anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw generujacy ladny bokeh

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Obiektyw generujacy ladny bokeh

Witam. Szukam do systemu alpha obiektywu dajacego ladny bokeh. Wiem, to jest dosyc szerokie pojecie i kazdy bedzie mial troskze inna opinie, ale chcialbym uslyszec co mi polecanie. Moze byc cos starszego manualnego, ew. podepne adapter. Milo by bylo jakby ktos mowiacy o bokehu obiektywu, dal linka do jakiegos zdjecia z probka. Sam teraz przymierzam sie do kupna sony 50 F1.4 i myslalem jeszcze o czyms wlasnie ze starszych szkiel, bo cos mi sie o uszy obilo, ze niektore manulane szkielka sa dosyc ciekawe. Z gory dzieki za odpowiedzi. :)

60 ODPOW. 60
profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Narazie chyba zadowole sie flinta, moj portfel jednak ma dno a na styczen (bo wtedy planuje zakup calosci) szukuje mi sie lacznie wydatek kolo 2,5 tys zlotych, co jak dla mnie na raz to troszke jest. Moze blizej wakacji poszukam czegos jeszcze, ew po drodze jakies manualne szklo kupie, bo te minimalnie tansze sa. Poza tym mysle, ze i tak przesiadka z tego najtanszego tamrona 50-200 na flinte powinna byc na plus i jesli chodzi o ostrosc i plastyke.

3135-----
Początkujący

witam.
Mam flintę i jestem z niej bardzo zadowolony. Niestety jej dni są już policzone i myślę, że wymienię ją na ...flintę. - zamiast flinty nabyłem coś dłuższego :slight_smile:
parę przykładów dla zainteresowanego (jak uda się mi wkleić)DSC04833.jpgDSC04734.JPGDSC02058.jpg

witmann
Początkujący

Mam wrażenie obserwując efekty pracy mojej flinty i porównując je z niektórymi kolegami, że przy tym szkle też trzeba trafić w egzemplarz. Podstawa to poszukiwanie obiektywu w nienagannym stanie i nie łapanie się "okazji". Na przykład ja kupiłem swoją za 550, gdy średnia allegrowa oscylowała w okolicach 700 i wydaje mi się, że mój egzemplarz niedomaga z ostrością...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

witmann napisał(a):

Mam wrażenie obserwując efekty pracy mojej flinty i porównując je z niektórymi kolegami, że przy tym szkle też trzeba trafić w egzemplarz. Podstawa to poszukiwanie obiektywu w nienagannym stanie i nie łapanie się "okazji". Na przykład ja kupiłem swoją za 550, gdy średnia allegrowa oscylowała w okolicach 700 i wydaje mi się, że mój egzemplarz niedomaga z ostrością...


wyślij ją do Pana Szczepana na konserwację. Na pewno jej nie zaszkodzi ;)

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Ja raczej nie zamierzam kupowac najtanszego na allegro. Nie mowie, ze koniecznie jest regula, ze to za 700 bedzie w lepszym stanie niz to za 600, bo czasem sa wyjati, ale wole wydac stowke czy dwie wiecej, niz pozniej sobie w brode pluc, ze jakbym doplacil to bym mial lepszy stan.

Dzieki Michal za zdjecia. :)

witmann
Początkujący

Lajam napisał(a):

wyślij ją do Pana Szczepana na konserwację. Na pewno jej nie zaszkodzi ;)


A taka konserwacja jest w stanie poprawić ostrość? :)

profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

jak najbardziej :)

profile.country.pl_PL.title
Arkady78
Początkujący

Sqarpi napisał(a):

Dla zyletki chce kupic wlasnie sony 50 1.4 bo slyszalem, ze ostrosc tam jest bardzo dobra. Teraz szukam czegos co bedzie miala ladna plastyke zdjecia. :)


Zamiast 50 1.4 polecam 50 2.8 macro bokeh jest w tym obiektywie duzo plastyczniejszy miększy. Nie wiadomo dlaczego ale jak porównuje 50 1.4 dla nikona i to samo dla sony niestety widać różnice na kożyść nikora.
Po drugie wykonanie samego obiektywu.
Tanim rozwiazaniem byłby Zeiss pod M42 jest tani, oraz minolty 50-tka..

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Arkady78 napisał(a):

Tanim rozwiazaniem byłby Zeiss pod M42 jest tani, oraz minolty 50-tka..


O jakim zeissie na m42 mówisz, że tani? Bo wersja 50/1.4 to nie jest taka tania http://www.allegro.pl/item508983475_zei ... butor.html :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Nad minolta sie zastanawialem, ale jesli juz to 1.7 a nie 1.4, bo slyszalem ze bardziej udana. A co do sonego to hcyba lykne tego 1.4. Siedzie teraz w UK i mam pytanie, na ktore sprzedawca nie potrafil mi za bardzo odpowiedziec. W sumie jestem prawie pewny, ze odpowiedz powinna byc pozytywna, ale dla pewnosci: czy obiektyw zakupiony w UK, moge oddac do regulacji i serwisu w polsce? (w koncu gwarancja UE). Dzieki wielkie. W sumie ten zeiss jest w moim zasigu cenowym. Zaraz poszukam testow i opinii.#

EDIT:
Jesli ma ktos do zaproponowania cos dobrego do portretow to tez chetnie poslucham. Cena maks 1800zl, moze byc stalka powiedzmy w przedziale 85-115. Narazie zestaw do kupienia na styczen to sony af50/1.4, maf70210/4 i lampka sonego 48.
Dzieki wszystkim za pomoc.