anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja Android TV do OREO 8.x

profile.country.PL.title
Tomasz_Locwin
Poszukiwacz

Aktualizacja Android TV do OREO 8.x

Witam,

 

Mam pytanie kiedy Sony planuje aktualizacje Android TV np. dla KD-65XF9005 (XF90 model 2018) do wersji Oreo 8.x?

 

Pozdrawiam

Tomek

228 ODPOW. 228
profile.country.PL.title
kapitan_rzbik
Poszukiwacz

Jeśli chodzi o mój problem z KODI tj. film odtwarza się szybciej a dźwiek jest prawidłowo to pomoglo wyłączenie sprzetowego wsparcia dekodowania: Ustawienia -> Player -> Allow hardware .....

Jednak bez sprzetowego wsparcia nie da sie ogladać innych filmów w wysokiej rozdzielczosci. Trzba przełaczać te funkcje w zależości od filmu

Jeśli chodzi o różnice w dźwięku między zródłem z tv naziemnej a tej aplikacji Player to pomogło wejście w ustawiania androida -> dźwiek -> Ustawienia zaawansowane -> związane z wejściem -> zakres dynamiki dolby:standardowy

profile.country.PL.title
HD56-ZD63.
Użytkownik

TV 65xf9005. Przy czyszczeniu pamięci podręcznej robię to dwukrotnie, ale i tak zostaje jeszcze 3 MB. Zgłaszałem ten problem m.in. na infolinię przed wypuszczenie wersji 6520, ale nic nie poprawiono.

profile.country.PL.title
HD56-ZD63.
Użytkownik

TV 65xf90005. Na początku czerwca wgrałem wersje 6510 popbierając plik ze strony Sony.

Moje uwagi po wgraniu wersji 6510 przesłane na infolinię:

I.Poprzednia wersja oprogramowania od dnia wymiany ww. tv, tj. od dnia 27.07.2018 r. nie była zmieniana. Telewizor przez prawie rok funkcjonował bez zarzutów. System Android był stabilny. Nie stwierdziłem ani jednego zawieszania się. Obraz przy  ustawieniu standardowym bardzo wyraźny, jasny, właściwe kolory. Wręcz idealny.

II. Zaraz po zmianie oprogramowania 6510 stwierdziłem, że:

  1. Jakość obrazu tv w trybie obrazu standardowym jest dużo gorsza od jakości w poprzednim oprogramowaniu. Z widocznych gołym okiem różnic to:
  • obraz mniej jasny o 10 jednostek (biel bardzo brudna). W poprzedniej wersji przy obrazie standardowym jasność wynosiła 35. Obecnie taką jasność uzyskuje się od 45 do max.,
  • pogorszyła się ostrość (czystość) obrazu. W poprzedniej wersji poziom ostrości przy obrazie standardowym wynosił 60 i był to obraz co do ostrości bardzo dobry. Obecnie przesunięcie ostrości do 75 jednostek powoduje, że obraz niby jest ostrzejszy, ale kontury obrazu, napisów posiadają obwódki z zakłóceniami, tzw. „kaszka”.                                                                                                                                                                           2.Menu na głównym ekranie jest bardzo blade. Kolor biały obecnie jest szary. Pozostałe kolory są wyblakłe.                                                                                                                                                                               3.Obraz ikon po włączeniu YouTube jest również szary i wyblakły.                                                                                                                                                                                 4.Po włączeniu GUDE poziom napisów jest w granicach co najmniej 50% jasności i kontrastu poprzedniego oprogramowania, co powoduje, że napisy treści programu są mało czytelne, a z odległości powyżej 2 m prawie nieczytelne. Nie zmienia kontrastu napisów w EPG nawet włączona funkcja „tekst o dużym kontraście”, zaś „powiększenie tekstu” może służyć tylko ludziom z wielkimi problemami widzenia. 5.Wszystkie napisy w menu i ustawieniach w granicach co najmniej 50% jasności i kontrastu poprzedniego oprogramowania.                                                                                                                                                       6.Stwierdziłem również niestabilność systemu Android, polegający na problemie włączania telewizora, zawieszania się przy przełączaniu kanałów, ale najczęstsze zawieszanie się systemu następowało po przechodzeniu z menu głównego na tv.                                                                                                                         7.Dane w pamięci podręcznej czyszczą się dopiero za drugim razem i tylko do 3 MB.                                            III. Po kilku przywróceniach tv do stanu fabrycznego zauważyłem jedynie bardziej stabilne działanie systemu Android. Pozostałe wskazane przeze mnie uwagi pozostały niezmienione.                                                               IV.W sieciach sprzedaży sprawdziłem cztery nowe KD-65XF9005, które miały wgrane oprogramowanie układowe do wersji v6.6510. Stwierdziłem, że zjawiska, o których napisałem powyżej nie miały miejsca w dwóch tv, gdzie obraz na badanych telewizorach był na poziomie obrazu mojego telewizora przed wgraniem oprogramowania 6510, a menu na głównym ekranie było podświetlone (jasność i kontrast) na poziomie mojego telewizora przed zmianą oprogramowania. W pozostałych dwóch tv  obraz i menu były podobne do mojego po wgraniu 6510.  Co ciekawe w każdym z tych tv data stanu aktualizacji , wersji jądra, kompilacji była inna. Z tego wynika, że Sony stosowało różne wersje oprogramowania 8 Oreo.
    V.  Po zmianie na wersję 6520 menu ekranowe jest właściwie podświetlone i wydaję się, że oprogramowanie jest bardziej stabline. Dobrze, że Sony zareagowało na uwagi niezwłocznie.                                                         Po testach 6520 podzielę się uwagami. Jeszcze jedna uwaga: mam wrażenie, że wszyscy, którzy wgrywają wersje oprogramowania ze strony Sony są "królikami doświadczalnymi".
profile.country.PL.title
HD56-ZD63.
Użytkownik

