anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
JAREPAN
Poszukiwacz

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

Witam,

Wygląda na to, że nowy zaawansowany telewizor Sony i TVP 4K to źródło nowych problemów. Wcześniej TV działał stabilnie, poza sytuacjami, kiedy pilot od tego TV obsługujący też dekoder SAT przez HDMI, gubił łączność z dekoderem i trzeba było ponownie uruchamiać TV. Ale to wada, którą można jakoś ogarnąć, bo występuje czasami po przełączaniu źródła sygnału pomiędzy Androidem a dekoderem SAT. Zresztą gdzieś czytałem, że Sony chce usunąć ten problem usuwając funkcję sterowania innym sprzętem (poza Sony) w aktualizacji (!) - no ta ja już wolę się z tym męczyć.

Gorszym problemem jest to, co okazało się po uruchomieniu emisji 4k przez TVP - nie da się obejrzeć całego meczu EURO 2020 bez restartu lub zawieszanie się TV. Zrozumiałbym, gdyby chodziło tylko o wczorajszy mecz naszej reprezentacji ale problem zaczął pojawiać się regularnie.

Na zmianę albo samoczynny restart albo czarny ekran z niedziałającym pilotem  i przyciskiem  w obudowie, za to z działającym dźwiękiem. W tym drugim przypadku jedynym rozwiązaniem aby zapanować na TV, jest wyjęcie  wtyczki z gniazdka. Twardy reset jak w starych i już zapomnianych wersjach Windows. Tak raz albo dwa na jedną połowę meczu. Nie wiem czy to jest problem programowy czy błędy niewydolnej elektroniki. Tak czy inaczej trudno się pogodzić z tym, że ten typ tak ma.

Czy znacie ten problem w tym modelu i jakiś sposób na jego rozwiązanie?

Czytałem na forum, w przypadku problemów z zawieszaniem się innych modeli, o pomysłach trzykrotnego pod rząd przywracania ustawień fabrycznych ale kojarzy mi się ze splunięciem trzy razy przez plecy. Chociaż,  gdyby to było skuteczne …

Czy dokumentować i udowadniać wadę przed serwisem, która może być wrodzona dla modelu i jeszcze mało znana?

Dzięki za każdą wskazówkę.

45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Walka z wiatrakami... Sam walczę z nimi z modułem cam i brakiem tv kablowej i nic... 

profile.country.PL.title
rrufik
Poszukiwacz

Czy chodzi o zmianę Tryb Dźwięku? Czy coś jeszcze innego? Mnie też to trapi na 55XH9505 i ciężko się mecze ogląda...

 

IMG_20221214_121040_copy_1092x686.jpg

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Po przełączeniu się na program TVP 4K wciskasz na pilocie przycisk Audio, znajduje się on pod przyciskiem głośności, następnie  wybierasz pierwszy od góry dźwięk  przesuwając kursor strzałką do góry i naciskasz ok.

profile.country.PL.title
rrufik
Poszukiwacz

Ahhh, ten dzięki piękne. U mnie lista opcji wygląda jakoś "ubogo" pod względem prezentowania informacji...ten "Polski" zaznaczony na screenie?

 

IMG_20221214_122224_copy_910x741.jpg

 

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Tak , wybierz ten dźwięk i powinno być ok, jeśli się nie mylę jest więcej opcji dźwięku jak przewiniesz w dół.

 

profile.country.PL.title
w26rysiek
Użytkownik

Dźwięk Polski Dolby Atmos- DD+2/0, sprawdzasz wciskając przycisk info.