anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy z TV ( motionflow )

profile.country.PL.title
Lived-----
Użytkownik

Problemy z TV ( motionflow )

Witam. Mam problem który nie wiem z czego wynika. Model TV 46z4500 reklamowany jako MotionFlow 200Hz. Standardowe ustawienie MotionFlow to 100Hz. Maksymalne to maks (200). I tu sie pojawia problem. Obraz staje sie ładniejszy wręcz żywy, przepękny, ale podczas oglądania filmu na Bluray-u pojawiają się smugi, zgubione klatki itd. To samo tyczy się obraz SD. Jednoczeście ustawienia typu dynamiczny kontrast itd sprawiają że czarny staje się nawet czerwony, zaś kontrast szaleje raz przyciemniając obraz raz rozjaśniając.
Tak więc użytkownicy ....
Czy mam coś ustawione nie tak czy macie podobne wrażenia.

- ustawienia :
- Obraz - normalny - (na żywym nie da się oglądać)
- MotionFlow -normalny - (na maks 200Hz sie klatkuje, zostwia pixele{duże piksele})
- Tryb filmu - Automat 1
- Zaawansowane zwiększanie kontrastu (wyłączone) - inaczej szaleje kontrast

PO co mi tryb 200Hz jak nie da się go oglądać i zaawansowane zwiększanie kontrastu które niezrozumiale rozajeśnia i przyciemnia obraz kiedy jest to zupełnie niekonieczne ??

52 ODPOW. 52
oldguest
Początkujący

Lived napisał(a):


- MotionFlow -normalny - (na maks 200Hz sie klatkuje, zostwia pixele{duże piksele})



Ciężko wnioskować tylko po opisie ale możliwe że elektronika telewizora jest po prostu uszkodzona... Algorytmy MotionFlow niekiedy potrafią się pomylić ale nie może dochodzić do kratkowania czy zostawiania pixeli. Jeśli zjawisko da się wywołać i pokazać serwisantowi to najlepiej będzie to zgłosić.

A co oznacza "szaleje kontrast"?

Razak-----
Początkujący

Lived nie mam z4500 u siebie, ale u kolegi nie raz miałem przyjemność oglądać, nigdy nie zaobserwowałem efektów o których piszesz (zwłaszcza zostawianie pikseli :shock: ). Jeśli zjawisko występuje często na konkretnym materiale to puść go serwisantowi na pewno coś zaradzi, nie ma co się męczyć.
CS Bielsko: pewnie chodzi o czujnik światła.

oldguest
Początkujący

No zaawansowane zwiększenie kontrastu raczej nie ma nic do czujnika światła... dlatego trochę mnie to dziwi.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Lived- zgłoś na serwis. Jeśli Ci się nie chce, to wyłącz wszystkie polepszacze, włączaj je po kolei i zobacz w czym jest problem. Może masz ustawione coś, co "kłóci się" z resztą. Druga sprawa, sprawdź kable, podłączenia, tu też może być coś nie tak. Swojego czasu z poprzednim LCD miałem dziwne problemy. Sytuacja inna niż Twoja, ale podobnie coś wyraźnie szwankowało. Okazało się, że problem znikł po podłączeniu listwy z filtrem napięcia o pod nią resztę urządzeń. Niestety, wcześniej po prostu ktoś odłączył listwe i podłączył normalny rozgałęziacz, jakiś ruski. Dobrze, że nic się nie spaliło...

Razak-----
Początkujący

Nie ruski, ale pewnie chiński no name :) fakt przyczyn może być dużo, ale jeśli pojawiają się ewidentnie po włączeniu motionflow na maksimum to raczej coś nie tak z telewizorem niestety. Tym bardziej, że konfliktów w ustawieniach chyba nie da się utworzyć, co najwyżej jakiś ulepszacz w danej sytuacji pogarsza obraz zamiast poprawiać.

CS Bielsko tak mi przyszło na myśl bo sporo osób on denerwuje, innego pomysłu nie mam co się kryje pod pojęciem szalejący kontrast...

EDIT
a może"zawansowane zwiększenie kontrastu" ?

profile.country.PL.title
Lived-----
Użytkownik

Szalejący kontrast to oczywiście zaawansowanne zwiększanie kontrastu, które gdy jest włączone i obraz jest ustawiony na Żywy to np: biale napisy na czarnym tle są nie do odczytania (biała poświata), obraz się przyciemnia i pojaśnia, czerń w niektórych scenach robi się czerwona. Byłem dzisiaj w Sony center i bawiłem się takim samym tv i bluray. I jestem załamany wszystko u nich działa cacy. Kupiłem nowkę sztukę w listopadzie (wiecie ta promocja 200Hz w sony center) i z tym motionflow było tak cały czas. Ja to mam jakiegoś pecha do elektroniki. Jak coś kupuje to jest popsute. :-(((

Razak-----
Początkujący

Przy wyłączonym, też masz problemy? Jeśli na tych samych ustawieniach, jest problem to poproś o przyjazd serwisanta, przyczyna może być jakaś prozaiczna, typu błąd sofcie. Nie ma co rąk załamywać tylko dzwonić i na spokojnie podejść do sprawy.

profile.country.PL.title
Lived-----
Użytkownik

Zamówiłem serwis. Mają być w środę 25 maja. Mam nadzieję że mi nie zabiorą Telewizora tylko coś tam poinstalują, popukają, zaklaszczą i będzie dobrze. Z drugiej stony cieszę się że wreszcie się za to zabrałem. Od listopada trochę czasu przeleciało, a kupiłem ten model ze względu na 200Hz, którym nie "mam". Nawet to zabawne.

Razak-----
Początkujący

Nie powiedziałbym, że zabawne trochę za długo zwlekałeś z tym, serwis nie gryzie, a pomogą i będzie można cieszyć się TV w pełni. Jeżeli zabiorą to maksymalnie na 2 tygodnie, chociaż podejrzewam, że najpierw spróbują pokombinować z softem (przynajmniej ta przyczyna z opisu wydaje się najbardziej prawdopodobna. Daj znać jak cała sprawa się zakończy i co mu dolegało.