anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
JAREPAN
Poszukiwacz

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

Witam,

Wygląda na to, że nowy zaawansowany telewizor Sony i TVP 4K to źródło nowych problemów. Wcześniej TV działał stabilnie, poza sytuacjami, kiedy pilot od tego TV obsługujący też dekoder SAT przez HDMI, gubił łączność z dekoderem i trzeba było ponownie uruchamiać TV. Ale to wada, którą można jakoś ogarnąć, bo występuje czasami po przełączaniu źródła sygnału pomiędzy Androidem a dekoderem SAT. Zresztą gdzieś czytałem, że Sony chce usunąć ten problem usuwając funkcję sterowania innym sprzętem (poza Sony) w aktualizacji (!) - no ta ja już wolę się z tym męczyć.

Gorszym problemem jest to, co okazało się po uruchomieniu emisji 4k przez TVP - nie da się obejrzeć całego meczu EURO 2020 bez restartu lub zawieszanie się TV. Zrozumiałbym, gdyby chodziło tylko o wczorajszy mecz naszej reprezentacji ale problem zaczął pojawiać się regularnie.

Na zmianę albo samoczynny restart albo czarny ekran z niedziałającym pilotem  i przyciskiem  w obudowie, za to z działającym dźwiękiem. W tym drugim przypadku jedynym rozwiązaniem aby zapanować na TV, jest wyjęcie  wtyczki z gniazdka. Twardy reset jak w starych i już zapomnianych wersjach Windows. Tak raz albo dwa na jedną połowę meczu. Nie wiem czy to jest problem programowy czy błędy niewydolnej elektroniki. Tak czy inaczej trudno się pogodzić z tym, że ten typ tak ma.

Czy znacie ten problem w tym modelu i jakiś sposób na jego rozwiązanie?

Czytałem na forum, w przypadku problemów z zawieszaniem się innych modeli, o pomysłach trzykrotnego pod rząd przywracania ustawień fabrycznych ale kojarzy mi się ze splunięciem trzy razy przez plecy. Chociaż,  gdyby to było skuteczne …

Czy dokumentować i udowadniać wadę przed serwisem, która może być wrodzona dla modelu i jeszcze mało znana?

Dzięki za każdą wskazówkę.

45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
mati_luk
Użytkownik

Ten model z 2015 też jest na androidzie? Wygląda trochę jakby zmiana android tv na Google tv w 2021 poprawiła ten temat.

Ja mam tegoroczny model na Google tv i super działa. Przez chwile miałem też zeszłoroczny model, również bezproblemowo. Ale pamiętam jak kilka lat temu tata szukał nowego tv. I myślał o którymś modelu LCD Sony. Jednak zrezygnował, bo w tamtym czasie systemem był android i mocno kapryśne były te tv. Sporo narzekań na forach było o zawiechach i różnych systemowych problemach.

Paul.C1987
Nowicjusz

Ten sam problem w Sony KD-55XG8505 (oczywiście posiada wszystkie aktualizacje). Wielokrotnie na kanale TVP4K pilot przestaje całkowicie reagować (tak samo przycisk na telewizorze), znika obraz - widać czarny ekran, słychać tylko dźwięk, jedyne rozwiązanie to wyciągnięcie wtyczki z gniazdka - taka to technologia. 

Jeśli rzekomo miałaby to być wina nadawcy kanału, to czemu nie dzieje się to na TV 4K innych firm, i w jaki sposób nadawca sygnału, oprócz spowodowania zaniku tegoż sygnału, sprawia że nie działa żaden przycisk na pilocie?!

 

profile.country.PL.title
danek70
Użytkownik

Partacze z Sony, udajecie, że nie widzicie tych wpisów odnośnie niewłaściwego odbioru programuTVP 4K przez wasze felerne telewizory ???, albo jesteście ciemni i bezradni wobec problemu ???. Pewnie jedno i drugie, plus jeszcze to, że jesteście oszustami, bo tylko oszust sprzedaje sprzęt z ukrytymi wadami, a później udaje głupka...  Sony jesteście obrzydliwi, tak jak i wasz bezwartościowy sprzęt. 

Wszyscy których ten problem dotyczy piszcie i dawajcie pomysły, jak się zabrać za tą bandę oszustów z SONY ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Oczywiście Sony z 2015 roku jest na Androidzie i TVP4K działa bezproblemowo. Na tv z 2020 roku problemy. Na meczu Argentyna Meksyk dwa razy czarny ekran. Cenię Sony za genialny obraz przy którym telewizory innych firm zostają daleko w tyle. Ale te problemy z sygnałem 4K, z oprogramowaniem, trochę inżynierów Sony ośmieszają. Brak reakcji na zgłoszone problemy - niezrozumiały. Do roboty można powiedzieć !!!! Kiedy to się skończy - naprawcie to.!!!

profile.country.PL.title
PioSwi
Poszukiwacz

Sony KD-65ZF9 ten sam problem. Czarny ekran, leci dźwięk, brak reakcji na pilota i przyciski na TV.. pomaga tylko odłączenie od prądu. 

profile.country.PL.title
meggi44
Poszukiwacz

Słuchajcie uzytkwnicy telewizorów marki Sony z którymi sa problemy z zawieszaniem sie na kanale TVP4K.Są rózne mozliwosci aby zmusić ich do podjecia dzialań:

 

1/osoby które maja telewizor na gwarancji a nie minęly jeszcze  2 lata od zakupu powinny sie domagac wymiany telewizora z tytułu RĘKOJMI podkreslam RĘKOJMI a nie gwarancji od sprzedawcy gdzie zakupili telewizor.Myślę że jest to łatwiejsza ściezka choć niekoniecznie .Przepisy prawa konsumenckiego z tytułu rekojmi mozna również domagac sie zwrotu pieniedzy, obnizenia ceny lub naprawy co kto woli.

