anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kino domowe DVD czy Blu ray

profile.country.pl_PL.title
grudazone
Nowicjusz

kino domowe DVD czy Blu ray

Witam wszystkich przy okazji pierwszego postu na forum :c37

Rozważam zakup kina domowego do pokoju ok 25m2. Mój budżet nie jest za wielki ok 1000 - 1500 zł.
Z uwagi na to że 3D i Blu ray nie jest wciąż zbyt popularny, chciałem kupić lepszy zestaw z DVD np. DAV-DZ740 i za jakiś czas dokupienie odtwarzacza Blu ray 3D np. BDP-S480. Taki zresztą zestaw polecił mi sprzedawca w mediaexpert, twierdząc że to się bardziej opłaca (gdyż możliwości takie same, a cena w sumie niewiele ponad 1500), podczas gdy kino domowe z Blu ray to prawie 2000 (chodziło mu o BDV-E880. Z racji tego, że wiedzę i intencje sprzedawców tego sklepu cenię bardzo nisko postanowiłem poszukać w sieci trochę informacji na ten temat.
Materiały na temat DAV-DZ740 są słabo dostępne (nawet na stronie sony), więc podejrzewam że jest to starszy sprzęt, a więc całe "bebechy" przetwarzające dzwięk nie mogą być takie same jak w nowych kinach z blu ray 3D. W DAV-DZ740 podoba mi się to że ma 2 głośniki typu tallboy, możliwość nagrywania na Usb, no i wzmacniacz S-Master! :thumbsup:
Spodziewam się że pomysł łączenia takiego pseudozestawu DVD+BR szybko wybijecie mi z głowy.
Dlatego od razu zadam drugie pytanie:
Jakie są różnice między zestawami BDV-E380 E780W i E880, poza tym że 780 ma WiFi i głośniki bezprzewodowe, a 880 wspomniane głośniki typu tallboy? I czy te różnice są warte 500 bo taka jest różnica w cenie między 380 a 780W i 880? Wykluczam niestety BDV-980W bo nie wytrzyma tego mój budżet :c9

76 ODPOW. 76
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

SONYES ...mam nadzieję bo mam sentyment do niej.Wszystko co mam tej firmy działa bez zarzutu i chciałbym aby tak dalej zostało.To nie tylko,że sprzęt chodził latami,ale porównując z konkurencją to parametrami ją przebijał.Oczywiście są wyjątki jak np. cd samochodowe. Do innych rzeczy nie mam zastrzeżeń.

profile.country.pl_PL.title
@2222008000018053
Początkujący

3echo napisał(a):

SONYES ...mam nadzieję bo mam sentyment do niej.Wszystko co mam tej firmy działa bez zarzutu i chciałbym aby tak dalej zostało.To nie tylko,że sprzęt chodził latami,ale porównując z konkurencją to parametrami ją przebijał.Oczywiście są wyjątki jak np. cd samochodowe. Do innych rzeczy nie mam zastrzeżeń.


wiesz to jest sprzęt/rzecz martwa i ma też prawo się zepsuć:) ale w przypadku Sony jest to bardzo rzadkie...mnie odpukac nic się nie popsuło, np 3 amplitunerki w tym nawet podstawowy model którego miałem 6 lat (str-de597) spisywał się ok nic się nie zepsuło a i jak na podstawe dobrze sobie radził w kinie czy stereo:) raz tylko w 2000 roku kiedy kupiłem kino od sony DAV-s300 czyli pierwsze kombo od sony to po roku padła optyka:) a tak to jest gitara:)

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

WITAM
Sprzęt dotarł już do mnie.Działa bez zarzutu.Co mogę napisać....filmy z dvd i USB odtwarza super.BD nie testowałem.MKV odczytuje.Nie wiem co tu Sony "grzebało",ale obraz puszczony na tym kinie jest lepszy jak z innego dvd.Dżwięk również, jak dla mnie 8,5/10.Gorzej z muzyką na CD.Nie jestem melomanem,ale wydaje mi się,że brakuje mu trochę wysokich tonów.Chyba,że jest to jeszcze do ustawienia.Narazie nic takiego nie znalazłem.Korektor rozwiązałby problem,którego tu nie ma. Nastawy fabryczne nic nie zmieniają.Moja ocena w tym przypadku 6/10.Jeśli chodzi o moc,to jestem przekonany,że w pełni go nie wykorzystam,chyba,ze chciałbym się sąsiadów pozbyć.Basy mocne i czyste.Ogólnie sprzęt godny uwagi za tę cenę,chociaż nie porównywałem z innymi.Jak ktoś ma jakieś spostrzeżenia to proszę pisać na temat tego sprzętu i jego ustawień.
Aha co zrobić,aby TV się nie załączał jak chcę puścić muzykę z CD?

