anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony DSC-HX1

ripride
Początkujący

Sony DSC-HX1

http://www.dpreview.com/news/0903/09030 ... dschx1.asp

hmm, chyba już zaczne zbierać kase. premiera ma być w maju, na wakacje jade w czerwcu. jesli tylko pojawi się przed moim wyjazdem kupuje w ciemno, daje slowo :P

224 ODPOW. 224
oldguest
Początkujący

- brak obiektywu Carl Zeiss, z którego słyną aparaty Sony



Ale ostatnio w aparatach kompaktowych oraz kamerach Sony zaczęło pozycjonować optykę serii G wyżej od Carl Zaiss-a.

Bardzo miło że szumy w trybie standardowym są mniejsze od Canona. A jeszcze mamy w zanadrzu funkcję "sklejenia" chyba 6 zdjęć co zmniejsza szumy oraz podnosi dynamikę.

Brak wzmianki o softwarowym korygowaniu dystorsji... Czyli 20x zoom bez zniekształceń :D Coś czego brakowało w H9 i H50....

Widziałem ostatnio na własne oczy ten aparat. A ta panorama bajka po prostu..... Lada moment w sprzedaży będzie.

lennox-----
Początkujący

Brak wzmianki o softwarowym korygowaniu dystorsji... Czyli 20x zoom bez zniekształceń :D Coś czego brakowało w H9 i H50....
Widziałem ostatnio na własne oczy ten aparat. A ta panorama bajka po prostu..... Lada moment w sprzedaży będzie.




To z tą dystorsją również mnie intryguje, choć na fotkach testowych widać lekką beczkę.
Czy wiesz może kiedy dokładnie będzie w sprzedaży ? bo czekam i czekam i doczekać się nie mogę :)

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

lennox napisał(a):

Czy wiesz może kiedy dokładnie będzie w sprzedaży ? bo czekam i czekam i doczekać się nie mogę :)



Aparat ma trafic do polskich sklepow 29 kwietnia wiec wlasciwie lada dzien.

a tu test aparatu, z sampli umieszczonych na ostatniej stronie rokuje naprawde niezle, o dystorsjach tez pisza (na poziomie 0.4%)

lennox-----
Początkujący

Przyznam że jestem pod wrażaniem :)))
A ta dystorsja 0,4% to tyle co nic :)
Rewelacja jednym słowem :))

oldguest
Początkujący

No właśnie trochę tego nie rozumiem piszą coś o lekkiej dystorsji a ja widziałem na własne oczy jak aparat ją korygował... Może da się to wyłączyć albo działa tylko w niektórych trybach w każdym bądź razie na podglądzie przy robieniu zdjęcia widać lekkie załamania prostych a po zrobieniu zdjęcia są proste.... Nie miałem go długo w rękach. Intrygowało mnie panoramowanie i że to działa tak jak piszą psssssstttttryk i panorama :shock: (kolega robi panoramy profesjonalnie lustrzanką 5h pracy z aparatem potem na kompie HX1 robi w 10sec) Potem te zdjęcia ISO1600 6 fotek szumu nie ma :shock: Przejściówka na duże HDMI (nie mini) w zestawie filmy 1080p z działającym zoom-em podczas kręcenia. Dobry mikrofon stereo :shock: Robi wrażenie bardzo lekkiego a akumulator sporo większy (zaadaptowany z kamer).

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

oglądałem fotki robione w trybie panoramy na targach w Łodzi i muszę przyznać że przy dużej ilości szczegółów aparat się czasem lekko myli
a to ktoś z tłumu ma dwa nosy lub 7 palców u ręki ale to i tak jest do szybkiego usunięcia w programie graficznym niż paręnaście minut spędzonych na sklejaniu fotek w trybie "normalnym"

lennox-----
Początkujący

........ja widziałem na własne oczy jak aparat ją korygował... Może da się to wyłączyć albo działa tylko w niektórych trybach w każdym bądź razie na podglądzie przy robieniu zdjęcia widać lekkie załamania prostych a po zrobieniu zdjęcia są proste....



