anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
oldguest
Początkujący

To nie jest gwint. Z tego co mi się wydaje to specjalnie tak jest żeby nie odbijało światłą do obiektywu.

lennox-----
Początkujący

Tak Tak, ale chodzi mi o to coś co jest od wewnetrznej w obudowe gdzie chowa się obiektyw. Wydaje mi się że tam jest gwint. Widać to pod obiektywem - bo akurat tak jest ustawione że widać to najlepiej z tego ujęcia.
...... Ale też się nie upieram przy tym :D

oldguest
Początkujący

No to jest gwint.... Do przykręcania tej osłony przeciw słonecznej.

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

mno napisał(a):

Ale jednego mi naprawdę brak Rejestracji Full HD.



Jest Full HD, a dokładnie AVCHD :-) 1440 x 1080.

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

ripride napisał(a):

czy dadzą wreszcie możliwość wyboru kompresji zdjęć i czy obiektyw będzie wolny od wad które miał Carl Zeiss (głownie zniekształcenia i aberracja)



Wyboru stopnia kompresji nie ma. Obiektyw G to zupełnie nowa konstrukcja, z soczewkami ED. Dodatkowo, aparat koryguje zniekształcenia programowo.

lennox-----
Początkujący

Krzysztof - czyli dystorsja beczkowata powinna byc dużo mniejsza niż w H50 ?

profile.country.pl_PL.title
Ernet-----
Poszukiwacz

Krzysztof napisał(a):

ripride napisał(a):

czy dadzą wreszcie możliwość wyboru kompresji zdjęć i czy obiektyw będzie wolny od wad które miał Carl Zeiss (głownie zniekształcenia i aberracja)



Wyboru stopnia kompresji nie ma. Obiektyw G to zupełnie nowa konstrukcja, z soczewkami ED. Dodatkowo, aparat koryguje zniekształcenia programowo.



Taki argument absolutnie mnie nie przekonuje. Podobnie było z H-9 - miałem i pozbyłem się go po kilku dniach. W bardzo krótkim czasie został "wypuszczony" H-50, gdzie już tej wady nie było. To bardzo znaczące posunięcie Sony. Poza tym w tego typu aparatach ( poza auto ) musi być możliwość wyboru
praktycznie wszystkich nastaw, a - powtórzę się - wybór kompresji, to jedna z podstawowych.

oldguest
Początkujący

Ernet napisał(a):

wybór kompresji, to jedna z podstawowych.



Nie rozumiem po co. W aparacie na stałe jest lowless a przy dzisiejszych wielkościach kart pamięci nie widzę sensu wybierać mocniejszej kompresji (gorszej jakości) to lepiej wybrać niższą rozdzielczość.

lennox-----
Początkujący

Ernet napisał(a):

wybór kompresji, to jedna z podstawowych.



Nie rozumiem po co. W aparacie na stałe jest lowless a przy dzisiejszych wielkościach kart pamięci nie widzę sensu wybierać mocniejszej kompresji (gorszej jakości) to lepiej wybrać niższą rozdzielczość.



Dokładnie Tak.
Też tak uważam. Większa kompresja to gorsza jakość. Zawsze można kupić dużą kartę i OK.
W zeszłym roku kiedy miałem jeszcze DSC-H2 kupiłem kartę 8 GB i zrobiłem na wakacjach 1300 fotek (w 2 tygodnie) na max rozdzielczości. Gdybym zjechał o połowę wyszło by jakoś troszkę ponad 2000 fotek.