profile.country.en_GB.title
cyewald
Początkujący

brakuje wysokich bo nie ma cykaczy odpowiedzialnych za tony wysokie :c20.to bardziej sprzet multimedialny i zeby czegos tam posluchac.zeby w miare gralo.musialbys wydac 2xwiecej zeby zyzkac na muzyce.

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Porównywałem jakość dźwięku u sąsiada który juz posiada wysłużony podobny zestaw Panasonic SA-MT1.U niego gdzieś ten dźwięk jest bardziej zrównoważony.Basy u niego nie są tak głębokie i czyste ja u mnie,lecz zdecydowanie lepiej u niego słychać cykacze.I jeszcze jedna uwaga...Mam takie wrażenie,ze moje kino pokazuje pazur jak się je słucha głośniej,tylko,że wtedy mam wrażenie,że mnie cała klatka słyszy :)

spolDon1fhkbr
Początkujący

3echo - nie ma co porównywać starego kina tego typu do obecnego. Jakbyś wziął jakiś starszy model Sony to pewnie też by lepiej grał... Niestety taka prawda. A ten Panas na pewno nie kosztował mało w swoich czasach...

profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

no właśnie 9 lat temu dali za niego 2000zł.
Ciekawe czy aktualizacja softu coś zmieni?
Jestem ciekawy jak z sopranem radzi sobie model bdv e 380.Czy warto dopłacić te 300 zł?

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Spróbuj odjąć trochę basów, wtedy wysokie tony wyjdą trochę do przodu.
Całość możesz wtedy pogłośnić, gdyż niskie tony mają tą wspaniałą cechę przenikania ścian dzielących nas od sąsiadów. Skoro trochę ich odjąłeś, to możesz śmiało zdziałać Vol+ :c20.

Jak już wcześniej zauważono - kupiłeś dobry sprzęt do oglądania filmów i tego typu rzeczy. Sprzęt do słuchania muzyki jest sporo droższy. Myślę jednak, że dla chcącego nic trudnego.

P.S. pamiętaj: Vol++++ :c20.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

No właśnie zrobiłem tak jak mówisz.Odjąłem trochę basów i jest trochę lepiej,jednak nie tak jak powinno być,ale z dnia na dzień mam coraz lepsze wrażenia ze słuchania.Może wcześniej słuch mi się przyzwyczaił do innych nastawień.Chciałem na początku oddać sprzęt do sklepu,ale byłem w MediaExpercie i tam był podłączony zestaw BDV-E780.I tak sczerze powiedziawszy niewiele się różnią jeśli chodzi o jakość dźwięku.Nie wiem jak konkurencja.Gość mnie trochę poinstruował i jak wróciłem do domu,poustawiałem i gra o wiele lepiej.Wcześniej też słuchałem muzy w 5.1 zamiast 2.0 i może dlatego ten dźwięk był taki suchy.Mam nadzieję,że będzie coraz lepiej :)

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Wiesz, to co napisałem wyżej odnośnie zmniejszenia ilości basów będzie takim małym "oszukaniem" Twojego słuchu, gdyż zmieni się % udział tonów niskich i wysokich. Nie zadziała to w taki sposób jakbyś tego chciał, czyli nie da Ci wrażenia przy odsłuchu, że raptem zwiększyła się u Ciebie ilość głośników wysokotonowych.

Różnica jest spora, gdy przejdziesz z 2.0 na 5.1 i musi minąć trochę czasu zanim się przyzwyczaisz do nowych wrażeń słuchowych.
Nie jest to TOPowy sprzęt do odtwarzania muzyki (np dla melonamów), ale myślę że przypada do gustu sporej liczbie użytkowników, którzy jak np ja (i domyślam się również jak Ty) nie są osobami o bardzo czułym słuchu :c20, a po prostu chcą posłuchać na dobrym sprzęcie muzyki, czy obejrzeć film z fajnymi efektami dźwiękowymi.

Pozdrawiam Stubb