O właśnie - to mnie bardzo interesuje :) Bardzo Cię proszę napisz coś więcej ;)
Czyli na LCD widać krzywiznę a na wykonanych fotkach już nie ?
To ta korekcja działa jakoś w tle ? ;)
Świetna sprawa :)

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

lennox napisał(a):

Przyznam że jestem pod wrażaniem :)))
A ta dystorsja 0,4% to tyle co nic :)
Rewelacja jednym słowem :))



ja bym się jednak tak nie zachwycał. owszem jak na kompakt to wszystko wyglada lepiej niz dobrze choc szumy przy ISO 800 sa juz dosc mocno zauwazalne a abberacje jednak troche dokuczaja. to nie zapomniajmy ze to jest ciagle tylko kompakt a cena 1999PLN (nie mowiac juz o cenie ktora podano mi w 2 krakowskich sklepach sony 2499PLN) jest po prostu nie do przyjecia bo za 2100PLN mozna kupic A300 z dwoma obiektywami ktora robi o niebo lepsze zdjecia niz ten kompakt.

jak dla mnie gadzet fajny ale nie warty swej ceny.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca


jak dla mnie gadzet fajny ale nie warty swej ceny.


To samo mówiono np. o ipodzie :smileymrgreen:
I raczej nie ma sensu porównywanie kompaktu z lustrzanką. Są tacy, dla których lustrzanka jest jedynym rozwiązaniem, ale sa i tacy, dla których lustro jest zbędne i sa w stanie zapłacić więcej za kompakt, który spełnia ich oczekiwania. (Sam mam znajomego, który lustrzanki nigdy nie kupi, a od kompaktu wymaga, żeby był najwyższej próby i jest w stanie zapłacić nawet drożej niż za lustrzankę (amatorską), byleby spełniał jego oczekiwania pod wzgledem funkconalności).

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

przy dużej ilości szczegółów aparat się czasem lekko myli
a to ktoś z tłumu ma dwa nosy lub 7 palców u ręki



No założeniem jest żeby się to co fotografujemy nie ruszało. W końcu jak byś robił parę fotek ze statywu lustrzanką to byś wtedy narzekał ile jest nieścisłości przy "klejeniu"....

lennox - zauważyć się do bardzo łatwo na tych zdjęciach nocnych z ręki. Robi foty aparat potem zdjęcie jest obrabiane (w tle widać zdjęci zrobione i widać lekką krzywiznę) a po obróbce się prostuje. Czyli jest krzywe obrabia pyk proste.


jak dla mnie gadzet fajny ale nie warty swej ceny.



bartek.pospiech - tego nie należy porównywać z lustrzanką. Może A300 z 2 obiektywami (ważne w starej cenie bo w nowej to już jest droższa). Ale:
1 - i tak dużo mniejszy zakres zoom-u niż 20x
2 - waga kilka razy mniejsza
3 - torba na HX1 jest SPORO mniejsza niż na A300 + 2 obiektywy
4 - możliwość wykonania panoramy w 10sec
5 - prostsza obsługa (wykrywanie twarzy itd)
6 - mam klienta który ma A700 (myśli intensywnie nad A900) + stado poważnych obiektywów łącznie z SAL24-70, SAL70-200 i mówił mi że bierze pierwszą sztukę bo jednak do Egiptu z takim bagażem się źle jeździ, a na imprezy też wystarczy....
7 - bardzo fajny i wygodny pokaz slajdów z podkładem muzycznym, wyjściem HDMI (A300 tego nie ma), a do tego sam aparat wybiera zdjęcia do pokazu na podstawie wybranego motywu.
8 - nagrywa filmy 1080p
9 - do 10 klatek na sekundę
10 - jeśli potrafisz rozpoznać na odbitce 10x15 zdjęcie wykonane HX1 od A300 z kitowym to jesteś lepszy odemnie i od 95% klientów dla których nie potrzeba jakości lustra.

Jeszcze można by było parę rzeczy wymyślić. Ale zapowiada się najlepszy kompakt na rynku. A cena może będzie za jakiś czas bardziej atrakcyjna...

a abberacje jednak troche dokuczaja



widziałem zdjęcia SAL2470Z z aberracjami, każdego obiektywu można pokazać złe strony, ale nie da się oszukać fizyki jednak obiektyw z 20x zoome nie jest idealny. Ja widzę pozytywny krok w stosunku do H50 w sferze aberracji co przy zwiększeniu zoom-u jest niewątpliwie wyczynem.