anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kino domowe DVD czy Blu ray

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

kino domowe DVD czy Blu ray

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum :c37

Rozważam zakup kina domowego do pokoju ok 25m2. Mój budżet nie jest za wielki ok 1000 - 1500 zł.
Z uwagi na to że 3D i Blu ray nie jest wciąż zbyt popularny, chciałem kupić lepszy zestaw z DVD np. DAV-DZ740 i za jakiś czas dokupienie odtwarzacza Blu ray 3D np. BDP-S480. Taki zresztą zestaw polecił mi sprzedawca w mediaexpert, twierdząc że to się bardziej opłaca (gdyż możliwości takie same, a cena w sumie niewiele ponad 1500), podczas gdy kino domowe z Blu ray to prawie 2000 (chodziło mu o BDV-E880. Z racji tego, że wiedzę i intencje sprzedawców tego sklepu cenię bardzo nisko postanowiłem poszukać w sieci trochę informacji na ten temat.
Materiały na temat DAV-DZ740 są słabo dostępne (nawet na stronie sony), więc podejrzewam że jest to starszy sprzęt, a więc całe "bebechy" przetwarzające dzwięk nie mogą być takie same jak w nowych kinach z blu ray 3D. W DAV-DZ740 podoba mi się to że ma 2 głośniki typu tallboy, możliwość nagrywania na Usb, no i wzmacniacz S-Master! :thumbsup:
Spodziewam się że pomysł łączenia takiego pseudozestawu DVD+BR szybko wybijecie mi z głowy.
Dlatego od razu zadam drugie pytanie:
Jakie są różnice między zestawami BDV-E380 E780W i E880, poza tym że 780 ma WiFi i głośniki bezprzewodowe, a 880 wspomniane głośniki typu tallboy? I czy te różnice są warte 500 bo taka jest różnica w cenie między 380 a 780W i 880? Wykluczam niestety BDV-980W bo nie wytrzyma tego mój budżet :c9

76 ODPOW. 76
profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

STUBB jeżeli można wiedzieć jaki ty posiadasz sprzęt?

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Właśnie STUBB nie jestem melomanem i myślę,że to mi wystarczy.Przecież wcześniej miałem zwykłego kaseciaka z CD Philipsa i byłem zadowolony i może to przez niego takie przyzwyczajenia.Jeśli chodzi o kino,to jestem pod wrażeniem tych basów :).Odnośnie słuchania muzyki w 5.1...mam ustawiony zestaw na AFD Standard,gdzie sam dobiera w ilu głosnikach ma grac w zależności jak jest płyta nagrana.Jak puszczę muzę w 5.1 to wtedy ten dźwięk jest jakiś taki pusty.Natomiast filmy i koncerty nagrane w 5.1 idą super,a najlepiej w DTS-ie :).Ma się wrażenie jakby filmy oglądane wcześniej oglądało się pierwszy raz.

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Daleki jestem od zachęcania kogoś, aby kręcił korektorem barwy celem uwypuklenia jakiegoś pasma. Zawsze takie działanie jest okupione dużymi zniekształceniami dźwięku. Nieśmiało proponuję zastanowić się nad rozwiązaniem nieco radykalnym a zarazem najskuteczniejszym. Otóż, jeśli tylko amplituner daje taką możliwość, to wpiąć w pętlę procesor psychoakustyczny. Dodam tylko, że efekt działania nawet najtańszego urządzenia tego typu jest piorunujący. W telegraficznym skrócie, jak to działa-Otóż, jeśli brakuje nam basu, urządzenie to dodaje do dźwięku wyższe harmoniczne, które zawsze w przyrodzie występują ściśle powiązane z bardzo niskim basem. W efekcie takiego działania nasz oszukany mózg sam dodaje te częstotliwości basowe, na których nam tak bardzo zależy. Podobnie dzieje się w przypadku braku wysokich tonów. Do basu -Enhancer,a do wysokich –Exciter.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Pierwszy raz o czymś takim słyszę photomusic.Jak to wygląda i jak niby miałbym coś takiego wpiąć w moje kino?

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Troszkę na temat:
http://www.eis.com.pl/virtual/modules.p ... &artid=356

Dodam tylko, że urządzenia o wiele tańsze od tego w artykule również dają świetne efekty, a w rackach gwiazd można znaleźć takie, które kosztują na allegro 300zł.

spolDon1fhkbr
Początkujący

photomusic - może i dobra podpowiedź, ale niestety taki sprzęt jak DAV nie ma jak tego podłączyć. Zastanawiam się też czy w ogóle to można podłączyć np. do STR-DAXXXX? W mixerach nie ma problemu bo one zawsze (lub prawie) mają wyjście i wejście na efekty....

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

SONYES napisał(a):

STUBB jeżeli można wiedzieć jaki ty posiadasz sprzęt?



Już kiedyś się chwaliłem.
Niestety na chwilę obecną mam zwykłe głośniki tzw "komputerowe" 2.1 Creative Inspire T3130.
Póki się nie przeprowadzę do domu nie chcę kupować nic lepszego, gdyż nie wiem dokładnie jakiej wielkości sprzęt będzie mi potrzebny (ile głośników wysokotonowych ile średnio...etc, jaka moc, gdzie staną głośniki itd itd itd.)

Też nie jestem fanem odejmowania niskich dźwięków aby na pierwszy plan bardziej wybiły się wyższe tony. Cudów się nie osiągnie w ten sposób niestety, ale na krótką metę może działać jako rozwiązanie tymczasowe, zanim nie znajdzie się odpowiednich ustawień.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

A czy do takiego zintegrowanego kina można podpiąć jakieś inne głośniki?Z tym,że wyjścia na głośniki to nie popularne zatrzaski tylko jakieś wsuwki...dziwny patent.

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

pusto gra bo to nie jest sprzet do sluchania muzyki z cd.pozostaje sluchac Tobie muzyki w systemie 2.1 i zrezygnowac sluchania z 5.1.w 2.1 zagra lepiej ,wyrazniej,tylko bez tylnych.pamietaj kupiles zestaw do kina i ewntualnie sluchanie koncertow.muzyka tutaj jest na drugim planie i nie obawiam sie powiedziec na trzecim.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

3echo napisał(a):

A czy do takiego zintegrowanego kina można podpiąć jakieś inne głośniki?Z tym,że wyjścia na głośniki to nie popularne zatrzaski tylko jakieś wsuwki...dziwny patent.


pewnie ze się da.... może i dziwny patent ale szybki w podłączeniu a o to tu chodzi dla zwykłego zjadacza chleba który w tym nie siedzi :) a powracając tam siedzi S-master 24bit szkoda ze nie 32bit ale dobra..... impedancja wzmaka wynosi od 3ohm do 16ohm a moc powyzej 100w na kanał wiec możesz podłączyć nawet duże kolumny a wzmak je pociągnie bez problemu :) sam raz tak kiedyś zrobiłem podłączając Magnaty do bdv-e980w ale tylko na tych kabeleczkach hehe co się okazało ze dopiero na tych kolumnach było słychać co to s-master :) dźwięk czysty jak łza..... liczę ze kiedyś SONY wróci do swojej opatentowanej technologi s-mastera 32BIT w DAXXXES