anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wadliwy odbior w 3D

profile.country.pl_PL.title
kamahonda
Początkujący

Wadliwy odbior w 3D

Witam . Kupiłem telewizor marki SONY BRAVIA KDL-32EX720 i jestem bardzo niezadowolony. Nie mogę oglądać telewizji w formacie 3D,
ponieważ obraz w częsci środkowej od połowy ekranu do samej góry na szerokości około 30 cm jest rozdwojony i wygląda tak jakbym patrzył bez okularów. Przyklad, jeżeli widać na ekranie np. wierze kościoła
to widać dwie wierzyczki jedna obok drugiej lekko przesuniete względem siebie. Sprawdziłem na drugim tv w sklepie SONY gdzie kupiłem telewizor i jest taki sam objaw.Dlaczego tak jest? Obawiam się że w tych modelach jest jakaś wada.Servis Sony załozył na okulary jakieś filtry,ale nic to nie pomogło i widzę żę są bezradni. Co z tym mam zrobić.

56 ODPOW. 56
profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Czy na innych modelach widzisz 3D poprawnie? Może należysz do tych osób, które mają problem z odbiorem 3D? Sprawdź też ustawienia telewizora, ewentualnie przywróć ustawienia fabryczne i daj znać jakie są efekty.

profile.country.pl_PL.title
kamahonda
Początkujący

Tak na innych telewizorach firmy SONY jest wszystko ok tylko na modelu KDL-32EX720 jest do kitu jak pisalem, robilem rożne ustawienia przywracałem do ustawien fabrycznych, jest najnowsze oprogramowanie i obraz nie do oglądania w 3D.Potwierdzają to też Panowie w sklepie SONY gdzie kupiłem telewizor bo sprawdziliśmy na takim samym TV który jest włączony w sklepie.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

3D w tym modelu nie jest ideałem ale zazwyczaj nie ma też powodów do narzekań. Jeśli masz pewność, że powinno być znacznie lepiej to nie pozostaje Ci chyba nic innego jak stanowcza rozmowa z serwisem.

Lord_Vader_CH
Początkujący

Witam !

Jestem również nieszczęśliwym posiadaczem modelu KDL55-EX720. Mam dokładnie ten sam problem. Obraz 3D w tym modelu to tragedia, odechciewa się oglądać filmy w 3D. Dodam tylko że mam porównanie bo w drugim pokoju posiadam TV sprzed roku model KDL46-HX800 na którym obraz 3D jest wprost idealny. Napisałem również posta na tym Forum opisującego problem. Niestety serwis rozkłada ręce twierdząc że ten model tak ma...i tyle :(
Jakbyś kolego rozwiązał ten problem to proszę daj znać.

Pozdrawiam Rafał

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Porównując modelEX720 z HX800 trzeba pamiętać, że pochodzą one z dwóch różnych poziomów, hmmm jakby to dobrze ująć, jakościowych. Seria HX jest najwyższą serią od Sony i to właśnie ona gwarantuje najlepszą jakość 3D.

Lord_Vader_CH
Początkujący

Rozumiem to, ale naprawdę w EX720 nie da się oglądac 3D, to żenujące że taka firma jak Sony sprzedaje produkt który jest niezgodny z opisem. W tym modelu po prostu 3D nie działa prawidłowo, nie jest to kwestia głębi obrrazu czy też jasności po prostu po brzegach ekranu obraz jest rozdwojony jakby przesunięty względem siebie. Mają tak chyba wszystkie te modele. Sony powinno o tym informować lub poprawić ten stan rzeczy.

profile.country.pl_PL.title
kamahonda
Początkujący

To jest oszukiwanie klientow, przecież wszędzie SONY reklamuje serie EX720 jako super odbiór w 3D . Uważajcie przy zakupie tych telewizorow .Nigdy już tak pochopnie nie kupię telewizora firmy SONY.Wiele miałem tv SONY i zawsze było wszystko ok i tu mając zaufanie zakupilem tak pochopnie.Nie dajcie się nabrać nie kupujcie bez dokładnego sprawdzenia w sklepie podczas zakupu.Ja kupiłem w salonie SONY i tak zostałem nabrany.
Wydaje mi się że sprawa powędruje dalej bo takie telewizory nie powinny być sprzedawane przynajmniej do odbioru programów w 3D. Przecież zapłaciłem za telewizor nie małą kase tylko dlatego że miał odbierać programy w 3D.
Pozdrawiam Kamahonda

Lord_Vader_CH
Początkujący

Ja podobnie postapiłem, kupując EX720. Staram się zawsze kupować produkty Sony i to tej pory byłem bardzo zadowolony. Do tego stopnia że ten telewizor kupiłem online w sklepie wysyłkowym bazując tylko na specyfikacji podanej przez Sony. Niestety zawiodłem się i to bardzo i teraz bedę na pewno dużo ostrożniejszy. Mam nadzieję że Sony wyjdzie z tego z twarzą i zainteresuje się tym problemem.
Kolego "amahonda" gdybyś jakos rozwiązał problem z Twoim Tv proszę napisz na Forum co i jak.

Pozdrawiam Rafał

profile.country.pl_PL.title
kamahonda
Początkujący

Jestem kilka minut po rozmowie z Szanownym Panem Z infolinii i jestem rozczarowany.
Odczytał mi opinie serwisu o moim super telewizorze ktory odbiera bezbłędnie sygnały w 3D w ich testach.To byłoby jeszcze nic ale nikt z serwisu nawet nie zadał sobie trudu załączyć mój telewizor w domu i sprawdaić w czym jest sprawa, więc na jakiej podstawie ta opinia ,niewiem
może to był u mnie nie serwisant SONY tylko jasnowidz.skoro tak to zwracam honor.
Sprawa została skierowana ponownie do serwisu i czekam na telefon z serwisu.
Mędzy czasie zbieram informacje jak skierować sprawę na drogę prawną bo jestem pewny że po sprawdzeniu telewizora tej serii EX720 kilku sztuk ,mają poprosu tę samą wadę.Na dodatek czytając to forum potwierdza się to.Żeby było jasne innej serii TV SONY odbierają bezbłędnie.Niedługo upłynie dwa miesiące jak sprawę załatwia SONY i końca jak narazie nie widać bo pracownicy widzą jeden krystaliczny bezbłędny obraz a ja z moimi przyjaciółmi widzimy w pewnych częściach ekranu po dwa obrazy. Na pocieszenie pozostało to że mam 5 lat gwarancji na ten super telewizor który jest bardzo dobry ale nie do odbioru formatu 3D.