W dalszym ciągu po wgraniu oprogramowania 6520   w edycji kanałów satelitarnych nie ma możliwości wstawienia kanału w miejsce „brak serwisu”. Kanały te „brak serwisu” przesuwają się jakby był w nich zapisany kanał. Można by powiedzieć, że w porównaniu do Androida 6, gdzie możliwa była tylko zamiana kanałów, to jest duży postęp. Problem ten sygnalizowałem Sony rok temu przy reklamacji tv xd9305, ale okazało się, że to mało ważne.  W ten sposób powstają puste kanały, których bez użycia edytora kanałów nie można zlikwidować. Problem ten dla używających dekodery satelitarne czy kablowe nie istnieje. Natomiast nie małe podenerwowanie mają ci, którzy odbierają kanały satelitarne przy wykorzystaniu modułu CAM, w moim przypadku nc+.  To niedopracowanie jest o tyle denerwujące, że stwierdziłem już w oprogramowaniu 6520  „rozsypanie się kilku kanałów”, po których zostają w edycji kanałów miejsca  „brak serwisu”, zaś w guide takich kanałów w ogóle nie ma. Bywa tak, że po „ucieczce” kilku kanałów, przy przełączaniu kanałów mamy np. kanał 44, a następny może być np. 50. Żeby „zapchać” np. jeden chociaż kanał „brak serwisu”, trzeba uruchamiać komputer, eksportować kanały z tv na pendrive, załadowywać je do edytora, ustawić listę, a następnie zaimportować do tv. Takich cudownych „rozwiązań” nie zauważyłem w żadnym innym telewizorze, nawet w tych sprzed kilkunastu lat.

Kolejny problem z kanałami z satelity to wgrywanie kanałów do „satelity ogólnego”. Nie rozumiem dlaczego kanały nie wgrywają się od 1 do 99 kanału i są tylko napisy „brak serwisu”. Kanały wgrywają się dopiero od pozycji 100. Dopiero przy edycji kanałów można je ułożyć od kanału 1. Jeżeli pojawią się kolejne uwagi, oby nie, przekażę.

profile.country.PL.title
misKolargol
Poszukiwacz

Witam,

 

Od aktualizacji OREO nie da sie uzywac pilota z touch padem rmf-tx100e

Telewizor (XF9005) go rozpoznaje jak myszke i wyslwietla kursor ktorym nie da sie operowac. Nie ma tez dedykowanego menu dla pilota co bylo w poprzedniej wersji systemu (7.0)

 

Czy to bedzie poprawione?

profile.country.PL.title
arkadio79
Użytkownik

HejZgłoś reklamacje do centrum sony, orginalny pilot musi działać.Muszą to poorawić...
profile.country.PL.title
misKolargol
Poszukiwacz

A dzięki,

 

W międzyczasie poszukałem trochę na forach i okazuje się ze to problem od pierwszej aktualizacji OREO (styczeń).

Ja zrobiłem update ostatnio myśląc ze już poprawili wszystko

Pol roku i udało im się poprawić kolor menu - ręce opadają !!!

profile.country.PL.title
przebinda
Użytkownik

55xd8005 - aktualizacja do 6520 poprzez usb + reset ustawień fabrycznych.

Podobnie jak w serii xf - wifi jest mało stabilne, praktycznie raz na 30 minut się rozłącza (internet UPC, router obok TV) - 2xlaptop, 2xtel, tablet na 2ghz i 5ghz działa bezproblemu.

Sony po update np. przy oglądaniu hbogo czy netflix - co ok. 30 minut rozłącza się - trzeba resetować z dłuższym przytrzymaniem Power lub zapomnij sięć i konfiguracja od nowa....porażka

Na razie znalazłem  podpowiedzi odnośnie stabilności:

- wyłączyć automatyczny czas i datę

- wyłączyć w routerze ipv6

- podłączyć przez kabel :slight_smile:

profile.country.PL.title
HD56-ZD63.
Użytkownik

Tv xf9005 wcześniej xd9305. Również miałem problemy z wi-fi. Dlatego od trzech lat mam następujące rozwiązanie, które działa bez zarzutu. Dobry ruter (z wyższej półki), oczywiście z systemem ac, umieszczony w pokoju, w którym znajduje się moduł internetu. Natomiast w innym pokoju, gdzie znajduje się telewizor, obok telewizora wzmacniacz wi-fi, od którego poprowadzony jest kabel LAN do telewizora. Od trzech lat nie mam żadnego problemu z odtwarzaniem żadnego filmu w 4K, niezależnie od używanej aplikacji.  Krótko mówiąc, wykorzystanie wi-fi z rutera do wzmacniacza wi-fi, a od wzmacniacza wi-fi do telewizora tylko stałe łącze LAN. Jeżeli ruter w pobliżu telewizora, to również stałe łączę LAN.

profile.country.PL.title
Jarek90
Poszukiwacz

Cześć,

rozumiem, że nie ma możliwości powrotu do poprzedniej wersji androida, sprzed aktualizacji? Powróciłem do ustawień fabrycznych, ale to nic nie dało.

Telewizor mi znacznie zwolnił, a przeglądanie treści w internecie jest tragiczne. Mam nadzieję, że wydadzą  jakąś nakładkę