarancyjnym w Polsce jest denerwująca. Droga sądowa pewnie będzie trudna.. Spróbuję skontaktować się z rzeczoznawcą w sądzie konsumenckim, wstępnie dowiedziałam się, że  będzie to koszt kilkuset złotych ( wydanie opinii), ale jeśli nie ma to wpływu na działania producenta, to rzeczywiście nie jest wyjście... Poprosiłam także o kalkulację naprawy w zaprzyjaźnionym punkcie napraw sprzętu komputerowego. Może alternatywą jest rozkręcenie akcji na portalach społecznościowym, pod hasłem - Nie dajmy się dłużej nabijać w butelkę. Albo może założenie strony NIE DLA SONY...:smileyhappy:Coś trzeba z tym zrobić, bo sytuacja robi się nieznośna i dotyczy wielu osób, a bezradność jest deprymująca,  pozdrawiam 

peterquistgard
Poszukiwacz

VAIO  sr*jo lipny produkt ja mam ciągle coś z SVE17, naszczęście się go pozbywam i już nigdy więcej nie chce mieć z nim  nic wspólnego! A wątek z moim przypadkiem łatwo znaleźć jakby był ktoś ciekawy.

steve9975
Poszukiwacz

Dziwi mnie trochę postawa Sony, patrząc na cenę jaką trzeba było zapłacić za ten produkt to raczej nie kupowały go samotne matki z 5 dzieci na zasiłku tylko raczej osoby dobrze uposażone lub tak jak w moim przypadku w drodze przetargu. Zniechęcać tego typu klientów to raczej niemądre. Przy pracach nad kolejną specyfikacją do przetargu nie będę brał pod uwagę Sony widząc jak rozwiązuje problemy z wadliwym sprzętem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


steve9975 napisali:

Przy pracach nad kolejną specyfikacją do przetargu nie będę brał pod uwagę Sony widząc jak rozwiązuje problemy z wadliwym sprzętem.


Raczej nie masz wyjścia, bo Sony przecież wycofało się z produkcji VAIO...


steve9975
Poszukiwacz


Lajam. napisali:

steve9975 napisali:

Przy pracach nad kolejną specyfikacją do przetargu nie będę brał pod uwagę Sony widząc jak rozwiązuje problemy z wadliwym sprzętem.


Raczej nie masz wyjścia, bo Sony przecież wycofało się z produkcji VAIO...



Nie kupujemy tylko VAIO, w grudniu będzie przetarg na wyposażenie 27 pokojów internatowych w telewizory, pewnie ktoś będzie chciał żeby kupić mu kamerę albo aparat fotograficzny, tak jak to jest co roku.

sforzaa
Poszukiwacz

Największy syf z jakim kiedykolwiek miałam styczność. Cały plastik pęka ( nigdy nie został uderzony, ani nie spadł ). W serwisie gwarancyjnym stwierdzili, że to uszkodzenie mechaniczne i naprawę wycenili na 1350 zł !!!!

Chciałam również zaznaczyć, że już wcześniej laptop był w naprawie i to właśnie Sony przyczynił się do szkody mojego lampa ( zbyt duży nacisk wkrętarki co spowodowało pęknięcia ). Niestety teraz mój lapek za ponad 3000 zł leży w kącie i nie wiem co dalej robić ;/

mawajsz87
Nowicjusz

Pomimo że posiadam inny model Vaio również jestem zniesmaczony i zniechęcony do zakupu kolejnych produktów. W Vaio po kolejno 3 - 4 latach padł dysk, DVD, bateria trzyma godzinę, a sam laptop rozpada się w rękach, ponieważ jest tak słabo wykonany. Właściwie dolną część też już wymieniałem, ponieważ rozsypała się w miejscach mocowania śrub w okolicach zawiasów: P. Dętego wyje niesamowicie, wiatrak był już wymieniany i oczywiście pasta.

Sterowniki ze strony producenta również miały problem z odnalezieniem się w tym komputerku (RICOH) itd.

Nie reklama a poczta pantoflowa jest najlepsza!!!!

Witam i zgadzam się w 100%! SYF.
SVF1421V1EB
Szczerze nie polecam tego "wspaniałego" laptopa. Kupiony dwa lata temu dzisiaj jest wrakiem. Ledwie po pół roku od zakupu dysk twardy padł. Przepadło wszystko na nim i oczywiście musiał zostać na gwarancji odesłany do serwisu. Serwisu SONY w Polsce nie ma, więc podróżował za granicę. Dwa tygodnie czekania i w końcu łaskawie powraca z przeprosinami za niedogodności i szmatką w prezencie. Kolejny rok i znów dysk twardy padł. Kolejne dwa tygodnie czekania i kolejna firmowa szmatka. Super, tylko, że komputer z niewiadomych przyczyn już nigdy nie powrócił do czasów świetności (pierwsze pół roku). Zakupiony za dość wysoką cenę, z całkiem niezłymi parametrami, teraz ledwo zipie. Sterownika do klawiszy włączających/wyłączających touchpada nie da się zainstalować. Touchpad wiecznie chodzi. Komputer się tnie, a sterowniki niby stare, a jak chce zainstalować nowe to pokazuje, że najnowsze zostały już wgrane. Plus wieczne zrywające się połączenie z internetem. Sekundę jest potem nie ma i tak w koło.
Kiedy decydowałam się na zakup uważałam SONY za dobrą firmę, ale teraz już nigdy w życiu nie zdecyduję się na zakup laptopa firmy SONY. Więcej z nim bólu niż korzyści, dwie gratisowe szmatki. Dzięki wielkie.
Pozdrawiam "serdecznie" SONY,
niezadowolona klientka.
(Ale co im jeden niezadowolony klient robi? W tych czasach nie liczy się jakość i opinia kupującego tylko kasa.)

hardir
Poszukiwacz

Witam :slight_smile: mam do Was sprawe.. poniewaz tez jestem uzytkownikiem lapotopa SVF152A29M,  podl mi system razem z partycja recovery a nie posiadam obrazu systemu:) zabawy z ponowna instalacja systemu od 8.0 meczy mnie bo mam pare bledów ktorych system nie umie naprawic:/ a chce przejsc do 8.1..stad moje pytanie czy  ktos dalby rade skopiowac swoj obraz recovery i mi przeslac?klucz win jest jest zaszyty w biosie wiec kazdy ma swoj i przy inst recovery pobieram swoj klucz a nie od was:) jakby kogos to stresowalo:) bede wdzieczny za pomoc :slight_smile: moj mail omega512@wp.pl