anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kłopoty z połączeniem z vTuner

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
M.Jaremczuk
Użytkownik

Kłopoty z połączeniem z vTuner

cześć,

 

mam pytanie czy ktoś jeszcze korzystając z urządzeń z dostępem do vTunera ma kłopot?

U mnie od kilku dni wyświetla się komunikat: cannot connected

Urządzenie STR-DN1020.

Sieć jest, inne funkcje sieciowe śmigają (DLNA), a vTuner nie.

 

dzięki za pomoc,

Michał

115 ODPOW. 115
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W instrukcji jest mowa o liście usług do wyboru, która za pewne różni się w zależności od kraju.

  • Jeśli pojawi się komunikat „No Service” i nie można wyświetlić listy dostawców usług, naciśnij przycisk OPTIONS i wybierz „Refresh”. 
  • Naciskaj kolejno przycisk MUSIC SERVICES, aby wybrać funkcję Usługi muzyczne. Zostanie wyświetlona lista dostawców usług. Jeśli urządzenie automatycznie wyświetli ostatnio wybraną stację lub usługę, naciskaj kolejno przycisk BACK aż do wyświetlenia listy dostawców usług.

Instrukcja s. 44

W menu Music services są tylko dwie linijki:

1. preset - wyświetla komunikat "cannot play"

2. vTuner - wyświetla komunikat "not available"

Zadne refresh nie zmienia nic. Albo vTuner albo nic.

ponieważ otrzymywałem od różnych kanałów Sony informacje, że wina jest po stronie vTunera, więc napisałem i do nich. Niestety nawet nie odpisali. Jeden z moich respondentów z GB, też pokrzywdzony przez SONY, napisał mi, że vTuner poinformował, żeby pytać w Sony. U niego na stronce wisi kolaż zdjęć SONY make.believe i Sony not available. 

 

profile.country.pl_PL.title
foros-----
Użytkownik

Już raz wypowiadałem się na tym forum, ale przypomnę Ci, żebyś kolego nie miał złudzeń. 

Sony sfinalizowało umowę z innym dostawcą usług steramingowych TuneIn, którego implementuje już od jakiegoś czasu w swoich nowych urządzeniach. vTuner przestał dostawać kasę od Sony, to i przestał świadczyć dla nich usługi. Innymi słowy Sony po prostu olało swoich klientów. Ilu jest takich, którzy porwą się na procesy cywiline? Niewielu albo nikt. Tak właśnie postępują producenci ze swoimi klientami. Chcesz mieć radio internetowe w Sony, kup nowe urządzenie Sony, w którym jest ono zaimplementowane. Temat znam, bo kupiłem wieżę sony rodzicom, w której jak wszystkim na poczatku jesieni 2014 roku vTuner najpierw poobcinał polskie stacje, potem zupełnie przestał działać. Wiesz co jest najlepsze? Że te setki dezinformacji ze strony producenta policzone były na zwłokę, a ta na kasę. Przejżyj serwisy w j. angielskim i niemieckim, a otworzą Ci się oczka na Sony. 

Kto chce mieć gwarancję usług steramingowych i nie być oszukanym, powinien inwestować w marki Denon, Yamaha, Marantz, a o Sony najlepiej zapomniec. 

profile.country.pl_PL.title
foros-----
Użytkownik

Swoją drogą, jeśli ktoś ma dopisane do nicka "specjalista" i gitarę ludziom zawraca opisując to, co wiedzą, to od czego ty człowieku jesteś specjalistą? Obudź się 🙂

Mnie SONY odmówiło uznania reklamacji. Mam problemy, aby sprzedawca przyjął ode mnie niepełnosprawny sprzęt SONY będący jeszcze na gwarancji. A w tym czasie SONY milczy. Pewnie masz rację, że bezwzględnie skalkulowali, co im się bardziej opłaca i wyszł, że najtaniej będzie olać klientów. Co można zrobić? Indywidualnie trzeba mieć sporo determinacji, żeby iść do sądu, chociaż rzecznik konsumentów mocno mnie do tego zachęcał i oferował wsparcie prawne. Na razie zbieram potencjalnych chętnych do pozwu zbiorowego. Spróbuję też zainteresować tematem prasę. Wychodzę z założenia, że skoro Sony nabija mnie w butelkę, to niech inni z mojej wiedzy o postępowaniu Sony skorzystają choć tyle, żeby nie dać się nabrać.

profile.country.pl_PL.title
foros-----
Użytkownik

Wyobrażam sobie Twoje rozgoryczenie, ale spróbuj pomyśleć, jeśli Sony porwał się na takiego wała w krajach, gdzie system prawny dużo bardzij chroni klienta niż w Polsce, w której ustawy pisanne są pod lobbujących graczy na rynkach, to Ty naprawdę uważasz, że przy pomocy jakiegoś prawniczka (albo i nawet nie prawiczka) z ochrony konsumenta jesteś w stanie coś wygrać z takim molochem? Gdyby pozwy zbiorowe mogły coś dać, Sony nigdy ne porwałoby się na takie kiwnięcie ludzi. Oni po prostu dobrze zbadali sytuację prawną i policzyli pieniązki. Zapewne pamietasz systuację, kiedy wielu waznych znanych stacji w vTunerze w Sony zaczelo ubywac, az zostaly jakies malo znaczace stsacyjki, ale vTuner jdnak działał. Po co taki ruch? - A  no poto, żebyś nie miał podstawy do reklamacji sprzetu. Masz radio internetowe? Masz, wiec nie ma podstaw prawych do reklamacji. Zadnych. Ani z tytułu niezgodnosci towaru z umowa, ani gwarancyjnych. Teraz jest oficjalny monit Sony o awarii. Po co ? Zeby przeczekać okresy gwarancyjne sprzetów. I posprzątane. Masz pojecie jak dlugo trwaja procesy cywilne? To są kolego lata. Nawet przy pomocy organów państwowych. 

profile.country.pl_PL.title
foros-----
Użytkownik

PS. Jeśli jesteś młodym człowiekiem, a nie jak ja po 40tce, to najlpsze, co zrobisz, żeby w swoim życiu oszczędzić frustracji z życia w opresyjnym antyobywatelskim kraju, najlpiej stąd wyjechać za ocean. 

Byle nie do Japonii! Bo tamFullSizeRender-3.jpg przecież SONY. :wink:

Jakieś jeszcze pomysły? Wypróbuję wszystko. Bo na razie nadal jak na załączonym zdjęciu. Tak samo od maja.FullSizeRender-2.jpgu....

profile.country.pl_PL.title
foros-----
Użytkownik

Jeśli masz iPhone lub iPada, możesz uruchomić sobie w AirPlay TuneIn, po zainstalowanu go wczśniej na iphone lub iPadzie. Wiem, absurdalne rozwiązanie, ale inne to już tylko Allegro lub olx. 

Jeśli ciągle chcesz mieć radio internetowe w mikrowieży, to tylko w tej: Denon Ceol N9.