anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wadliwy odbior w 3D

profile.country.pl_PL.title
kamahonda
Początkujący

Wadliwy odbior w 3D

Witam . Kupiłem telewizor marki SONY BRAVIA KDL-32EX720 i jestem bardzo niezadowolony. Nie mogę oglądać telewizji w formacie 3D,
ponieważ obraz w częsci środkowej od połowy ekranu do samej góry na szerokości około 30 cm jest rozdwojony i wygląda tak jakbym patrzył bez okularów. Przyklad, jeżeli widać na ekranie np. wierze kościoła
to widać dwie wierzyczki jedna obok drugiej lekko przesuniete względem siebie. Sprawdziłem na drugim tv w sklepie SONY gdzie kupiłem telewizor i jest taki sam objaw.Dlaczego tak jest? Obawiam się że w tych modelach jest jakaś wada.Servis Sony załozył na okulary jakieś filtry,ale nic to nie pomogło i widzę żę są bezradni. Co z tym mam zrobić.

56 ODPOW. 56
profile.country.pl_PL.title
zizi-----
Początkujący

malyex napisał(a):

Dla mnie 3D w kdl40ex720 to kiszka. Miałem kupić Samsunga 40d6500, ale, że cały sprzęt mam Sony zdecydowałem się na KDL-a. Kolega kupił tego Samsunga, i jak sprawdzałem u niego 3D, to mi kopara opadła. W Sony nie ma 3D wcale w porównaniu z Samsungiem.



W samsungu, nie ma za to obrazu w 2D, sąsiedzi - po porównaniu obrazu z mojego TV chcieli oddać jako wadliwy, coś tam ustawiali z parametrami..potem wymienili i mają tak samo - obraz masakra, nawet moja stara plazma wyglądała lepiej

a mamy dokładnie ten sam sygnał..

w tej chwili 90% pewnie odbioru to zwykła kablówka , lub kablówka HD, czy też HD w satelicie - czyli głównie upscaling - mam TV o 6 cali większy, a obraz z 10 razy lepszy, obraz z jakością HD z netu jest w miarę, z BR też, może nawet ostrzejszy...

ogólnie kupowanie samsung smart TV do kwoty 4kz to w normalnym użytkowaniu porażka


Dla mnie zalety samsunga:

- obraz ze źródeł net HD i BR obleci,
- smart TV - no dużo więcej funkcji, prawie komputer, ładuje fajny soft, gry,

wady
- koszmarny obraz z mediów o niższej rozdzielczości
- a i pilot..koszmar.

Zalety Sony:
- super obraz z kablówki i z netu

podsumowanie:
- kupiłem TV dla obrazu 2D, mój nawet nie ma 3D, ale gdyby mi zależało na 3D to byłbym bardzo wkurzony oglądając obraz z serii ex720, gorszy od samsunga z podobnej półki

profile.country.pl_PL.title
malyex
Początkujący

A ja właśnie kupiłem tv z 3D po to, żeby w 3D oglądać. I tego 3D to właściwie w Sony nie ma.
Jeśli chodzi o pilota w Samsungu, to fakt brzydki..., ale za to podświetlany. Ja swojego pilota dobrze nie znam, bo tv mam od 2 tygodni i jak oglądam tv przy zgaszonym świetle, a chcę coś pozmieniać w funkcjach to wpatruję się w te klawisze jak szpak w p...e.
Reasumując.....cały sprzęt komputerowy i rtv mam Sony, ale chyba przy stopniowej wymianie sprzętu będę kupował coś innego, bo nie pierwszy raz zawiodłem się na Sony.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

Jeśli chcesz mieć zadowalającą jakość 3D to nie kupuj telewizora z średniej półki. Tutaj może być nieco gorzej, nieco lepiej, ale na pewno zachwytów nie będzie. Trzeba pogodzć się z tym, że nie jest to najwyższy model więc i jego możliwości nie stoją na najwyższym poziomie. Coś za coś, księgowego w firmie się nie oszuka.

profile.country.pl_PL.title
malyex
Początkujący

zgoda, zgoda, tylko po co pisać na opakowaniu 3D, jak tam 3D działa tak samo jak kontrola trakcji w maluchu....czyli wcale.

profile.country.pl_PL.title
cogito.
Początkujący

To już pytanie do specjalistów od marketingu w firmach produkujących sprzęt RTV z 3D. Sam bym wolał żeby było lepiej, ale wydaje mi się, że spora konkurencja na rynku wymusza chwalenie się wszelkimi nowinkami nawet jak nie są one jeszcze na najwyższym możliwym poziomie. A na drugim końcu są użytkownicy, czyli my. Chętnie kupujemy produkty z 3D więc nic dziwnego, że każdy chce nam sprzedać coś od siebie.

profile.country.pl_PL.title
kamahonda
Początkujący

Na angielskiej stronie http://www.avsforum.com/avs-vb/
jest napisane, SONY serii ex720 jako 2D można oglądać ,jeżeli chcesz 3D to daj sobie spokój z tymi telewizorami.Dlatego SONY POLAND powinno interweniować w tej sprawie a nie wprowadzać w bląd nas klientów i sprzedawać tych telewizorow jako odbiornik z super czystym krystalicznym obrazem w 3D.Ja już SONEGO napewno nie kupię widzę że został tylko ładny napis SONY a szkoda bo mialem duże zaufanie do tej firmy i całej odsługi firmy
SONY .

djh-----
Początkujący

A czy nie można podciągnąć tego pod wadę telewizora? ponoć sprzęt ma być wolny od wad.

jedna rzecz którą zauważyłem, jak jest meczyk to po lewej stronie u góry wynik meczu jest zamazany, a po lewej logo stacji już jest normalne, a czasami jest na odwrót.

llor15
Początkujący

Obejrzałem kilka filmów w 3D na 46EX720 z odtwarzacza BR i muszę powiedzieć że nie jest tak tragicznie, wiadomo nie ma jakiś super efektów, ale idzie to oglądać.

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Jakiś czas temu na innym forum, znalazłem opinie na temat 3D w tym modelu. Użytkownik był w miarę zadowolony. Pisał, że obraz 3D nie jest idealny, ale zaznaczał przy tym, że w wypadku jednego filmu obraz był naprawdę dobrzy, a w wypadku innego filmu, trochę się rozjeżdżał. Więc moim zdaniem, oprócz telewizora, ważna jest również jakość materiałów jakie chcemy oglądać.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

EX720 jest podstawowym modelem 3D. Tak jak w innych przypadkach im mniej zaawansowany model, tym potrzebuje lepszego źródła sygnału, aby uzyskać pożądany efekt. Tak więc mało dopracowane gry 3D, filmy z innych nośników niż Blu Disc, mogą nie mieć tak dobrych efektów 3D, jak droższe modele. Na modelu którym posiadam, filmy 3D z Blu-ray są wyświetlane bez defektów, a efekty nie są tak imponujące jak w droższych modelach. Filmy 3D z YouTube są wyświetlane różnie, w zależności od jakości materiału.
Za to obraz 2D jest bardzo ładny i bardzo szczegółowy.