anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

@lolek68

Także zachodzę w głowę, co jest tego przyczyną. U mnie to źle tak nie wygląda, ale faktycznie, obraz z Netflix HDR/DV, nie należy do tych najładniejszych, DV z Amazona zdecydowanie ładniejszy. Ale taka "Okja" jest bardzo miła dla oka. Może to kwestia apki z TV?

@wlod1968

Czy problemem jest każda treść HDR/DV, czy tylko ta z Netflixa?, pobierałem sobie dema z tej strony

https://4kmedia.org/tag/sony/

To jakość wbija w fotel, czerń prawie oledowa, kolory bardzo soczyste, kontrast odpowiednio wysoki.

Zobacz jak taki materiał wygląda u Ciebie i daj znać

 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

W moim XE9005 dodatkowo , jest problem z cięciem się filmów z youtuba 4k HDR 60 fps

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Na moim XE9005 HDR z Youtube wygląda jak kupa

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

wojtekmarchewka

Nie mam innego zródła z DV, tylko Netflix. Zamieszczone zdjecie zrobiłem swoją komórką Samsungiem Galaxy, który mam wrażenie zdecydownaie lepiej oddał obraz niż w rzeczywistości. Normalnie wyglada to jeszcze gorzej, nie można oglądać. Oczywiscie można obejrzeć dema ale gdy kupowałem telewizor bardziej mi zależało mi na oglądaniu zwykłych treści telewizyjnych.Teraz aż wstyd sie przyznać ale... o zgrozo zdecydowałem się na ten telewizor gdyż miał być świetnym telewizorem do HDR.  To tak jakby kupic super sportowy samochód dla jego osiągów prędkosci a potem delektować sie maksymalną predkością 40 km/h.

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

@wlod1968

Rozumiem Twoje rozgoryczenie, sam także szukam perfekcji AV. Jest to sytuacja bardzo nietypowa, gdyż z ogólną treścią HDR/DV radzi sobie doskonale, a w przypadku Netflixa nie. Miejmy nadzieję, że to się zmieni, na pocieszenie podam linka gdzie 04.12.2018 w USA była aktualizacja XE9005, jest wzmianka o poprawie obrazu DV z Netflix i inne poprawki

https://www.sony.com/electronics/support/lcd-tvs-android-xe90xx_x90xxe-series/xbr-49x900e/downloads/...

Jaką masz wersje oprogramowania?

profile.country.PL.title
lolek68
Poszukiwacz

Ja bym nie był taki pewny poprawy obrazu na XE9003, telewizor ten nie jest wymieniony w stopce:

Adds support for Dolby Vision™ content (XBR-65Z9D, XBR75Z9D, XBR-100Z9D, XBR-55A1E, XBR-65A1E, XBR-77A1E, XBR-55X930E, XBR-65X930E, and XBR-75X940E only)

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

@wlod1968

Widziałem to , że miały aktualizację, ale czy i kiedy dadzą ją w polsce ? Niby ona poprawia wszystkie błędy w XE9005

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

@lolek68@wojtekmarchewka, XE9005 nie obsluguje Dolby Vision, jedynie HLG i HDR10...

Co do zmiany jakosci obrazu na zatrzymanym filmie - to wydaje mi sie to normalne, przestaja plynac metadane, wylacza sie DV. Aplikacja Netflix nigdy nie wspierala HDR w swoim GUI na Android TV. HDR aktywowalo sie tylko w momencie uruchomienia otwarzania. Poza tym, pomstowanie na jakosc obrazu w telewizorze na podstawie stopklatki jest cokolwiek nielogiczne, szczegolnie, ze im dluzsza ekspozycja jasnego obrazu, tym jego jasnosc spada.

 

Uprzedzajac porownania z xbox czy Apple TV - w tym pierwszym DV uruchamia sie wraz z odpaleniem aplikacji Netflix, w tym drugim, caly interfejs uzytkownika jest wyswietlany w DV, wiec nie ma sensu porownywac zachowania na stopklatkach.

 

HDR w Youtube z ciekawosci sprawdze, bo zanim zostal wprowadzony, to naogladalem sie demowek z innych zrodel, a chyba tylko to mozna na YT w HDR obejrzec, nic "glebszego".

 

Chetnie zrobie wam zdjecia, bo szczerze mowiac, nigdy nie mialem problemow z HDR w XE9305 bez wzgledu na standard i zrodlo (moze oprocz jednego z pierwszych meczow w C+ 4k podczas Mistrzostw w Rosji, ale to byl blad po stronie nadawcy). Mam gdzies jeszcze nagrania z C+ 4k z lata i jakies demowki 4k z Astry 19,2E.

 

No i zeby uciac kasliwe komentarze niektorych - nie, nie pracuje dla Sony ani w Sony, a telewizor kupilem w lipcu 2017 roku i moglbym sie przyczepic do wielu rzeczy w tym TV, ale nie do jakosci obrazu (pomijam koslawo napisane aplikacje jak Player, w ktorym brak dostosowania odswiezania do materialu i obraz traci na plynnosci, czy TVP VOD gdzie wszelkie ciemniejsze przejscia sa przebarwione).

 

 

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Niestety mam taki sam obraz jak Wlod1968 przez cały okres trwania filmów na Netflix w jakości DV, tj. oślepiające jasnością napisy i obraz przyciemniony, jakby za mgłą. W przypadku filmów w jakości 4K na Netflix nie ma żadnego probleu, wszystko chodzi tak jak powinno.   

profile.country.PL.title
czenio6
Poszukiwacz

Pozew zbiorowy - jestem za