anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

słuchawki bluetooth a tv sony

profile.country.PL.title
Maciekww
Użytkownik

słuchawki bluetooth a tv sony

Prosiłbym o jasną odpowiedź - czy w tv sony mimo, że mają bluetooth nie ma możliwości skorzystania ze słuchawek bluetooth? Czemu pytam - mam 2 pary słuchawek bluetooth, działających z 5-6 letnim tv lg z funkcją buletooth bez problemu ale niedziałających z sony bravia (KDL-50x815B). Pani z infolini poinformowała mnie, że tv sony nie współpracują z tego typu słuchawkami bo bluetooth jest jednostronny? To jak mam wykorzystać ten bluetooth? A swoją drogą nigdzie nie znalazłem ostrzeżenia, że słuchawek akurat ten "dziwny jakiś" bluetooth nie obsługuje - a to przecież Sony a nie tv "no name".

54 ODPOW. 54
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Solpol to franczyza i popełnili błąd w opisie technicznym, na stronie Sony jest "Bluetooth® (HID/HOGP/3DSP/SPP)"...

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Rozumiem czym jest Solpol i SC ale ten błąd wisi już parę miesięcy i klient może się sugerować firmami ściśle współpracujące z Sony (w czym używając wiele sprzętów Sony wiem że stronie Sony.pl jest wiele nie napisane/dopisanie). Wczoraj zadałem pytanie Sony support jak się używa PIP I PAP. Do dziś się nie dowiedziałem,sam znalazłem rozwiązanie... Co do tematu to przed kupnem i po pytałem się obsługi SC oraz telefonicznie supportu o słuchawki bt,tam otrzymałem odpowiedź że powinny działać.

profile.country.PL.title
Maciekww
Użytkownik

Myślę sobie, że trzeba drążyć temat - tak nie może być, że firma SONY, która szczyci się najnowszą techniką, super telewizorami, super komputerami i wszystkim super - wypuszcza telewizory opatrzone funkcją bluetooth, która nie wiadomo dokładnie do czego służy, poza tym jest funkcją bluetooth, która właściwie nie działa jak typowy bluetooth tylko jak produkt "bluetoothpodobny". Pisałem już, że tv lg sprzed ok 5-6 lat paruje mi się z każdą słuchawką bluetooth. Jeśli nawet jest tak, że to jest pół-bluetooth czyli tylko do obsługi myszy? to tak uczciwa firma jak SONY powinna jasno pisać to na każdym opakowaniu. Pewnie, że winę można zrzucić na klienta, że nie doczytał 53strony piątego paragrafu instrukcji ale można też być po prostu fair. A klient (czyli ja) kupując model nowszy tv, wydawałoby się lepszej firmy SONY a nie LG ma nadzieję, że funkcja będzie działać normalnie. Jeśli nie można już uzyskać tej funkcjii aktualizacją - to chociaż trzeba ostrzegać nowych kupujących o takim podejściu SONY - trochę jak Pan Józiu ze sklepiku na rogu kup Pan wszystko działa - nie działa? było czytać wcześniej instrukcję hehe. Swoją drogą akurat na moim tv funckje smart (czy też przeglądanie internetu itp) KOSZMAR - na jakiego grzyba miałbym parować poprzez bluetooth myszkę do obsługi internetu jak działa to że gorzej nie może. Żeby pilot zaczął działać po włączeniu trzeba odczekać kilkanaście sekund (w tym czasie na nic nie reaguje). Sam pilot - najwolniejszy z 3 moich tv. TV chyba myśli przed wykonaniem zadania. Nie polecam TV od firmy SONY.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

to ja odwróce sytuacje (pomijam część, że Sony powinno zrobić jak LG i dać taką możliwość), ja jakbym kupował tv i bardzo by mi zależało na słuchawkach działających po BT to, jeśli kupowałbym telewizor przez internet, zadał bym im pytanie, czy będzie z tym tv działać (mając ich odp miałbym podkładkę gdyby nie działało i bezproblemowy zwrot niepełnowartościowego, w moim mniemaniu, tv), a  w przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym przyszedłbym ze słuchawkami i spr czy będzie działać. Generalnie nie rozumiem odbijania piłeczki, że producent powinien pisać czego jego produkt nie ma (lista zapewne byłaby bardzo długa, bo nie ma w końcu produktów idealnych i są różne segmenty urządzeń), to klient powinien dopytać o to co go interesuje i jeśli wymaganych przez klienta funkcji w danym produkcie nie ma, to szukać innego modelu lub innego producenta...

profile.country.PL.title
Maciekww
Użytkownik

oczywiście masz rację - nawet z tym nie dyskutuję - problem w tym, że naprawdę spodziewałem się, że blurtooth to bluetooth - nie spotkałem się jeszcze z urządzeniem, które ma bluetooth połowiczny - ja nie lubię kupować przez internet i nie kupuję takich rzeczy - telewizor oznaczony bluetooth oznacza dla mnie, że działa jak każdy normalny bluetooth - mój błąd - nie sprawdziłem, żonie się podobał spieszyliśmy się, moja wina - nie składam więc reklamacji - ale może ty podasz mi przykłady urządzeń bluetooth które działają tylko odbiorczo? bo ja jeszcze oprócz tego telewizora sony nie spotkałem się - mam: komórki, talety, telewizor, samochód, słuchawki, zestawy głośnomówiące, komputer - wszystko (fakt nie sony) z bluetooth i jakoś działa we wszystkich kierunkach - to mój pierwszy przypadek kiedy coś tak nowoczesnego, drogiego i dobrej firmy zawodzi. Piszą tu ludzie o tym, że tv sony mają nagrywać a nie nagrywają - bo będą od aktualizacji - też niedoczytali - fajnie i teraz co 50 cali naplecy i do sklepu czy wzywamy kuriera i 50 cali sru z powrotem. Fajnie fajnie i jak prosto. Bluetooth nie był głównym powodem kupowania tego tv ale rozczarował mnie i tyle. Kiepski telewizor w porównaniu do lg - po prostu kiepski i tyle.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Przyznam szczerze, żę nie używam BT wogóle więc ciężko mi jest podać jakikolwiek produkt.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Nie kupiłem tv dla słuchania z słuchawek typowo,ale taka firma plus android plus błędne dane z sieci dają do myślenia. A że inne firmy nie mają to nie patrzmy na innych bo przecież to Sony.... Moduł BT można kupić do 200zl z funkcją przełączania nadawcza /odbiorcza np z tv lub do amplitunera. I jeszcze jedno, w myśl eksperta jak bym we wrześniu patrzył przy kupnie co przyszły mój tv ma a czego nie,to wtedy bym go nie kupił bo dopiero w lutym stał się pełnowartościowym produktem (minus BT).

Tagi (1)
profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Ratuje nas tylko takie pudełko ***

 

Powód edycji: post zawierał link do strony służącej celom komercyjnym.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Sony sami nie pomożecie a innym nie dajecie pomóc. Wstawiłem fotografie ze strony, miałem ołówkiem sam narysować urządzenie?

profile.country.PL.title
Maciekww
Użytkownik

czujni są - tak sbobie z boku obserwują - pomóc to nie... ale wyciąć zdjęcie, wyedytować post to pierwsi - takie zagrania u SONY - już mam wasz sprzęt i więcej nie kupię; wasza postawa żenująca, jeśli ktoś mnie zapyta o moje doświadczenia nigdy więcej