anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android TV i HBO Go

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

Android TV i HBO Go

Czy jest jakiś sposób aby oglądać bezpośrednio na TV filmy i serialę z HBO GO?

 

Samo HBO stwierdziło, że na razie nie planuje aplikacji na Android TV (może Sony by jakoś naciskała na HBO w tej sprawie)?

A w fabrycznej przeglądarce na Android TV (Opera - nie wiem dlaczego nie Chrome) nie działa, choć HBO twierdzi, że przeszło już na format HTML5.

 

Swoją drogą dlaczego Opera jest fabrycznie zainstalowana jako przeglądarka w Android TV a nie Chrome?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
AREK.R40
Nowicjusz

Idzie bez problemu przewijać, poprostu musisz na pilocie dać strzałkę do góry i podświetlasz tak jakby pasek przewijania a później w lewo bądź prawo,  a na strzałkach faktycznie jest co jedenasci minut - szybkie przewijanie, dlatego rozwiązanie to jest super, daj znać czy działa u ciebie, pzdr

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

239 ODPOW. 239
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Temat HBO GO był już kiedyś poruszany póki co nie ma żadnych kroków ze strony HBO. Pozostaje tlko czekać.

 

Pozdrawiam

 

filosik
Poszukiwacz

Rozwiązaniem jest Google Cast, odtwarzanaie na TV z aplikacji na smartfona.

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

To nie jest rozwiązanie tylko komplikowanie sobie życia.

Muszę uruchomić laptopa i zrobić "transmisje" na telewizor.

W takiej opcji po co mi telewizor za 3k zł, skoro to samo mogłem mieć na telewizorze za 1,5k, podłączając po kablu HDMI.

 

Poza tym chromcast jest zawodne na słabej sieci wifi (a niestety takie mam uwarunkowania techniczne, że jak chcę używać chromecasta to nie mogę nic innego na wifi robić bo się zapycha i film się zacina).

 

Druga kwestia, że w takiej sytuacji muszę mieć odpalone 2 urządzenia, czyli cągnie 2x więcej prądu.

 

Tak więc twoja propozycja jest niepraktyczna.

 

Problemem jest to, że Sony i Google nie chcą się dogadać aby HBO zrobiło aplikację na Androdid TV.

Jakoś na wszystkie inne systemy jest HBO Go i nie trzeba bawić się w kombinacje.

KD65X8505C
Poszukiwacz

Szukając ciągle rozwiązania tego problemu skorzystałem z przepisu EuGenewolfe

https://community.sony.pl/t5/telewizory/poradnik-instalacja-aplikacji-zewnetrznych-ipla-chrome-itd/t...

 

HBO GO zainstalowane i odpala, ale:

  • TV widzi jako urządzenie mobilne, co powoduje, że jakość obrazu, na 65 calach, nie do oglądania - może na mniejszych będzie ok.
  • Połączenie z netem musi być po WiFi - kabla nie widzi.

 

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

poprawcie mnie jeżeli źle zrozumiałem.

HBO Go jest już dostępne na Android TV ale tylko w USA.

Czy ktoś coś wie, kiedy udostępnią aplikację w innych krajach?

 

 

http://www.techhive.com/article/2998957/streaming-services/hbo-go-gets-an-android-tv-app-but-not-for...

 

 

 

Sposoby opisywane powyżej nie są rozwiązaniem a tymczasową protezą. Wolał bym aby SONY, Google i HBO podeszli do tematu poważnie i udostępnili normalną aplikację, bo nie każdy się zna i ma ochotę na "grzebanie" w systemie.

jankeso
Nowicjusz


grzhabcz napisali:

To nie jest rozwiązanie tylko komplikowanie sobie życia.

Muszę uruchomić laptopa i zrobić "transmisje" na telewizor.

W takiej opcji po co mi telewizor za 3k zł, skoro to samo mogłem mieć na telewizorze za 1,5k, podłączając po kablu HDMI.

 

Poza tym chromcast jest zawodne na słabej sieci wifi (a niestety takie mam uwarunkowania techniczne, że jak chcę używać chromecasta to nie mogę nic innego na wifi robić bo się zapycha i film się zacina).

 

Druga kwestia, że w takiej sytuacji muszę mieć odpalone 2 urządzenia, czyli cągnie 2x więcej prądu.

 

Tak więc twoja propozycja jest niepraktyczna.

 

Problemem jest to, że Sony i Google nie chcą się dogadać aby HBO zrobiło aplikację na Androdid TV.

Jakoś na wszystkie inne systemy jest HBO Go i nie trzeba bawić się w kombinacje.


Mam wrażenie, że nie do końca rozumiesz działanie chromecast-a. Ja właśnie w ten sposób korzystam z HBO GO i działa to całkiem sprawnie.

Po pierwsze, nie musisz uruchamiać laptopa, wystarczy telefon z aplikacją HBO który będzie działał jak pilot, prześle tylko informacje do telewizora - co i skąd zacząc odtwarzać. Po tym możesz nawet wyłączyć telefon, a telewizor będzie dalej odtwarzał uruchomiony materiał.

Jeśli masz słabą sieć wifi i tv podłączony przez tą sieć to aplikacja na android tv i tak nic nie zmieni :slight_smile: w dalszym ciągu będzie to działać słabo.

profile.country.PL.title
grzhabcz
Użytkownik

Przyznam, że nie wiem na jakiej zasadzie działa chromecast.

Zaobserwowałem większe obciążenie wifi, więc myślałem, że dane są przesyłane np z laptopa do telewizora.

 

Na komórce niestety chromecast nie działa mi prawidłowo, bo aplikacja HBO Go się zawiesza w momencie odtwarzania filmów (jak oglądam na komórce to działa bez problemu).

 

Jak oglądam na laptopie to HBO Go działa prawidłowo, załączę przesyłanie na TV przez Chromecast to zaczyna rwać jak by brakowało mu prędkośći na łączu (niestety neo wyciąga mi tylko 3 Mb).

 

 

Jednak abstrachując od Chromecasta - podkręślę, że jest to atrapa rozwiązania problemó z HBO. Powinna być dedykowana aplikacja HBO Go na Android TV.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Sprawa HBO GO na Android TV leży po stronie HBO. Android TV jest systemem w którym zewnętrzni dostawcy mogą stworzyć aplikację jeśli tylko tego chcą, tak więc to od HBO zależy czy chcą być w Sony TV czy nie. Niestety HBO nic w tym kierunku nie robi.

 

Pozdrawiam

darek109f
Nowicjusz

Zgadzam się, ja akurat używam aplikacji HBO GO na Iphone.

 

Odpalam aplikację w telefonie i w prawym górnym roku jest ikona do połczenia z TV. Oczywiście muszę być w tej samej sieci WiFi.

Bardzo sprawnie się łącze i jakośc jest na bardzo dobrym poziomie.

 

Powiem szczerze, że wcześniej używałem Samsunga gdzie ta aplikacja była zainstalowana przeze mnie i łączyłem się z telewizora ale po I trwało to dobre 3 min a po drugie jakośc obrazu była zdecydowaniue zła i gorsza niż obecnie.

 

Jakośc obrazu przy tym rozwiązaniu jest wyjątkowo dobra żeby nie powiedzieć idealna (jak na aplikacje).

 

Oczywiście szkoda, że Sony nie może się dogadać i przykro, że zapłaciłem za TV z Androidem a nie mogę czegoś tak oczywistego zainstalować - to przykre i słabe ale jak się okazuje wyszło na lepsze.

 

Pzdr.