anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
JAREPAN
Poszukiwacz

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

Witam,

Wygląda na to, że nowy zaawansowany telewizor Sony i TVP 4K to źródło nowych problemów. Wcześniej TV działał stabilnie, poza sytuacjami, kiedy pilot od tego TV obsługujący też dekoder SAT przez HDMI, gubił łączność z dekoderem i trzeba było ponownie uruchamiać TV. Ale to wada, którą można jakoś ogarnąć, bo występuje czasami po przełączaniu źródła sygnału pomiędzy Androidem a dekoderem SAT. Zresztą gdzieś czytałem, że Sony chce usunąć ten problem usuwając funkcję sterowania innym sprzętem (poza Sony) w aktualizacji (!) - no ta ja już wolę się z tym męczyć.

Gorszym problemem jest to, co okazało się po uruchomieniu emisji 4k przez TVP - nie da się obejrzeć całego meczu EURO 2020 bez restartu lub zawieszanie się TV. Zrozumiałbym, gdyby chodziło tylko o wczorajszy mecz naszej reprezentacji ale problem zaczął pojawiać się regularnie.

Na zmianę albo samoczynny restart albo czarny ekran z niedziałającym pilotem  i przyciskiem  w obudowie, za to z działającym dźwiękiem. W tym drugim przypadku jedynym rozwiązaniem aby zapanować na TV, jest wyjęcie  wtyczki z gniazdka. Twardy reset jak w starych i już zapomnianych wersjach Windows. Tak raz albo dwa na jedną połowę meczu. Nie wiem czy to jest problem programowy czy błędy niewydolnej elektroniki. Tak czy inaczej trudno się pogodzić z tym, że ten typ tak ma.

Czy znacie ten problem w tym modelu i jakiś sposób na jego rozwiązanie?

Czytałem na forum, w przypadku problemów z zawieszaniem się innych modeli, o pomysłach trzykrotnego pod rząd przywracania ustawień fabrycznych ale kojarzy mi się ze splunięciem trzy razy przez plecy. Chociaż,  gdyby to było skuteczne …

Czy dokumentować i udowadniać wadę przed serwisem, która może być wrodzona dla modelu i jeszcze mało znana?

Dzięki za każdą wskazówkę.

45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
danek70
Użytkownik

Walczyć ze SONY, dzwonić , pisać, pytać co zostało zrobione w związku z restartami...???

Przecież wzięli od nas pieniądze za sprawne i pełnowartościowe telewizory.              

Pytać nie tylko infolinię, ale również autoryzowane serwisy SONY !!!, serwis odpisał mi, że to problem programowy i ma być nowe oprogramowanie ???

profile.country.PL.title
JAREPAN
Poszukiwacz

Mi Sony odpowiedziało w czerwcu, że pracują nad problemem i poradziło aby resetować tv z pilota poprzez przytrzymanie przycisku włączania. Niestety sposób z podpowiedzi nie działa. W tej sytuacji zrobiłem z trytytki zawleczkę do wyciągania wtyczki z obudowy. Zastanawiam się czy nie udostępnić tego pomysłu koncernowi Sony, aby ludzie starsi i wykluczeni technologicznie mogli poradzić sobie z obsługą wysokich modeli Sony.

profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Co prawda z anteny znikną już TVP4K lecz jak można była zauważyć z początkiem września ukazała się nowa aktualizacja oprogramowania dla tego telewizora więc nie sprawdzimy czy poprawiła ona nie spodziewane resety telewizora . Zgodnie z dostępnym opisem ma ona ulepszyć pracę tunera TV . Jak dotychczas nie miałem po niej problemów z utratą kanałów wraz całą listą ( należało je ponownie zaprogramować DVBT) Jest jeszcze jedna zmiana , usunięto upierdliwe ciągłe zapytania o zgodę na zmianę ustawień trybów obrazu . Teraz jest już dobrze.

Marekbu0707
Nowicjusz

Witam, nastały mistrzostwa świata wrócił program TVP 4k i problem powrócił jak bumerang, Sony nadal z tym nic nie zrobiło i tv zacina się, zawiesza przy oglądaniu meczu w jakości 4K czy komuś udało się uzyskać informacje czy Sony ma zamiar coś z tym zrobić ??? Mój model tv to OLED a9. Bardzo to irytuje...

profile.country.PL.title
raf_02
Użytkownik

Potwierdzam, też dzisiaj włączyłem mecz Holandia-Senegal, i w pewnym momencie czarny ekran, dźwięk działa, a żaden przycisk na pilocie nie reaguje, tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka. 85XG9505

profile.country.PL.title
Serpentyna
Poszukiwacz

Mam identycznie. TV Sony OLED 65 A8 się zawiesza na 4K. Ciemny ekran, dźwięk zostaje. Nic nie działa. Reset tylko po przez wyjęcie wtyczki zasilania. 

... CZY SONY TO CZYTA ?

profile.country.PL.title
JAREPAN
Poszukiwacz

No i Mundial w TVP 4K udowadnia, że zmiana oprogramowania z ubiegłego roku nie usunęła błędów tunera. Ledwie rozgrywki się zaczęły a już zdążyłem odnotować w 55XH9505:

1. restart tv podczas meczu,

2. zanik obrazu, działający sam dzwięk,

3. utratę sterowania tv z pilota czyli brak reakcji na jakiekolwiek przyciski.

I znowu w dwóch ostatnich przypadkach pozostaje wyciąganie wtyczki. Czyżby to była poważna wada elektroniki tunera?  I jak widać po zgłoszeniach, w wielu modelach?

Ból duży bo obraz 4K jest znakomity (dopóki się wyświetla) a odnoszę wrażenie, że na innych kanałach z powietrza jak i dekodera canal+  transmisje z meczów Mundialu są jakby bliżej SD niż HD.

profile.country.PL.title
walek7
Poszukiwacz

Ten sam problem Brawia 55XH 8196

profile.country.PL.title
Crush79
Poszukiwacz

To samo KDL 85 xh8505

profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Jest sposób aby trochę to poprawić w swoim KDHX9505.

Po włączeniu kanału TVP4K natychmiast zmieniam na ustawienie ścieżki audio na pierwszą od góry pozycję Dźwięk Polski Dolby Atmos- DD+2/0 i nie obserwuję tych problemów z czarnym obrazem, brakiem sterowania pilotem itp.
Prawdopodobnie detekcja większej ilości kanałów audi Dolby Atmos powoduje zbytnie obciążenie procesora i systemu co powoduje w/w reperkusje w użytkowaniu tego tv.
nie poprawiono tego w ostatniej dostępnej aktualizacji firmware we wrześniu ub. roku.

Jesli oglądamy z satelity programy UHD z pozycji Hot Birda np CANAL+ 4K i inne testowe to nie ma tam takich wielokanałowych emisji dźwięku i nic się złego nie wydarza.

Dla tego tv to zbyt dużo do zrobienia i źle to działa . 
To najwyższy topowy model z 2020 roku LCD za który zapłaciłem 6500 PLN jak widać przepłacony 😞
Aktualizacji brak Android TV w wercji 9 to jakaś kpina a akualizacje bezpieczeństwa dawno nie aktualne.