anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android 6.0 gotowy do pobrania

profile.country.PL.title
Sebastian_Wroc_83
Użytkownik

Android 6.0 gotowy do pobrania

Witam,

 

Zgodnie z zapowiedziami Sony, pojawiła się aktualizacja oprogramowania. Proszę o opinie osób które dokonały aktualizacji.

126 ODPOW. 126
profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

Fantonex Na jakimś forum widziałem post, w którym użytkownik opisywał, że pomoc techniczna doradziła mu nie wyłączać TV z gniazdka i nie odłączać od internetu, bo mogą wprowadzić nową aktualizację.

fantonex
Poszukiwacz

Ale jeśli zrobiliśmy hard reset to raczej sam się nie zrobi;-(

mrspidi
Użytkownik

Ok, zrobiłem według instrukcji odłącz kabel, naciśnij vol- i power, włącz kabel trzymając na telewizorze te 2 klawisze. Po ok. 15 sekundach diody faktycznie przestają migać i zapala się tylko zielona o spokojniejszej barwie, po to by zgasnąć po kilku sekundach  i po chwili przerwy znowu miga na zielono/żółto.Obrazu nie ma w tym czasie.

Pani z infolinii podczas rozmowy kilka razy konsultowała z kimś proceurę, a na koniec powiedziała, że przekazuje do dzialu pomocy technicznej i po weekendzie ktoś ma się kontatkować.

 

Edit:

Po tej zabawie zostawiłem go włączonego i teraz widzę, że nie miga zielono/żółto tylko pali czerwoną diodę o_O

profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

Czerwona dioda to chyba sygnalizacja jakiegoś błedu.

 

U mnie po wypróbowaniu tych poleceń, telewizor się chyba zresetował (słyszę melodię z ustawień początkowych), ale nic poza tym. Cały czas jest dźwięk, brak obrazu i led miga na zielono i pomarańczowo.

profile.country.PL.title
Tomek-72.
Użytkownik

Na TV KD-55XD9305 zrobiłem tak:

1. w ustawieniach bluetooth usunąć sparowanego pilota.

2. przejść do ustawień: "pilot głosowy zdalnego sterowania: - i aktywować za pomocą VOL- i przycisk zdalnego sterowania - tak jak wyświetla na ekranie TV

3. Po około 3 sekundach powinien się pilot sparować z TV

4. Działa. pilot jest znowu widoczny w ustawieniach bluetooth

 

Powodzenia

profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

Nowy mail do pomocy technicznej napisany. Szkoda że jutro sobota. No cóż w weekend miałem sobie zrobić jakiś dłuższy seans przed telewizorem. Teraz pozostaję mi tylko czytanie książek. 

fantonex
Poszukiwacz

Odliczamy ile tygodni potrwa naprawa problemu.

profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

Miejmy nadzieję, że niedługo. Zastanawiam się czy w razie gdyby pojawiła się nowa aktualizacja, będę mógł ją wgrać z pendrive'a. Obecnie mam TV zresetowany do ustawień początkowych i nie wiem czy aktualizacje przez usb można wtedy włączyć, czy trzeba skończyć ustawienia. 

fantonex
Poszukiwacz

Wydaje mi się, że się nie da, trzeba poszukać na youtubie film pierwszy start i zrobić to po omacku;-)

 

To jest problem globalny

 

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/master-thread-marshmallow-update-amber-green-blinking-led...

 

Rosja, Rumunia, Słowacja, Czechy, Węgry.

profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

Pozostaję czekać na informacje od SONY. Gdzieś widziałem też post, że komuś przytrafił się ten problem po aktualizacji OTA. Denerwujące jest to, że robiłem niedawno aktualizację przez usb do poprzedniej wersji (v3.533) i wszystko działało dobrze.