anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Android 6.0 gotowy do pobrania

profile.country.PL.title
Sebastian_Wroc_83
Użytkownik

Android 6.0 gotowy do pobrania

Witam,

 

Zgodnie z zapowiedziami Sony, pojawiła się aktualizacja oprogramowania. Proszę o opinie osób które dokonały aktualizacji.

126 ODPOW. 126
profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

fantonex Teraz używam go jak radia, np. mecz Legii był ciekawy. Pobudzam dzięki temu wyobraźnię.

profile.country.PL.title
spolkrzychu1wyjfa
Użytkownik


@Sony_Poland_TeamSony_Poland_Team napisali:

Zachęcamy do komentowania i czekamy na Wasze opinie.

 

Pozdrawiamy, zespół Sony


Pozdrawiamy, zespół Sony
Zachecony, garść obserwacji (KD-65XD9305):
- aktualizacja w moim przypadku (przez USB) za nic nie chciala sie rozpoczac, do czasu az po skopiowaniu pliku nie wyjalem pendrive z usb. NIe wiem dlaczego, reszta chyba poszla ok.
- zaraz po update tv przez kilkanascie minut chodzil niesamowicie wolno,
- tv stracil parowanie z pilotem, latwe do naprawienia gdy ktos to juz znalazl
- nie wiem czy chodzi szybciej w menu itd jak niektorzy pisza, moze, ale jak dla mnie wczesniej tez bylo ok
- zmiany w gui kosmetyczne, dla mnie bez znaczenia
I teraz pare grubszych rzeczy:
- dzisiaj po poludniu tv sie samoczynnie zrestartowal, zaraz po wlaczeniu
- regulacja glosnosci przez HDMI CEC do mojego wmacniacza (Denon X4300) nie dziala jak powinna - wczesniej dzialala. Zmiana glosnosci jest bardzo powolna i np wzmacniacz z 50 zjezdza do 40, po czym sam wraca na 45
- strumieniowanie z Amazon Prime w 4K HDR (Grand Toour) nie jest plynne, ginie dzwiek na ulamek sekundy i sa widoczne przyciecia. Moze wina aplikacji Amazona, ale wczesniej dzialalo normalnie
- TV nie jest w stanie po sieci plynnie odtworzyc video z GoPro, nagranego w 1080p/60fps. O 4K mozna zapomniec.
- brak implementacji DTS passthrough - pomimo ze Android 6 (API 23) to obsluguje - ale sterowniki do Mediatek nie. Wiec np z Kodi / Plexa nie mozna w DTS nic obejrzec bo jest cisza.
- po restarcie tv automatycznie wlaczaja sie jakies trailery/reklamy filmow z Google Play??
- cos co bylo wczesniej i mialem nadzieje ze zostanie poprawione - po przelaczeniu portu HDMI w tryb enhanced, nie dziala poprawnie tuner (mediabox) NC+, obraz jest bardzo ciemny i zupelnie brak dzwieku. Nikt nie wie o co z tym chodzi, moze mediabox, ale faktem jest ze zachowanie zmienia sie po przelaczeniu portu w TV.

Na razie tyle. Dobrze ze OS w TV zostal podniesiony do a miare biezacej wersji, ale pare szczegolow implemetacji naprawde mogloby byc zrobione lepiej.
Krzychu

 

mrspidi
Użytkownik

Czyli robiąc update z pendrive telewizor się zepsuł? Serio?

Ale fantonex i rdme36 jak to telewizor działa a obrazu nie ma - u mnie nie ma dzwięku, cały czas miga zielony/zółty.

fantonex
Poszukiwacz

mrspidi - pojawił Ci się ekran Home - więc nic nie slyszysz. Zmień źródło na TV i zobacz, że będzie dzwięk. Ciekawe ile teraz potrwa proces przywracania.

profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

Tak jak napisałem mam dzwięk, ale brak obrazu. Na rosyjskim forum zauważyli, że dotyczy to prawdopodobnie modeli wyprodukowanych w 2016 roku (ja mam 10/2016). Być może jest to nowy tryb oszczędnościowy. :thinking:

fantonex
Poszukiwacz

mrspidi - mam ten sam model. I jakie rozwiązanie zaproponowali na forum?

profile.country.PL.title
spolkrzychu1wyjfa
Użytkownik

Na forum UK takie cos proponowali - nie mam pojecia czy dziala:

Try removing every connection usb hdmi scart aerial-sat from your TV.

Unplug from mains for a few minutes.

Replug AC mains without the USB flash that contains the .pkg in USB port.

When Green-Amber starts blinking inset the USB flash with .pkg and check if led becomes White.

If yes wait 20-30 minutes for self reboot or Power OFF.

 

The error is related to main board and TCON - Panel recognition.

 

Edit: mozna jeszcze tego sprobowac: 

 

https://us.en.kb.sony.com/app/answers/detail/a_id/75705
profile.country.PL.title
rdme36
Poszukiwacz

Na razie rozwiązania brak. Na YouTube na kanale Karczma TV jest komentarz jednej z osób, że po kontakcie z pomoca techniczną Sony ma umówioną wizytę serwisanta. Warto śledzic komentarze pod tym filmem, może będzie jakieś rozwiązanie.

mrspidi
Użytkownik

Faktycznie jest dźwięk. Nie mam telewizji - odtwarzam tylko korzystając z aplikacji czy pendrive'a. Spotify działa po włączeniu z telefonu.

Force hard reset nie działa - a powinien bo teoretycznie telewizor zaktualizował się do A6.0.

Czyli takie wgrywanie softu może popsuć telewizor. Co ciekawe Xperii Z5 Compact Android 7 nie popsuł - aktualizowałem w tym samym czasie.

fantonex
Poszukiwacz

Czy nie dałoby rady zrobić Downgrade do 5.1.

Pobieramy skądś wersję 5.1 wrzucamy na pendrive i procedura taka jak w przypadku Android 6.

 

Tylko skąd pobrać 5.1?