anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
JAREPAN
Poszukiwacz

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

Witam,

Wygląda na to, że nowy zaawansowany telewizor Sony i TVP 4K to źródło nowych problemów. Wcześniej TV działał stabilnie, poza sytuacjami, kiedy pilot od tego TV obsługujący też dekoder SAT przez HDMI, gubił łączność z dekoderem i trzeba było ponownie uruchamiać TV. Ale to wada, którą można jakoś ogarnąć, bo występuje czasami po przełączaniu źródła sygnału pomiędzy Androidem a dekoderem SAT. Zresztą gdzieś czytałem, że Sony chce usunąć ten problem usuwając funkcję sterowania innym sprzętem (poza Sony) w aktualizacji (!) - no ta ja już wolę się z tym męczyć.

Gorszym problemem jest to, co okazało się po uruchomieniu emisji 4k przez TVP - nie da się obejrzeć całego meczu EURO 2020 bez restartu lub zawieszanie się TV. Zrozumiałbym, gdyby chodziło tylko o wczorajszy mecz naszej reprezentacji ale problem zaczął pojawiać się regularnie.

Na zmianę albo samoczynny restart albo czarny ekran z niedziałającym pilotem  i przyciskiem  w obudowie, za to z działającym dźwiękiem. W tym drugim przypadku jedynym rozwiązaniem aby zapanować na TV, jest wyjęcie  wtyczki z gniazdka. Twardy reset jak w starych i już zapomnianych wersjach Windows. Tak raz albo dwa na jedną połowę meczu. Nie wiem czy to jest problem programowy czy błędy niewydolnej elektroniki. Tak czy inaczej trudno się pogodzić z tym, że ten typ tak ma.

Czy znacie ten problem w tym modelu i jakiś sposób na jego rozwiązanie?

Czytałem na forum, w przypadku problemów z zawieszaniem się innych modeli, o pomysłach trzykrotnego pod rząd przywracania ustawień fabrycznych ale kojarzy mi się ze splunięciem trzy razy przez plecy. Chociaż,  gdyby to było skuteczne …

Czy dokumentować i udowadniać wadę przed serwisem, która może być wrodzona dla modelu i jeszcze mało znana?

Dzięki za każdą wskazówkę.

45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
Crush79
Poszukiwacz

Może i zadziała ale nie może tak być ze tak jak i w Pana przypadku tak i w moim to telewizory z wysokiej półki , u mnie to 85 cali za które zapłaciłem ponad 13k i nie mogę oglądać 4K - jest to żenujące i mam nadzieje ze Sony się do tego odniesie ! Telewizor albo ma czarny ekran i jest dźwięk albo zawiesza się na tym kanale i na nic nie reaguje ani na pilota ani na przełączniki zamontowane w tv , w obu przypadkach pomaga tylko wyłączenie go z prądu - sorry ale wybralem Sony a nie inna firmę  i za nie małe pieniądze żeby takie jaja robić 

profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Tak, do jest nie dopuszczalne aby tak drogi i zaawansowany technologicznie sprzęt nie działał poprawnie a wsparcie techniczne nic z tym nie robiło przez tyle czasu.

Jest sposób na reset zablokowanego TV, wystarczy przytrzymać dłużej przycisk zasilania na pilocie co powoduje restart telewizora bez wyłączania zasilania w gniazdku.

profile.country.PL.title
Crush79
Poszukiwacz

Zastanawiam się co Sony odpowie jak zaskarżenia towar niezgodny z opisem , pewnie powie ze jest 4K ale ze nie działa poprawie to już trudno , poczekamy czy Sony się odniesie do naszych wpisów. W końcu to community Sony ! a nie prywatne forum.

profile.country.PL.title
Crush79
Poszukiwacz

Odpowiedz z supportu Sony - być może tak jest 

Dziekujemy za kontakt z Sony.

Informujemy, ze jest to problem z nadawanym sygnalem. Telewizor nie posiada usterki.

Problemem jest nadawany sygnal. Problem ten jest znany w mediach i nie dotyczy tylko telewizorow Sony.
Prosimy o kotakt z nadawca.”

profile.country.PL.title
meggi44
Poszukiwacz

Ja mam to samo w modelu KD65AG9BAEP.Myslę ze jesli nic z tym Sony Polska nie zrobi lub przedstawiciel na Europe BV w Holandii to zgłosimy to do UOKiK niech się ta sprawa zajmie bo to jest jawne lekceważenie klientów.Głupie naiwne tłumaczenie ze wina jest po stronie nadawcy?Jak by tak było to inne modele telewizorów też miały by z tym problem.Ja zgłosiłem problem do autoryzowanego servisu, przyjechal technik w menu serisowym nie stwierdził zadnych kodów błedów.Nie zgodziłem się na zabranie telewizora do serwisu.Osoby które maja telewizory na gwarancji zglaszajcie ten problem nawet po to aby wygenerować im koszty serwisu gwarancyjnego moze to ich czegos nauczy.Jak wieksza ilosc osób bedzie stanowczo reagować mysle ze zmusi ich to do pewnych działań!

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Ciekawe, że Sony odbija piłeczkę i zwala na nadawany sygnał. A jakimś cudem na modelach z 2021 roku i nowszych wszystko działa ok.

profile.country.PL.title
KWAR69
Poszukiwacz

Mam również identycznie. TV Sony OLED 48 A9 nowy kupiony 3 miesiące temu się zawiesza na tylko na TVP 4K. Ciemny ekran, dźwięk zostaje. Nic nie działa. Reset tylko po przez wyjęcie wtyczki zasilania.

Co robić ?

profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Dyskusja trwa od zeszłego roku i niestety aktualizacje softu w tym okresie nic nie zmieniły.

Zostaje próba walki na drodze gwarancyjnej.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Witam serdecznie,posiadam 5 letni tv sony android,mam moduł canal plus i oglądam tvp 4k i nic Mi nie zrywa obrazu,nie zanika itp,tylko obraz jest ciemny,ale mam na to sposób,winne temu jest oprogramowanie,a nie TVP.

Kosecki
profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Na tv Sony 4K z 2015  x8509C  program TVP 4K działa idealnie, bezproblemowo, natomiast na XH 9505 z 2020 non stop problemy, takie same jak u innych użytkowników......