anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Adapter bagnetowy M42

leszek_krk
Początkujący

Adapter bagnetowy M42

witam!
Czy ktoś używa adaptera bagnetowego M42?Działa to w ogóle do modeli sony?Jak później jest z ostrością i jakie zdjęcia wychodzą?no i rzecz najważniejsza czy nie zniszczy mi to aparatu lub obiektywu?

56 ODPOW. 56
profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Rozumiem.
Jak jest jeszcze realizowany pomiar światła - chyba go nie ma wcale, no bo skąd?

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

tego to już nie wiem :P ale przypuszczam, że obiektyw sam od siebie niema wpływu na pomiar światła, więc i adapter nic nie zmienia. ale moge się mylić ...

docentstopczyk
Początkujący

Deviant napisał(a):

Rozumiem.
Jak jest jeszcze realizowany pomiar światła - chyba go nie ma wcale, no bo skąd?



w wizjerze masz wskaźnik ekspozycji i tak sobie kręcisz przysłoną albo czasem shuttera żeby było ok :) zupełnie jak w manualnej lustrzance ... to akurat mały pikuś ... ja mam problemy z ostrością :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

z tego co wiem to "niskie" modele nikona tak mają, że im pomiar światła nie działa :c9
u nas jest :thumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
wratislavian
Początkujący

z tym pomiarem to nie jest też tak różowo. jak podpinam pentacona to pomar przekłamuje o dwie działki. do tego pokazuje co innego w trybie LV a co innego w wizjerku;p widac niemiecka i japonska technologia sie gryzie 😆

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale dla danego szkła jest dana korekcja. Ja np. do samyanga wg. instrukcji producenta muszę dawać + 1 EV.
I wiem, że tego mam pilnować. Więc lepiej pilnować by wskaźnik był dwie kreseczki dalej, niż działać jak w nikonie metodą prób i błędów lub wyliczeń na oko ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
wratislavian
Początkujący

mhy to chyba od szkła zależy. w heliosie ustawia się na środek drabinki i jest ok.

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

napiszcie mi jakie obiektywy was interesują. Będę na giełdzie foto w stodole to zobaczę po ile są i w jakim stanie.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Witam, mam dwa pyatnia:
1. czy ten adapter jest dobry i raczej nie uszkodzi mi puszki?
http://www.allegro.pl/item694032238_ada ... okada.html
2. Czy ktoś z Poznania lub okolic jest w stanie spotkac się ze mną w celu zobaczenia jak wygląda praca na alphie i m42?

docentstopczyk
Początkujący

kuraq napisał(a):

Witam, mam dwa pyatnia:
1. czy ten adapter jest dobry i raczej nie uszkodzi mi puszki?
http://www.allegro.pl/item694032238_ada ... okada.html" target="_blank" target="_blank



mam taki sam. daje radę. nic nie zepsujesz