anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
zyga00
Poszukiwacz

Spróbujcie dać HDR ręcznie na HLG i przestrzeń kolorów na bt2020. Zmienia się coś?

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Nic nie zmienia. Chyba w automacie przestrzeń też to wybiera bo jest to samo. 

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Zmieniając wszystkie możliwe ustawienia nie uzyskuje zmian. Oraz wygląda tragicznie. Sony totalnie mnie olewa. 

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-75xe8596 Trzeba czekać na tą aktualizację, która jest opóźniona. Byle zdążyli do końca mundialu. 

 

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Oby szybko i oby rozwiązało problem. 

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Znając szybkość aktualizacji sony to w 2020 roku powinnno być. Ja na moim modelu nie mam szans na aktualizacje. 😕 była w marcu wiec kolejna za 2 lata albo wcale.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj @ukpipaa

Oto czego dowiedzieliśmy się pozgłoszeniu Twojego zapytania do Supportu Sony:

--------

Niestety problem nie dotyczy telewizorów, a samego sygnału przy tym kanale. Sprawa była już zgłaszana przez klientów na naszej infolinii oraz zweryfikowana przez inżynierów. Jeśli problem dotyczyłby telewizorów to niezależnie od źródła obraz HDR odtwarzany byłby w jednakowy sposób, a przykładowo nagrania z aplikacji YouTube prezentują się znacznie lepiej w stosunku do niedawno uruchomionego kanału.

----

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Dzięki za odpowiedź. Masz racje. Na Netflix i YouTube HDR działa prawidłowo. Faktycznie problem jest z sygnałem z ultrabox 4k. Zasugerowałem się opisem tej nowej opóźnionej aktualizacji, gdzie jest mowa o naprawie ściemniania obrazu HDR. Być może to nc+ powinien zaktualizować dekoder. Ale właściciele tv innych marek, np. Lg nie maja tego problemu. Także czekam na update Sony i wierze że to załatwi sprawę.

Wysłane z iPhone'a

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Czyli rozumiem że źle nadaje nc+ i hd+. Problem jest na kanałach c+ uhd 4k, Travelxp 4k, Insight tv uhd, SES UHD,UHD1 by Astra. I te wszystkie kanały źle nadają? Zle też interpretuja te kanały Samsung, Lg, Panasonic bo u nich działa dobrze. Czyli tylko sony ma dobrze, ale inni mają źle dlatego na Sony nie działa? teraz juz wszystko rozumiem, sony jest wspaniałe a reszta sie myli... Fajnie mieć TV, który wie lepiej... :wink: :wink:

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

No z tym YouTube to nie wiem tam dla mnie wygląda tak samo jak na canal 4k. Hgl sciemnia obraz a HDR10 przejaskrawia. Ale pewnie się nie znam skoro tv wie lepiej