2/druga mozliwość zgłosić to do SONY POLSKA i domagac sie wymiany telewizora majac stosowne argumenty ze zjawisko wystepuje w bardzo wielu modelach telewizorów marki SONY a nie moim jednym egzemplarzu.Kategorycznie wymiana na nowy model lub zwrot pieniedzy nie zgadzac sie na naprawy.

3/Jesli odpowiedz z Sony Polska bedzie negatywna tak jak robia dotychczas zasłaniajac sie nieprawidłowa emisja ze strony POLKOMTELA w DVBT2, co jest totalna bzdura chociazby z tego tytułu ze w innych markach telewizorow zjawisko to nie wystepuje oraz w najnowszych telewizorach Sony, składamy zawiadomienie do Prezesa Urzedu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Mozna to zrobic droga mailowa lub pisemnie.Im wiecej osób to zrobi tym lepiej Mysle ze ok 100 bedzie wystarczajaca aby prezes wszczął postepowanie.Jak im to udowodni to czeka ich wielomilionowa kara i myślę że ich to mocno zaboli.W tym punkcie dotyczy to również użytkowników telewizorów po gwarancji po maja do tego pełne prawo bo jest to wada fabryczna tak jak np ujawniona w danej marce samochodow osobowych.Jako przykład podam znana aferę Volkswagena dotyczaca oszustwa emisji spalin

4/Zgłosić ten fakt także do regionalnych rzeczników praw konsumentów żeby tez podjeli sie interwencji

5/Ja ze swojej strony jestem w stanie wystosować odpowiednie pismo do przedstawiciela Sony Europe BV w Holandi i opiszemy cała sprawe jak traktowani są polscy uzytkownicy marki Sony.A byś moze wystapimy z pismem do struktur unijnych? w zależnosci od uzyskanej odpowiedzi i działań

6/Mozemy sprawe mocno nagłosnić w mediach, tez jest to do zrobienia.

7/ostatni krok to skierowanie roszczeń na drodze prawnej do Sądu mysle że od razu Okregowego w Warszawie tam gdzie jest siedziba Sony.Najlepiej w formie pozwu zbiorowego tak aby sie zjednoczyć swoje siły.Potrzebny bedzie prawnik który to zredaguje a moze jest taki tu na forum.

Myslę ze da się ostro popalić korporacji Sony, damy im po nosie i nauczymy szacunku dla klientow odbiorcow produktów Sony

Nas jako konsumenci nie interesują rozliczenia i wzajemne relacje buissnesowe miedzy Sony Polska a producentem czy innymi podmiotami bioracymi udział w dystrybucji telewizorów.My chcemy miec produkt pozbawiony wad za który zapłacilismy okreslone pieniadze niezaleznie czy towar kosztował 1 tys czy 40 tysiecy

Słuze pomoca mozna do mnie pisac na maila meggi44@wp.pl, tez zaczynam podejmowac okreslone kroki.

profile.country.PL.title
meggi44
Poszukiwacz

Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga nagrywajcie filmiki za pomoca smartfona króre beda dowodem w sprawie nalezy nagrac jak telewizor sie zachowyje podac dzień godzinę i nagrać takze tabliczke znamionowa z tyłu telewizora ze dotyczy to takiegoa a takiego modelu z nr seryjnym.

profile.country.PL.title
meggi44
Poszukiwacz

Błąd z mojej strony dystrybutorem syganału telewizji naziemnej w Polsce jest EMITEL. Polkomtel do operator sieci komórkowej. Przepraszam za błąd.

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Potwierdzam, zmiana ścieżki dźwiękowej na najwyższą pozycję na liście audio eliminuje problemy z wieszaniem tv. Ale to połowiczne rozwiązanie choć skuteczne.

profile.country.PL.title
danek70
Użytkownik

@meggi44 , bardzo dobrze, że podjąłeś się tematu odpowiedzialności SONY za usterki pojawiające się podczas oglądania TVP 4K. Również uważam, że powinni się do tego odnieść odpowiedzialnie, poprzez wymianę na model, który jest pełnowartościowy, albo zwrot gotówki i to bez znaczenia na gwarancję, ponieważ to jest usterka fabryczna, która występowała już od czerwca 2021.

Jestem gotowy z nimi walczyć i wydaje mi się, że grupowo mamy większe szanse trzeba się tylko jakoś ugrupować i wspólnie im przedstawić nasze stanowisko...