anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
zyga00
Poszukiwacz

Mój A1 na YT nie widzi sygnału HDR. Mam ustawiony na automat.

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Dopiero po Twoim poście sprawdziłem obraz z youtube, u mnie tez na Youtube HDR nie wykrywa. Pewnie dlatego obraz wygląda tak dobrze :slight_smile: ten obrazek potrafi zrobić wrażenie.

 

Zarówno pliki jak i to co nadaje z satelity w formacie: Transfer characteristics    : HLG / BT.2020 non-constant - jest pokazywane źle.

Natomiast pliki w formacie: Transfer characteristics    : SMPTE ST 2084 są wyświetlane prawidłowo. 

Ten drugi format na TV sony wyglada fantastycznie, taki sam format mają prezentacje od Sony które wygladaja dobrze.

 

Przetestowałem wszystkie możliwe rodzaje ustawień, HLG zdecydowanie nie da się oglądać. 😕 Szkoda tylko że Sony twierdzi że wszystko jest OK, że to wina nadawców i że mamy sobie zmienić ustawienia. 

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Dokładnie tv nie wykrywa hdr a po recznym włączeniu jest tak jak pisałem wyżej. 

profile.country.PL.title
czenio6
Poszukiwacz

Mam identyczny problem z odbiorem HDR z dekodera nc+ 4K. Na moje pytanie otrzymałem identyczną odpowiedz od Sony. Ponownie odpowiedziałem, że mam najnowsze oprogramowanie zarówno telewizora jak i dekodera .

Odpowiedź od Sony nadeszła bardzo szybko z prośbą o przysłanie dwóch zdjęć jednego z kanału 4K bez HDR a drugiego z HDR. W dniu 25.06.2018 r otrzymałem odpowiedź, że mój problem został skierowany do działu technicznego  który się ze mną skontaktuje w tej sprawie. Bardzo jestem ciekawy jaką otrzymam odpowiedź.

 Korespondencję z Sony rozpocząłem w dniu 20.06. b.r. i sądziłem że tylko ja mam ten problem ale przypadkowo natknąłem się na to forum. Okazuje się , że Sony zna sprawę od dawna i gra ze mną w "głupa" jakby pierwszy raz się dowiedziało o problemie z wyświetlaniem obrazu HDR z dekodera nc+.

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Oczywiście że wiedza o problemie.

Ja po wysłaniu zdjęć otrzymałem taką odpowiedz:

"Szanowny Panie,

dziękuję za przesłane dane.

 Przekieruję Pańską sprawę ponownie do techników.

Proszę o cierpliwość."

 

Wątpię żeby coś zmienili, wiedza o wszystkim i nas olewaja. Nie wiem dlaczego ale co jakiś czas tv się wiesza i nie przelacza na hdr. Wtedy obraz jest ok. Ale to zawieszenie trwa tylko do resetu. Poza tym mój Sony na amnezje - zapomina hasło do WiFi. Jest to tak irytujące że musiałem pociągnąć kabel. Same problemy z tym badziewiem. 

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Obraz na Ultrabox 4K  na kanale canal+4K super, HDR pojawia się zaraz po przełączeniu.

HDR na youtube nie działa, mimo ustawienia HDR na automat.

Sony xe9305.

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

U mnie na XE9305 rowniez kanaly 4K z HLG maja prawidlowy odbior i obraz jest doskonaly (odbior bezposrednio przez TV, bez dekodera). Oczywiscie porowanie C+ UHD z TVP 4k powoduje, ze w TVP 4k obraz bez HDR wydaje sie bardziej kontrastowy, ale tak ma wlasnie byc. 

Na poczatku transmisji na Canal+ UHD byly problemy z prawidlowym nadawaniem HLG i telewizory glupialy, a problem sciemniania w oprogramowaniu dotyczy chyba tylko telewizorow OLED.

 

Z tego, co kojarze, to HDR na YT nie dzialalo nigdy i nie dziala nadal, a i z 4k byly problemy i nie ma to zwiazku z Sony, zaden Android TV tego nie obsluguje z wbudowanej aplikacji.

 

HDR nie ma sprawic, ze obraz bedzie jasniejszy. Ma sprawic, ze bedzie mial wysoki zakres dynamiki (High Dynamic Range), co oznacza tyle, ze czarne bedzie czarne, a jasne fragmenty moga byc jeszcze jasniejsze (jesli tak zalozyl realizator obrazu) ALE pomiedzy skrajnymi wartosciami, dzieje sie zdecydowanie wiecej, niz w SDR przez co obraz moze wydawac sie mniej kontrastowy. Tak ma byc. To nie jest "maksymalna aplituda jasnosci" tylko "szeroki zakres dynamiki".

 

Tak jak nie kazdemu podoba sie brzmienie muzyki nieskompresowanej dynamicznie (bo gra za cicho), tak samo nie kazdy musi lubic HDR (bo jest za ciemny). Trzeba dobierac sprzet do preferencji i raczej nie na materialach pokazowych w sklepach, bo jedyne, co wykorzystuja, to maksymalne poziomy jasnosci, ktore telewizory wspierajace HDR osiagaja, ale z idea HDR za wiele wspolnego to nie ma.

 

 

 

 

profile.country.PL.title
Piraciskoo
Użytkownik

Gratuluję prawidłowego wyświetlania. Z sd8505 niestety nie jest tak fajnie. Tak jak pisałem wyżej problem jest tylko z jednym formatem i uwierz mi ze tak nie powinno to wygladac. Widziałem ten sam materiał na innym tv i było dużo dużo lepiej. Wiem na czym polega hdr i wiem że tak nie powinno być. Tutaj wręcz zakres tonalny się zmniejszył, słońce jest szare zamiast białe. Do około słońca widać "schody" nie ma łagodnych przejść. 

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

Wiem, ze to moze byc glupie pytanie, ale czy masz ostatnia aktualizacje z 14-marca, ktora wprowadza obsluge HLG w TV z lat 2015/2016? 

 

Chociaz problem z nadawaniem HLG mial jedynie C+ z tego, co kojarze i telewizory bez wparcia HLG nie potrafily prawidlowo wyswietlic obrazu w SDR. Nie slyszalem nic o problemach na testach SESa albo Eutelsata.

profile.country.PL.title
czenio6
Poszukiwacz

Oczywiście mam zainstalowaną aktualizację z 14 marca o numerze 5.381

Wysłane z aplikacji Poczta dla Windows 10



---
Ta wiadomość została sprawdzona na obecność wirusów przez oprogramowanie antywirusowe Avast.
https://www.avast.com/antivirus